Vitamín C kyselina askorbová 500 g

Kód: 2374
Značka: ViVio
7,50 € –28 %
800x600
7,50 € –28 % 5,40 € / ks
Skladom

VÝPREDAJ - minimálna sp. 6/2024

Vitamín C kyselina askorbová 500 g 

Kyselina askorbová alebo tiež kyselina L-askorbová, označovaná ako vitamín C, je vo vode rozpustná organická zlúčenina, potrebná k regulácii metabolizmu aminokyselín a udržiavaniu pevnosti cievnych stien - najmä kapilár. Podporuje vstrebávanie železa, stimuluje vývoj kostí, zubov a chrupaviek a odstraňuje voľné radikály.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vitamín C kyselina askorbová 500 g

Vitamín C je prirodzene sa vyskytujúca zlúčenina. Syntetizujú ho všetky rastliny a väčšina zvierat. Jeho zdrojom v potrave je hlavne ovocie a zelenina. V živočíšnych produktoch ho nájdeme oveľa menej. Človek bohužiaľ patrí do malej skupiny organizmov, ktoré nie sú schopné syntetizovať vitamín C. Okrem toho je tento vitamín rozpustný vo vode, a preto sa neukladá v tele. Preto je také dôležité zaistiť jeho pravidelný prísun v správnych množstvách.

 

Vitamín C - ako to funguje v ľudskom tele?
V priebehu rokov sa veľa vedeckých štúdií pokúsilo zistiť, ako funguje vitamín C v ľudskom tele. Rýchlo sa ukázalo, že táto zlúčenina sa podieľa na desiatkach kľúčových procesov pre správne fungovanie všetkých buniek tela. Vitamín C je kofaktorom mnohých enzýmov, čo znamená, že sa podieľa na širokej škále metabolických procesov. Vedecké výskumy preukázali, že má veľmi silný antioxidačný účinok. To poukazuje na potenciálne vlastnosti vitamínu C proti starnutiu. Intenzívne sa tiež skúmajú možné účinky vitamínu C proti rakovine. Vedecké výskumy zatiaľ naznačujú, že táto zlúčenina môže okrem iného znižovať riziko rakoviny pľúc.

Vedci tiež zdôrazňujú kľúčovú úlohu vitamínu C v imunitných procesoch, tj. v imunite tela. Štúdie navyše preukázali, že kyselina askorbová umožňuje syntézu kolagénu, vykazuje baktericídnu aktivitu a podieľa sa na transformácii tyrozínu.

Dávkovanie: Užívajte 1 g produktu (1 odmerku) raz denne, najlepšie pri jedle s vodou. Je možné ho rozpustiť vo vode alebo v obľúbenom nápoji. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Zloženie: 100% vitamín C (kyselina L-askorbová)

Balenie: 500 g

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Skladujte na suchom mieste, pri izbovej teplote a v dobre uzavretej nádobe.