Karnozín TokoMax 90 kapsúl

Kód: 44
Značka: Nutraceutica
38,80 € –3 %
Karnozín TokoMax biolinka
38,80 € –3 % 37,80 € / ks
Skladom

Karnozín ako výživový doplnok, v kombinácii s prírodným vitamínom E úplného spektra, je prezývaný tiež ako "molekula dlhovekosti". Môže byť nápomocný pri:

  • autizme: dokázaný pozitívny efekt u detí s poruchami autistického spektra (PAS) - viac info nižšie
  • diabete: chráni cievy diabetikov pred poškodením a prispieva k normalizácii hladiny krvného cukru
  • poruchách srdca: plní kľúčovú úlohu v ochrane pred poškodením svaloviny srdca pri nedostatku kyslíka, znižuje únavnosť pacientov
  • detoxe: vychytáva z organizmu ťažké kovy - olovo, zinok, meď, ortuť, hliník
  • športe: zvyšuje silu a vytrvalosť svalov, pôsobí proti prekysleniu svalov - neutralizuje kyselinu mliečnu vo svaloch
  • starnutí: napomáha regeneračným schopnostiam tkanív, zlepšuje koncentráciu, pamäť a logické myslenie, pomáha v boji proti stareckej demencii a iným ochoreniam mozgu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Karnozín TokoMax 90 kapsúl 

Karnozín sa prirodzene nachádza v tele - najviac v srdci, mozgu a vo svaloch. Karnozín TokoMax sa vyrába biofermentáciou, vďaka čomu sa najviac približuje prírodnej forme.

Zloženie:

  • Karnozín 450 mg
  • Vitamín E 20 mg (8 prírodných E vitamínov)


Všetky účinné zložky sú prírodného pôvodu. Neobsahuje aditíva. Kapsula je vegetariánska.


Dávkovanie: 1-3 kapsuly denne (90 kapsúl v balení)

Zaujímavosti o karnozíne:
- Prelomom vo výskume karnozínu a jeho účinkov vo vzťahu k autizmu bola štúdia* z roku 2002, v ktorej sa Dr. Michael G. Chez zameral na využitie karnozínu pri starostlivosti o deti s diagnózou porúch autistického spektra (PAS). V štúdii sa uvádza, že karnozín pozitívne ovplyvnil porozumenie a produkciu reči, sluch, socializáciu, uvedomovanie si okolia, plánovanie jemnej motoriky. V priebehu štúdie sa nezaznamenali žiadne vedľajšie účinky karnozínu.
* originál výsledkov štúdie: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12585724?dopt=Abstract
  článok v Nutrition Review (tiež v angličtine): https://nutritionreview.org/2013/04/lcarnosine-autism/

- Vitamín E obsiahnutý v Karnozíne TokoMax je prírodnou zmesou tokoferolov a tokotrienolov (nenasýtené formy vitamínu E). Tokotrienoly sú jednou z najsilnejších zbraní v boji proti stareckej demencii, Alzheimer a iným ochoreniam mozgu. Tokotrienoly poskytujú 40-60x účinnejšiu ochranu pred voľnými radikálmi v porovnaní s tokoferolmi.

- Karnozín je látka nachádzajúca sa prirodzene v našom organizme. Možno ho však prijať aj zo stravy, jeho hlavným zdrojom je mäso. Vstrebateľnosť karnozínu zo stravy je 30 až 70%, ovplyvniť ju môže zloženie aminokyselín v jedle. Pri podaní čistého karnozínu sa do organizmu dokáže vstrebať až 70%, pričom sa tak deje v hornej časti tenkého čreva. Odtiaľ sa karnozín distribuuje krvou priamo do svalov, srdca, mozgu a ďalších orgánov.

- Karnozín objavil ruský vedec Vladimír Sergejevič Gulevič začiatkom 20. storočia. Odvtedy sa stal predmetom záujmu mnohých vedcov po celom svete a v súčasnosti je zmienka o ňom vo vyše 900 štúdiách a odborných publikáciách. Zistilo sa totiž, že karnozín ovplyvňuje zásadné procesy prebiehajúce v našom tele na všetkých úrovniach, od molekulárnej až po ochranu centrálneho nervového systému.
- Karnozín sa tiež označuje ako L-Karnozín, Karnozin, Carnosin, L-Carnosine.

Balenie: 90 kapsúl 

Výrobca: Nutraceutica, PharmDr. Jozef Zima, Višňová 26A, 94901 Nitra

Upozornenie:
Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Neprekračujte denné odporúčané dávkovanie. Nevhodné pre deti, tehotné ženy. Doplnky by nemali byť považované za náhradu vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie