Spirulina 250 g 1000 tbl

Kód: 2455
Značka: ViVio
14,40 € / ks
Skladom

Spirulina 250 g 1000 tbl

Spirulina je prírodný výživový doplnok obsahujúci sladkovodnú Spirulinu.
Je bohatým prírodným zdrojom bielkovín, chlorofylu, betakaroténov, vitamínov, minerálov, mastných nenasýtených kyselín.
Navyše obsahuje vzácne fytonutrienty (rastlinné výživné látky), ktoré sa nenachádzajú v žiadnych iných zelených potravinách, ako napr. fykocyanín a sulfolipidy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Spirulina 250 g 1000 tbl

Spirulina je jedným z produktov, ktoré nájdeme v sprievodcoch diétou a zdravým životným štýlom. Niet divu, pretože táto rastlina je neporovnateľným zdrojom živín cenných pre zdravie. Preto ho mnohí nazývajú „mlieko matky Zeme“. Spirulina (dostupná vo forme tabliet alebo vhodného prášku) je vynikajúcou formou doplnenia cenných bielkovín a esenciálnych mastných kyselín pre našu imunitu. 

 

Vlasnosti spiruliny:
Úžasné zdravotné vlastnosti spiruliny sú častým záujmom vedcov v oblasti medicíny a zdravého stravovania. A hoci sa na začiatku táto rastlina používala predovšetkým na kozmetické účely, dnes zaujíma dôležité miesto v dietetike a bylinkárstve.

  • Spirulina je cenená predovšetkým pre svoj bohatý obsah bielkovín. Je to lepší zdroj aminokyselín ako ostatné ľahko dostupné rastlinné produkty.
  • Tento produkt je navyše schopný poskytnúť nášmu telu množstvo cenných vitamínov, vrátane provitamínu A a B, ktoré sú zodpovedné za podporu správneho fungovania nervového systému.
  • Tiež stojí za to vedieť, že spirulina je vynikajúcim zdrojom železa. Preto by ho mali používať v strave ľudia, ktorí bojujú s jeho nedostatkom alebo problémom s anémiou.
  • Doplnok stravy vyrobený na báze rias dodáva nášmu telu okrem spomínaných vitamínov aj provitamín D a vitamín E, ktorých vhodné doplnenie posilňuje imunitný systém a prispieva k oddialeniu procesu starnutia pokožky.
  • Okrem toho je spirulina schopná dodať nášmu telu mastnú kyselinu y-linolenovú, ktorá tiež stimuluje imunitný systém v boji proti škodlivým baktériám a vírusom.
  • Tento výrobok navyše obsahuje fenolové zlúčeniny (vrátane c-fykocyanínu, r-fykocyanínu a alofykocyanínu), ktoré prispievajú k zníženiu rizika rakoviny v budúcnosti.

 

  • Spirulina a chudnutie - môže nám pomôcť v boji s nadváhou?
    Tablety Spirulina sú schopné poskytnúť nášmu telu fenylalanín, ktorý pomáha potláčať pocit hladu. Tento výrobok navyše obsahuje fykocyanín, ktorý je zodpovedný za zníženie postprandiálnej glykémie a triglyceridov v krvi. Malo by sa však pamätať na to, že dosiahnutie najlepších výsledkov pri chudnutí je možné len vtedy, ak sa používanie spiruliny spojí s dodržiavaním zásad zdravého stravovania a systematickej fyzickej aktivity. Stojí za to vedieť, že dodržiavanie vyššie uvedených odporúčaní môže zlepšiť nielen vzhľad našej postavy, ale aj zdravie a pohodu.

 

Kontraindikácie pre konzumáciu spiruliny - Fenylketonúria a alergia na jednu zo zložiek prípravku sú jasnou kontraindikáciou použitia spiruliny. Okrem toho sa jej treba vyhnúť pri užívaní liekov, ktoré zvyšujú zrážanlivosť krvi. Osobitnú opatrnosť pri používaní tohto výrobku by mali vykonávať aj tehotné ženy a počas dojčenia. Majte tiež na pamäti, že spirulina je doplnok stravy a nie liek. Preto nebol po jeho konzumácii podrobený dostatočným testom na stanovenie výskytu vedľajších účinkov. Stojí však za to vedieť, že používanie spiruliny v nadmernom množstve môže byť spojené so silnou bolesťou brucha, nevoľnosťou a dokonca aj s vracaním. Zavedenie tohto doplnku stravy by ste mali prekonzultovať s praktickým lekárom alebo kvalifikovaným dietológom.

 

Odporúčané dávkovanie:  Odporúča sa užívať 6 tabliet denne,čiže 2 tablety 3x denne, najlepšie po jedle s dostatkom vody.

Balenie: 1000 tabliet

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie