Kapucínka väčšia bezalkoholová tinktúra 50 ml

Kód: 1385
8,40 € / ks
Skladom

Kapucínka väčšia je prírodným širokospektrálnym antibiotikom s antivírusovým a antibakteriálnym účinkom. Pôsobí proti všetkým kmeňom stafylokokov, mnohým druhom streptokokov a iným druhom baktérií (Helikobacter Pylori) a vírusov. Neničí prirodzenú mikroflóru zažívacieho traktu a iných slizníc, tak ako chemické antibiotiká. Výborný na boj s akútnymi a predovšetkým chronickými zápalmi močového mechúra, obličiek a močových ciest.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kapucínka väčšia bezalkoholová tinktúra 50 ml

Kapucínka je unikátna rastlinka pôvodom z Južnej Ameriky, dovezená ako okrasná kvetina. Listy aj kvety obsahujú mnoho vitamínu C a majú veľmi pikantnú, ostro korenenú chuť. Už v 16. storočí sa kapucínka používala najskôr ako liek proti vypadávaniu vlasov a až neskôr boli objavené jej liečivé schopnosti, o ktorých domorodí Indiáni vedeli už od nepamäti.

Dnes vieme, že je prírodným širokospektrálnym antibiotikom a tiež sa vie o jej antivírusovom a antibakteriálnom účinku.

Hlavnou účinnou látkou je isothyokyanát benzylnatý, radený medzi prírodné antibiotiká. Pôsobí proti všetkým kmeňom stafylokokov, mnohým druhom streptokokov a iným druhom baktérií (Helikobacter Pylori) a vírusov. Isothyokyanát benzylnatý neničí prirodzenú mikroflóru zažívacieho traktu a iných slizníc, tak ako chemické antibiotiká. Ukazuje sa ako výborný prostriedok na boj s akútnymi a predovšetkým chronickými zápalmi močového mechúra, obličiek a močových ciest (vhodné je tiež pridať kapucínku do urologického čaju). Vďaka vylučovaniu pľúcami sa užíva pri zápaloch dýchacích ciest - avšak odporúča sa nebrať pri astme.

Kapucínka môže pomôcť pri:

  • zápaloch horných ciest dýchacích, chrípke, zápaloch mandlí, močových ciest, obličiek, vaječníkov spôsobených hlavne odolnými kmeňmi zápalových buniek a iných baktérií (napríklad pri infekcii močových ciest i obličiek baktériou E coli)
  • pri problémoch s prekrvením organizmu
  • pri nepravidelnosti menštruácie
  • proti lupinám
  • pri vypadávaní vlasov
  • funguje aj u zvierat

Veľkou výhodou je výborná znášanlivosť a možnosť užívania dlhodobo bez predávkovania.

Tinktúra neobsahuje žiadny alkohol, farbivá ani sladidlá!

Odporúčané dávkovanie tinktúry Kapucínky väčšej: Je nutné užívať pravidelne a nevynechávať dávky. Užívať ešte 5 dní po zmiznutí príznakov.

Tradičné použitie: Po potrepaní užívame 20 kvapiek tinktúry 3 × denne. Odporúčame vložiť do úst a nechať vstrebať cez sliznice. Je možné zapiť malým množstvom vody. Užívať pravidelne po 8 hodinách, a to ešte 5 dní po zmiznutí príznakov. Nevynechávať dávky. Odporúčaná denná dávka zodpovedá 2 350 mg čerstvej rastlinnej hmoty.

Zloženie: Glycerol; čistená voda; Tropaeolum majus.

Výrobca: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, Žižkov, 130 00 Praha 3

Upozornenie: Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uschovajte v suchu, tme a mimo dosahu detí.