Ostropestrec mariánsky 120 kapsúl

Kód: 131
Tip
17,60 € –4 %
ostropestrec mariansky biolinka
17,60 € –4 % 16,80 € / ks
Skladom

Ostropestrec mariánsky známy aj ako Pestrec mariánsky (Silybum marianum) podporuje pečeň, pôsobí ako antioxidant a je odporúčaný pre podporu prirodzeného zdravia srdca. Pestrec mariánsky normalizuje hladinu cukru v krvi, trávenie a prispieva k odolnosti organizmu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ostropestrec mariánsky 120 kapsúl 

Plody Pestreca mariánskeho sa používajú pri ochoreniach a poškodení pečene, napríklad pri hepatitíde (žltačky typu B a C), pri cirhóze, steatóze (stukovatenie pečene), pri otravách (drogy, alkohol, chemikálie, huby). Plody bsahujú komplex bioflavonoidov nazývaný silymarín, ktorý je ešte silnejším antioxidantom ako vitamíny C a E, čím chráni pečeňové bunky pred jedovatými látkami vyvolávajúcimi zápal pečene.
Silymarín zvyšuje odolnosť bunkovej membrány proti prenikaniu vírusových toxínov a hepatotoxických látok, má regeneračné účinky na pečeňové bunky, čo súvisí s jeho schopnosťou podporovať proteínovú syntézu.
Obsahuje aj silybín, silydianín, silychristín, menej je taxifolínu, kvercetínu a kempferolu.

Odporúčané dávkovanie:
Dospelí: 3 kapsuly 3 × denne. Kapsule pestreca užívame vždy 20 min. pred jedlom.

Deťom od troch rokov odporúčame 1 kapsulu 3 × denne.

Kapsule sú otvárateľné a preto môžete obsah kapsule vysypať, zmiešať s vodou a vypiť. V čase tehotenstva a dojčenia sa pestrec mariánsky užíva v menších dávkach.

Kúra z Pestreca mariánskeho:
Počas pestrecovej kúry dochádza k pozvoľnému naštartovaniu detoxikácie. Drobné čiastočky Pestreca očistia tiež steny čriev. Na regeneráciu pečene a pečeňovej membrány je ideálnou voľbou užívanie plodu, teda semena pestreca. Plod pestreca sa užíva drvený. Každú dávku treba zapiť aspoň 3 dcl vody.
Mnohí si myslia, že pri zistení zlých krvných a pečeňových testov majú poškodenú pečen. Je to síce pravda, ale k poškodeniu dôjde až následne.
Ako prvá sa poškodila pečeňová membrána a až potom je zasiahnutá pečeň samotná.
Pečeň je v skutočnosti zásobárňou látok. Ukladajú sa v nej zložky výživy, ktoré nestačíme v danom čase zúžitkovať a sú v prebytku.
Pri poklese výživných látok v krvi, tieto látky pečeň doplní a udržuje tak krv v optimálnom stave.
Pečeňová membrána je filter uložený v pečeni.
Zachytáva v krvi látky, ktoré sú pre náš organizmus škodlivé a na krvných či pečeňových testoch nám vykazujú zvýšené hodnoty preto, lebo je pečeňová membrána poškodená.
K poškodeniu pečeňovej membrány môže dôjsť kvôli infekcii, nadmerného požívania alkoholu, otrave, ale i rôznym vírusom a baktériám, proti ktorým sa náš organizmus nedokáže brániť.

Prečo kapsule a nie tablety?
Kapsule obsahujú (na rozdiel od tabliet) iba jemne mleté, 100% prírodné semená pestreca - lat. Silybum marianum.
Na rozdiel od kapsúl, ostropestrecové tablety sú zlisované semená doplnené o protihrudkujúce a viažúce látky, ktoré v našich produktoch nenájdete.

Zloženie: 100% Silybum marianum, 290 mg / kapsula, obal kapsule: Kapsule sú rastlinného pôvodu - HPMC (hypromelóza) - a sú vhodné pre vegetariánov a vegánov.

Balenie: 120 ks kapsúl

Výrobca: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, Žižkov, 130 00 Praha 3

Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Nie je vhodné pre deti do troch rokov. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uschovajte v suchu, tme a mimo dosahu detí.