Rybí olej Omega-3 HP orange s koenzýmom Q10 270 ml

Kód: 145
Značka: Nutraceutica
21,90 € / ks
Skladom

Rybí olej Omega-3 HP LipoMax orange s maximálnou vstrebateľnosťou koenzýmu Q10. Vysoko čistený rybí olej obohatený liposubilným koenzýmom Q10. Bunková energia, silné srdce, dvojitá ochrana ciev.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Rybí olej Omega - 3HP orange s koenzýmom Q10 270 ml 

Rybí olej Omega-3 HP LipoMax orange s koenzýmom Q10 má označenie HP (High Purity), čo znamená najvyšší stupeň čistoty. Rybí olej LipoMax Q10 s pomarančovou príchuťou od Nutraceutica preto výrazne prevyšuje normy stanovené v Európskom liekopise. Preto je vhodný na dlhodobé denné užívanie bez rizika kumulácie ťažkých kovov.

Rybí olej je dezodorizovaný - zbavený zápachu po rybách - a ochutený prírodnou pomarančovou arómou.

Koenzým Q10 je veľmi slabo rozpustný vo vode, čo znižuje vstrebateľnosť. Bežne dostupné kapsule s koenzýmom Q10 (ubichinón) majú vstrebateľnosť okolo 30%. To znamená, že 2/3 koenzýmu Q10 sa nevstrebú a nevyužijú. Tuk predstavuje ideálny prirodzený prenášač, sprostredkujúci vstrebávanie, prechod črevnou bariérou. Vstrebateľnosť Q10 je vďaka rybiemu tuku prakticky neobmedzená - 100%.

Čo znamená koenzým Q10 pre organizmus:

  • zdravé cievy
  • zdravé srdce
  • v tehotenstve
  • zabraňuje trombóze
  • antioxidačná ochrana
  • metabolizmus

Q10 významne zvyšuje odolnosť cirkulujúcich LDL častíc cholesterolu pred oxidáciou a premenou na rizikové oxidované formy cholesterolu. Oxidované formy cholesterolu sa podieľajú na upchávaní ciev. Q10 chráni mitochondrie pred oxidatívnym poškodením.

Nedostatok Q10 a diastolická disfunkcia srdca. Energetický deficit srdca z dôvodu nedostatku Q10 vedie k zhrubnutiu steny ľavej komory, zníženej výkonnosti srdca až k oslabeniu diastolickej funkcie, zlyhávaniu srdca. Suplementácia Q10 znižuje energetický deficit, pomáha obnoviť normálnu funkciu srdca.

Synergia Omega-3 a koenzýmu Q10 je obzvlášť prospešná pri žilovej trombóze, cievnej nedostatočnosti a srdcovo cievnych ochoreniach.

Omega-3 HP LipoMax = synergia omega-3 a vysoko vstrebateľného koenzýmu Q10.

 

Prečo majú bežné kapsuly s Q10 nízku vstrebateľnosť? 

Q10 – ubichinón je takmer nerozpustný vo vode. Nerozpustené mikrokryštály nemôžu prenikať črevnou stenou a nevstrebávajú sa. Q10 prechádza črevnou stenou len ak je vo forme jednotlivých molekúl, čiže rozpustený vo forme roztoku.

Bežné kapsuly s Q10 majú limitované vstrebávanie

Koenzým Q10 nerozpustný vo vodeV bežných kapsulách s Q10 vo forme mikrokryštalického prášku je vstrebateľnosť veľmi nízka, pohybuje sa okolo 1-5% v závislosti od prítomnosti tukov v potrave.

Na zvýšenie vstrebávania používajú výrobcovia prídavky rôznych typov emulgátorov, napríklad: sójový lecitín, maltodextríny, cyklodextríny alebo vytvárajú Q10 disperzie vo forme nanočastíc za pomoci emulgátorov. Tým sa vstrebateľnosť zvyšuje 10-násobne z 1-3% na viac ako 30%. Ani to však nie je optimálne. Stále zostávajú 2/3 množstva nevstrebané.

V kapsulách nie je možné vytvoriť olejový roztok pre obmedzený objem kapsuly a veľké množstvo oleja potrebného na úplné rozpustenie. Toľko oleja sa do kapsuly jednoducho nezmestí.

obrázok:  Q10 – ubichinón sa vo vode nerozpúšťa, kryštály - ľahšie ako voda - plávajú na hladine

 

Koenzým Q10 rozpustený v tukovom prostredí - v rybom oleji

Koenzým Q10 rozpustený v tukoch OMEGA-3 HP LipomaxQ10Riešením pre ideálne vstrebávanie je rozpustenie Q10 v oleji. Rozpustením vzniká olejový roztok a izolované molekuly. Vstrebávanie Q10 vo forme roztoku prebieha ako bežný tuk, za účasti emulgácie žlčou, vytvárajú sa lipoproteíny ktoré prestupujú črevnou stenou a následne sú roznášané do krvného obehu.

V prípade rybieho oleja OMEGA-3 HP LipoMax Q10 je tento problém s rozpustnosťou vyriešený úplne. Množstvo rybieho oleja je dostačujúce na splnenie podmienok rozpustnosti. Zároveň sa nepresahuje nadkritická koncentrácia Q10 a celé množstvo látky môže zostať rozpustené vo forme roztoku. Vstrebávanie Q10 môže prebiehať bez akýchkoľvek obmedzení ako bežný tuk.

obrázok:  Q10 – ubichinón sa úplne rozpustil v tukovom prostredí, vytvoril roztok v rybom oleji, jednotlivé molekuly môžu prenikať črevnou stenou spolu s olejom bez obmedzenia

 

*obrázky a text sú z vlastného aplikovaného výskumu spoločnosti Nutraceutica

Denná dávka obsahuje:
Omega-3 mastné kyseliny: EPA: 450 mg, DHA: 300 mg, ALA: 175 mg, celkový obsah Omega-3: 925 mg
Obsah vysoko vstebateľného koenzýmu Q10 v 1 čajovej lyžičke (2,5 ml) - 45 mg

Dávkovanie spolu s jedlom alebo po jedle:
dospelí preventívne: 1 čajovú lyžičku denne
dospelí pri ochorení: 1 polievkovú lyžicu denne
deti od 6 rokov: 1 čajovú lyžičku denne
deti od 3 rokov: 1/2 kávovej lyžičky denne

Objem: 270 ml

Výrobca: Nutraceutica, PharmDr. Jozef Zima, Višňová 26A, 94901 Nitra.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy, nejedná sa o liek.
Nie je určený ako náhrada pestrej stravy.
Neprekračujte odporúčané dávkovanie.
Ukladajte mimo dosahu detí.
Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.