Ostropestrec mariánsky 120 kapsúl

Kód: 131
Tip
17,60 € –10 %
ostropestrec mariansky biolinka
17,60 € –10 % 15,90 € / ks
Skladom

Ostropestrec mariánsky známy aj ako Pestrec mariánsky (Silybum marianum) podporuje pečeň, pôsobí ako antioxidant a je odporúčaný pre podporu prirodzeného zdravia srdca. Pestrec mariánsky normalizuje hladinu cukru v krvi, trávenie a prispieva k odolnosti organizmu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ostropestrec mariánsky 120 kapsúl 

Plody Pestreca mariánskeho sa používajú pri ochoreniach a poškodení pečene, napríklad pri hepatitíde (žltačky typu B a C), pri cirhóze, steatóze (stukovatenie pečene), pri otravách (drogy, alkohol, chemikálie, huby). Plody bsahujú komplex bioflavonoidov nazývaný silymarín, ktorý je ešte silnejším antioxidantom ako vitamíny C a E, čím chráni pečeňové bunky pred jedovatými látkami vyvolávajúcimi zápal pečene.
Silymarín zvyšuje odolnosť bunkovej membrány proti prenikaniu vírusových toxínov a hepatotoxických látok, má regeneračné účinky na pečeňové bunky, čo súvisí s jeho schopnosťou podporovať proteínovú syntézu.
Obsahuje aj silybín, silydianín, silychristín, menej je taxifolínu, kvercetínu a kempferolu.

Odporúčané dávkovanie:
Dospelí: 3 kapsuly 3 × denne. Kapsule pestreca užívame vždy 20 min. pred jedlom.

Deťom od troch rokov odporúčame 1 kapsulu 3 × denne.

Kapsule sú otvárateľné a preto môžete obsah kapsule vysypať, zmiešať s vodou a vypiť. V čase tehotenstva a dojčenia sa pestrec mariánsky užíva v menších dávkach.

Kúra z Pestreca mariánskeho:
Počas pestrecovej kúry dochádza k pozvoľnému naštartovaniu detoxikácie. Drobné čiastočky Pestreca očistia tiež steny čriev. Na regeneráciu pečene a pečeňovej membrány je ideálnou voľbou užívanie plodu, teda semena pestreca. Plod pestreca sa užíva drvený. Každú dávku treba zapiť aspoň 3 dcl vody.
Mnohí si myslia, že pri zistení zlých krvných a pečeňových testov majú poškodenú pečen. Je to síce pravda, ale k poškodeniu dôjde až následne.
Ako prvá sa poškodila pečeňová membrána a až potom je zasiahnutá pečeň samotná.
Pečeň je v skutočnosti zásobárňou látok. Ukladajú sa v nej zložky výživy, ktoré nestačíme v danom čase zúžitkovať a sú v prebytku.
Pri poklese výživných látok v krvi, tieto látky pečeň doplní a udržuje tak krv v optimálnom stave.
Pečeňová membrána je filter uložený v pečeni.
Zachytáva v krvi látky, ktoré sú pre náš organizmus škodlivé a na krvných či pečeňových testoch nám vykazujú zvýšené hodnoty preto, lebo je pečeňová membrána poškodená.
K poškodeniu pečeňovej membrány môže dôjsť kvôli infekcii, nadmerného požívania alkoholu, otrave, ale i rôznym vírusom a baktériám, proti ktorým sa náš organizmus nedokáže brániť.

Prečo kapsule a nie tablety?
Kapsule obsahujú (na rozdiel od tabliet) iba jemne mleté, 100% prírodné semená pestreca - lat. Silybum marianum.
Na rozdiel od kapsúl, ostropestrecové tablety sú zlisované semená doplnené o protihrudkujúce a viažúce látky, ktoré v našich produktoch nenájdete.

Zloženie: 100% Silybum marianum, 290 mg / kapsula, obal kapsule: Kapsule sú rastlinného pôvodu - HPMC (hypromelóza) - a sú vhodné pre vegetariánov a vegánov.

Balenie: 120 ks kapsúl

Výrobca: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, Žižkov, 130 00 Praha 3

Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Nie je vhodné pre deti do troch rokov. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uschovajte v suchu, tme a mimo dosahu detí.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie