Kremelina (diatomit) 200 g

Kód: 185
4,80 € / ks
Skladom

Kremelína

  • napomáha prečisťovať organizmus od škodlivých látok
  • podporuje zdravší rast vlasov ich lesklosť a žiarivosť a dokonca zabezpečuje vlasom extra veľkú silu - pomáha predísť ich vypadávaniu
  • ochraňuje zuby, zosilňuje zubnú sklovinu, zabraňuje vzniku zubného kazu, zabraňuje krvácaniu ďasien a paradontóze,
  • znižuje nahromadenie hliníka v organizme
  • vylučuje ťažké kovy z organizmu

Detailné informácie

Podrobný popis

Kremelina (diatomit- Diatomaceous Earth) 200g 

Kremelina je hornina, ktorá je vytvorená zo schránok skamenených rozsievok (jednobunkové mikroskopické riasy s kremičitanovými schránkami). Ich odumieraním sa tvoria usadené horniny – diatomity. Z nich sa potom veľmi jemným rozdrvením pripraví práškový produkt – kremelína. Ak je čistá, má bielu až krémovú farbu. Až 90% tvorí organický a anorganický kremík.

Kremelina je bohatým zdrojom oxidu kremičitého veľmi užitočného pre náš organizmus, (SiO2), ktorý je najdôležitejšou zložkou našich buniek. Hoci sa môže zdať, že je to mäkký prášok, v skutočnosti sú to veľmi tvrdé valčeky plné dierok. Je to veľmi dôležité, lebo milióny kremelinových valčekov putujúcich cez tráviaci systém v dobrom zoškrabú steny čriev.

Najúčinnejšie čistí organizmus. Nemá žiadnu chemickú toxickosť, a pri tom obsahuje ešte 15 druhov minerálov ako napríklad: horčík, vápnik, oxid kremičitý, sodík, železo a aj veľa stopových prvkov ako napríklad: titán, bór, mangán, meď, zirkón.

Nenahromadí sa v organizme, preto je dôležité aby sa konzumovalo priebežne, rovnomerne. Vedecké výskumy dokázali že neabsorbovaný oxid kremičitný nemá žiadne vedľajsie účinky. Nadbytočne skonzumované a nevyužité množstvo sa automaticky vylučí, cez krv,obličky a črevá. FDA tiež vyhlásila, že kremelina nemá žiadne nebezpečné nežiaduce účinky.

Rastúce vlasy. Vlasy sú skoro tak bohaté na oxid kremičitý ako sú zdravé kosti. V starostlivosti o vlasy je dôležité aby nebol vynechaný výživový doplnok s vysokým obsahom oxidu kremičitého, kvôli podpore regenerácie vlasov. Oxid kremičitý pomáha predísť vypadávaniu vlasov, podporuje zdravší rasť vlasov ich lesklosť a žiarivosť, a dokonca zabezpečuje vlasom extra veľkú silu.

Zuby a ďasná. Oxid kremičitý ochraňuje zuby, posilňuje zubnú sklovinu, zabraňuje vzniku zubného kazu. Oxid kremičitý zabraňuje krvácaniu ďasien a paradentóze. Pri vzdialení ďasna od zubu , zub je vystavený hrozbe vzniku zubného kazu na väčšej ploche, čo v konečnom dôsledku môže spôsobiť aj stratu zubu. Oxid kremičitý efektívne bojuje proti zoslabeniu kostí a zubov, a znižuje riziko ich zapálenia.

Vylúči ťažké kovy z organizmu. Vedci už dlho predpokladali že Alzheimerova choroba súvisí s nahromadením hliníka v mozgu. Kremelina znižuje nahromadenie hliníka v organizme, a vylúči ťažké kovy z organizmu. Keď vedci pridali oxid kremičitý do sieťovej pitnej vody ktorá obsahovala hliník, koncentrácia hliníka sa znížila v mozgu, pečeni, kostiach, v slezine a v obličkách. Oxid kremičitý je teda dôležitým podporovateľom neurologického zdravia.

Pri nedostatku oxidu kremičitého v organizme: vlasy pomalšie rastú, stratia z lesklosti, zvýši sa hladina cholesterolu v krvi, rany a zlomeniny sa pomalšie hoja, častejšie sa vyskytujú kožné ochorenia, bolesti chrbta, bzučanie v uchu, trávenie sa zhorší, zoslabne fyzický a psychický výkon.

Dávkovanie kremeliny: rozmiešať vo vode, v ovocnej šťave alebo inej potravine, nápoji. Podľa možností konzumujte ráno nalačno, jednu kopcovitú polievkovú lyžicu 7 g.

Balenie: 200 g

Upozornenie: Kremelina nie je liek, ale výživový doplnok. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Uchovajte mimo dosahu detí. Skladujte na suchom mieste.