Rybí olej Omega-3 HP orange s koenzýmom Q10 270 ml

Kód: 145
Značka: Nutraceutica
19,90 € –5 %
rybi olej hp lipomax s koenzymom q10 270ml nutraceutica
19,90 € –5 % 18,90 € / ks
Skladom

Rybí olej Omega-3 HP LipoMax orange s maximálnou vstrebateľnosťou koenzýmu Q10. Vysoko čistený rybí olej obohatený liposubilným koenzýmom Q10. Bunková energia, silné srdce, dvojitá ochrana ciev.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Rybí olej Omega - 3HP orange s koenzýmom Q10 270 ml 

Rybí olej Omega-3 HP LipoMax orange s koenzýmom Q10 má označenie HP (High Purity), čo znamená najvyšší stupeň čistoty. Rybí olej LipoMax Q10 s pomarančovou príchuťou od Nutraceutica preto výrazne prevyšuje normy stanovené v Európskom liekopise. Preto je vhodný na dlhodobé denné užívanie bez rizika kumulácie ťažkých kovov.

Rybí olej je dezodorizovaný - zbavený zápachu po rybách - a ochutený prírodnou pomarančovou arómou.

Koenzým Q10 je veľmi slabo rozpustný vo vode, čo znižuje vstrebateľnosť. Bežne dostupné kapsule s koenzýmom Q10 (ubichinón) majú vstrebateľnosť okolo 30%. To znamená, že 2/3 koenzýmu Q10 sa nevstrebú a nevyužijú. Tuk predstavuje ideálny prirodzený prenášač, sprostredkujúci vstrebávanie, prechod črevnou bariérou. Vstrebateľnosť Q10 je vďaka rybiemu tuku prakticky neobmedzená - 100%.

Čo znamená koenzým Q10 pre organizmus:

  • zdravé cievy
  • zdravé srdce
  • v tehotenstve
  • zabraňuje trombóze
  • antioxidačná ochrana
  • metabolizmus

Q10 významne zvyšuje odolnosť cirkulujúcich LDL častíc cholesterolu pred oxidáciou a premenou na rizikové oxidované formy cholesterolu. Oxidované formy cholesterolu sa podieľajú na upchávaní ciev. Q10 chráni mitochondrie pred oxidatívnym poškodením.

Nedostatok Q10 a diastolická disfunkcia srdca. Energetický deficit srdca z dôvodu nedostatku Q10 vedie k zhrubnutiu steny ľavej komory, zníženej výkonnosti srdca až k oslabeniu diastolickej funkcie, zlyhávaniu srdca. Suplementácia Q10 znižuje energetický deficit, pomáha obnoviť normálnu funkciu srdca.

Synergia Omega-3 a koenzýmu Q10 je obzvlášť prospešná pri žilovej trombóze, cievnej nedostatočnosti a srdcovo cievnych ochoreniach.

Omega-3 HP LipoMax = synergia omega-3 a vysoko vstrebateľného koenzýmu Q10.

 

Prečo majú bežné kapsuly s Q10 nízku vstrebateľnosť? 

Q10 – ubichinón je takmer nerozpustný vo vode. Nerozpustené mikrokryštály nemôžu prenikať črevnou stenou a nevstrebávajú sa. Q10 prechádza črevnou stenou len ak je vo forme jednotlivých molekúl, čiže rozpustený vo forme roztoku.

Bežné kapsuly s Q10 majú limitované vstrebávanie

Koenzým Q10 nerozpustný vo vodeV bežných kapsulách s Q10 vo forme mikrokryštalického prášku je vstrebateľnosť veľmi nízka, pohybuje sa okolo 1-5% v závislosti od prítomnosti tukov v potrave.

Na zvýšenie vstrebávania používajú výrobcovia prídavky rôznych typov emulgátorov, napríklad: sójový lecitín, maltodextríny, cyklodextríny alebo vytvárajú Q10 disperzie vo forme nanočastíc za pomoci emulgátorov. Tým sa vstrebateľnosť zvyšuje 10-násobne z 1-3% na viac ako 30%. Ani to však nie je optimálne. Stále zostávajú 2/3 množstva nevstrebané.

V kapsulách nie je možné vytvoriť olejový roztok pre obmedzený objem kapsuly a veľké množstvo oleja potrebného na úplné rozpustenie. Toľko oleja sa do kapsuly jednoducho nezmestí.

obrázok:  Q10 – ubichinón sa vo vode nerozpúšťa, kryštály - ľahšie ako voda - plávajú na hladine

 

Koenzým Q10 rozpustený v tukovom prostredí - v rybom oleji

Koenzým Q10 rozpustený v tukoch OMEGA-3 HP LipomaxQ10Riešením pre ideálne vstrebávanie je rozpustenie Q10 v oleji. Rozpustením vzniká olejový roztok a izolované molekuly. Vstrebávanie Q10 vo forme roztoku prebieha ako bežný tuk, za účasti emulgácie žlčou, vytvárajú sa lipoproteíny ktoré prestupujú črevnou stenou a následne sú roznášané do krvného obehu.

V prípade rybieho oleja OMEGA-3 HP LipoMax Q10 je tento problém s rozpustnosťou vyriešený úplne. Množstvo rybieho oleja je dostačujúce na splnenie podmienok rozpustnosti. Zároveň sa nepresahuje nadkritická koncentrácia Q10 a celé množstvo látky môže zostať rozpustené vo forme roztoku. Vstrebávanie Q10 môže prebiehať bez akýchkoľvek obmedzení ako bežný tuk.

obrázok:  Q10 – ubichinón sa úplne rozpustil v tukovom prostredí, vytvoril roztok v rybom oleji, jednotlivé molekuly môžu prenikať črevnou stenou spolu s olejom bez obmedzenia

 

*obrázky a text sú z vlastného aplikovaného výskumu spoločnosti Nutraceutica

Denná dávka obsahuje:
Omega-3 mastné kyseliny: EPA: 450 mg, DHA: 300 mg, ALA: 175 mg, celkový obsah Omega-3: 925 mg
Obsah vysoko vstebateľného koenzýmu Q10 v 1 čajovej lyžičke (2,5 ml) - 45 mg

Dávkovanie spolu s jedlom alebo po jedle:
dospelí preventívne: 1 čajovú lyžičku denne
dospelí pri ochorení: 1 polievkovú lyžicu denne
deti od 6 rokov: 1 čajovú lyžičku denne
deti od 3 rokov: 1/2 kávovej lyžičky denne

Objem: 270 ml

Výrobca: Nutraceutica, PharmDr. Jozef Zima, Višňová 26A, 94901 Nitra.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy, nejedná sa o liek.
Nie je určený ako náhrada pestrej stravy.
Neprekračujte odporúčané dávkovanie.
Ukladajte mimo dosahu detí.
Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie