Rybí olej Omega-3 HP natural jód 270 ml

Kód: 98
Tip
Značka: Nutraceutica
21,90 € / ks
Skladom

Rybí olej Omega-3 HP+I s organicky viazaným jódom je odporúčaný pri onkologických ochoreniach ako súčasť alternatívnej alebo chemoterapeutickej liečby.

Detailné informácie

Podrobný popis

Rybí olej Omega - 3 HP natural jód 270 ml 

Spojenie jódu s omega-3 mastnými kyselinami prináša synergie. Zabezpečuje vysoko vstrebateľnú a biologicky využiteľnú formu jódu a zároveň dodáva telu esenciálne omega-3 mastné kyseliny. Synergia dvoch esenciálnych výživových zložiek originálneho prípravku zabezpečuje vzájomnú podporu účinkov a tým zlepšenie účinnosti pri viacerých ochoreniach.

Najvyšší stupeň čistoty HP (High Purity) výrazne prevyšuje normy na obsah toxických prímesí stanovené v Európskom liekopise. Vysoko čistený olej je vhodný na dlhodobé denné užívanie bez rizika kumulácie škodlivých látok.

Antiproliferaatívne účinky
Rakovinové bunky v porovnaní so zdravými bunkami obsahujú vo svojich stenách 10-násobne vyššiu koncentráciu kyseliny arachidónovej (omega-6). Organicky viazaný jód má štúdiami preukázanú schopnosť prednostne sa viazať na kyselinu arachidónovú a vytvárať takzvané jódolaktóny. Celulárne jódolaktóny majú schopnosť navodiť programovaný zánik buniek. Pretože rakovinové bunky obsahujú vyššiu koncentráciu kyseliny arachidónovej, tento účinok je cielený prednostne na rakovinové bunky. Jódolaktóny tiež obmedzujú nadmerné, nekontrolované delenie buniek. Omega-3 mastné kyseliny svojim protizápalovým pôsobením tento účinok ešte zvyšujú. Rybí olej Omega-3 HP s jódom je odporúčaný pri onkologických ochoreniach ako súčasť alternatívnej alebo chemoterapeutickej liečby.

Znižuje citlivosť estrogénových receptorov
Je vhodný pri fibrocystickom ochorení prsníka a vaječníkov. Antiproliferatívne účinky organicky viazaného jódu obmedzujú nadmerné delenie buniek pri vytváraní cýst. Omega-3 mastné kyseliny zároveň pôsobia protizápalovo.

Pri zníženej funkcii štítnej žľazy
Pomáha zvyšovať tvorbu tyroxínu a tým znižovať dávky náhradného hormónu. V počiatočných štádiách sa pomáha vyhnúť potrebe podávania náhradného syntetického hormónu. Odporúča sa pri zápaloch štítnej žľazy s prejavmi hypertrofie = zväčšenia.

Syndróm suchého oka
Jód je nevyhnutný pre funkciu všetkých žliaz, tvorbu tráviacich štiav, slín a sĺz. Nedostatok jódu rovnako ako aj omega-3 mastných kyselín môže viesť k syndrómu suchého oka. Obe výživové zložky prípravku pôsobia synergicky – spoločne v prevencii a podpornej liečbe syndrómu suchého oka. Obmedzujú zápaly očí, chránia očnú sietnicu, zlepšujú produkciu slzného filmu a zvyšujú jeho hydrofilno-lipofilnú stabilitu.

 

Odporúčané dávkovanie: Dospelí 1 čajovú lyžičku (2,5ml) denne s jedlom, pri ochoreniach polievkovú lyžicu (5ml) denne.
Podávanie deťom na odporúčanie lekára.

Zloženie: Vysoko purifikovaný rybí olej, organicky viazaný jód, lecitín. Bez konzervantov, antioxidantov, čistý.
Čo obsahuje jedná dávka 5ml? Omega-3: EPA: 874mg, DHA: 598mg. Organicky viazaný jód: 150 mcg.

Výrobca: Nutraceutica, PharmDr. Jozef Zima, Višňová 26A, 94901 Nitra.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy, nejedná sa o liek.
Nie je určený ako náhrada pestrej stravy.
Neprekračujte odporúčané dávkovanie.
Ukladajte mimo dosahu detí.
Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.