Chlorella 250 g 1000 tbl

Kód: 2449
Značka: ViVio
15 € / ks
Skladom

Chlorella  je:

 • plná vitamínov, minerálov, stopových prvkov, aminokyselín a nukleových kyselín
 • najbohatším zdrojom chlorofylu na planéte
 • bohatým zdrojom kvalitnej vlákniny a obsahuje aj niekoľko unikátnych látok, ktoré ju robia naozaj výnimočnou

Detailné informácie

Podrobný popis

Chlorella 250 g 1000 tbl

Sladkovodné riasy sú medzi odborníkmi v oblasti zdravého stravovania stále obľúbenejšie. Chlorella priťahuje ich osobitnú pozornosť. Tento jednobunkový sladkovodný organizmus je schopný poskytnúť nášmu telu množstvo živín cenných pre zdravie vrátane vitamínov a minerálov. Tablety chlorelly sú navyše cenným zdrojom bielkovín, najmä vo vegánskej a vegetariánskej strave. Navyše sa ukazuje, že táto zložka môže pozitívne pôsobiť na naše telo nielen zvnútra, ale aj zvonku

 

 • Čo je chlorella a odkiaľ pochádza?
  Chlorella patrí k druhom jednobunkových rias, ktoré sa nachádzajú iba v sladkých vodách. Jeho najväčšie množstvo nájdete v Južnej Kórei, kde je tento produkt mimoriadne obľúbený. Tiež stojí za to vedieť, že hoci je chlorella jednobunkovým organizmom, na svete je jej viac ako 30 druhov. Okrem toho sa vyznačuje vysokou reprodukčnou schopnosťou. Výskumy ukazujú, že chlorella sa dokáže reprodukovať až 8 -krát denne. Vzhľadom na veľké množstvo chlorofylu sa táto rastlina vyznačuje tmavozelenou farbou. Tablety a prášok z neho vyrobený majú tiež túto farbu. Chlorellu v modernej dobe oceňujú najmä ľudia, ktorí sa vzdávajú každodenného jedenia mäsa. Ukazuje sa, že tento výrobok obsahuje nielen cenné vitamíny, ale aj veľké množstvo ľahko stráviteľných bielkovín a polynenasýtených mastných kyselín. Chlorellu poznajú nielen Juhokórejčania, ale aj Japonsko. Obyvatelia tejto krajiny chápu túto rastlinu ako zdroj mladého vhľadu a štíhlej postavy. Tiež stojí za to vedieť, že kvôli bohatému obsahu zdraviu cenných živín je chlorella zaradená do skupiny potravín so špeciálnymi vlastnosťami (takzvaná skupina „superpotravín“).

 

 • Aké sú najdôležitejšie zdravotné výhody tabliet Chlorella?


- Vzhľadom na obsah vitamínov a minerálov cenných pre zdravie, tablety chlorelly používané v primeraných množstvách môžu mať pozitívny vplyv na ľudské zdravie a pohodu.

- Vykazuje množstvo vlastností, medzi ktorými rozlišujeme tie, ktoré čistia telo od prebytočných škodlivých toxínov.

- Podľa údajov, ktoré možno nájsť v mnohých sprievodcoch fytoterapiou, zavedenie doplnku chlorelly do zdravej výživy a aktívneho životného štýlu môže prispieť k podpore funkcie pečene, ako aj k detoxikácii tela. Konzumácia tejto zložky je navyše zodpovedná za zníženie nepríjemného zápachu z úst.

- Podľa niektorých vedeckých správ môže dočasné doplnenie tabliet chlorelly tiež znížiť riziko vzniku neoplastických chorôb, najmä rakoviny prsníka u žien.

- Tiež stojí za to vedieť, že chlorella vďaka bohatému obsahu cenných vitamínov môže posilniť našu imunitu, ako aj správne fungovanie nervového systému.

- Moderné pozorovania tiež naznačujú, že zaradenie chlorelly do zdravej výživy môže znížiť riziko vzniku anémie počas tehotenstva.

- Tablety chlorelly sú navyše považované za cennú zložku podporujúcu boj proti problému problémovej zápchy.

Netreba však zabúdať, že Chlorella nie je liek, ale iba doplnok stravy. Preto nemôže byť použitý ako alternatíva k tradičným liečebným postupom. Jeho zaradenie do liečby akýchkoľvek porúch treba vždy konzultovať so špecialistom alebo praktickým lekárom.

 

 • Môžu tablety chlorelly podporovať proces chudnutia?
  Vzhľadom na stále rastúci záujem o chlorellu sa táto rastlina stále viac skúma po celom svete. Výskum vykonaný v roku 2009 dokázal, že extrakt získaný z chlorelly je schopný obmedziť akumuláciu lipidov v tukových bunkách. Vďaka tomu môže používanie tejto zložky (v kombinácii so zdravou výživou a systematickou fyzickou aktivitou) prispieť k urýchleniu procesu chudnutia. Je tiež potrebné pripomenúť, že tento doplnok je zodpovedný za čistenie tela od prebytočných škodlivých toxínov, ktoré zároveň môžu zlepšiť našu pohodu v procese boja proti nadbytku zbytočných kilogramov. Vedecké pozorovania navyše ukázali, že zavedenie chlorelly do zdravej výživy znižuje riziko inzulínovej rezistencie v budúcnosti.

 

 • Kontraindikácie pre konzumáciu tabliet chlorelly
  Chlorella môže spôsobiť alergickú reakciu. Preto by ľudia, ktorí trpia alergiou na plesne, mali byť pri konzumácii tohto výrobku obzvlášť opatrní. Okrem toho by sa tehotné a dojčiace ženy mali zdržať zavedenia tejto zložky do svojej každodennej stravy. Okrem toho sa suplementácia chlorellou neodporúča starším ľuďom. Je tiež potrebné vedieť, že konzumácia nadmerného množstva tejto zložky môže viesť k nežiaducim reakciám. Napríklad problémy s obličkami. Okrem vyššie uvedených kontraindikácií je chlorella považovaná za bezpečný výrobok. Napriek tomu by používanie tohto výrobku malo byť konzultované s praktickým lekárom, dietológom alebo lekárnikom.

 

 • Chlorella - využitie v kuchyni a ďalšie
  Chlorella môže byť výživným doplnkom šalátov a zeleninových smoothie. Podľa niektorých správ navyše môže predchádzať vedľajším účinkom spojeným s požívaním veľkého množstva alkoholu. Tiež stojí za to vedieť, že sladkovodné riasy sú častou súčasťou ošetrujúcich masiek, ktoré majú priaznivý vplyv na stav a vzhľad našej pokožky.

 

Odporúčané dávkovanie: Odporúča sa užívať 6 tabliet denne,  2 tablety 3x denne, najlepšie po jedle s dostatkom vody.

Doplnky stravy nemožno použiť ako náhradu pestrej stravy. Pamätajte si, že iba zdravý životný štýl a vyvážená strava zaisťujú správne fungovanie tela a udržiavajú dobrú kondíciu.

Balenie: 1000 tabliet