Gurmar antidiabetický čaj 150 g

Kód: 128
Značka: Nutraceutica
8,90 € –11 %
caj gurmar nutraceutica biolinka
8,90 € –11 % 7,92 € / ks
Skladom

Čaj Gurmar je v indickej medicíne už tisícky rokov známy ako najúčinnejší prírodný prostriedok v liečbe cukrovky. Čaj Gurmar má schopnosť nielen znižovať hladinu cukrov, ale dokáže regenerovať a zvyšovať počet beta buniek pankreasu - a to najmä pri diabete 2. typu.


Odporúčaná denná dávka: 2-3 šálky čaju spolu s jedlom. Jedno balenie vystačí na mesačnú kúru.

Detailné informácie

Podrobný popis

Gurmar antidiabetický čaj 150 g 

Ako čaj Gurmar pôsobí?
Čaj stimuluje tvorbu inzulínu, regeneruje beta-bunky pankreasu a zároveň zvyšuje aktivitu enzýmov zúčastnených na metabolizme glukózy.
V mnohých prípadoch vedie k úplnej kompenzácií oslabenej funkcie pankreasu a k úplnému vyliečeniu.

Čerstvo pripravený čaj obsahuje už rozpustené účinné látky, preto má vyššiu vstrebateľnosť v porovnaní so suchými extraktami v kapsliach.

Užívanie Gurmaru sa dobre znáša s užívaním všetkých liekov proti diabetu, neboli zistené žiadne vedľajšie účinky. Obvykle po 4 až 8 týždňoch užívania je možné znížiť dávky inzulínu a ostatných liekov. Až 25 % užívateľov Gurmaru sa úplne zaobíde bez ďalších liekov. Zníženie či vysadenie liekov po zlepšení výsledkov v súvislosti s užívaním Gurmaru je potrebné konzultovať s lekárom.

Nástup účinku je na rozdiel od iných rastlinných liekov pomalý, prvé zlepšenie nastáva obvykle po 3 až 4 týždňoch užívania, pre rozvinutie liečebného účinku sa odporúča užívať minimálne počas 6 mesiacov.

 

Aké účinné látky Gurmar čaj obsahuje?
Gurmar je indický názov rastliny a v preklade znamená "zabíja cukor". Väčšinu biologicky aktívnych látok tvorí 10 druhov triterpénových saponínov známych pod názvom Kyselina gymnemová. Analýzou týchto indických rastlín sa zistil obsah kyseliny gymnemovej v rozsahu 3,9 - 4,6%.

1 porcia čaju pripravená z 1,5g sušených listov obsahuje priemerne 66mg kyseliny Gymnemovej. Odporúčaná liečebná denná dávka zodpovedá dvom šálkam čaju obsahujúcim spolu 132 mg kyseliny Gymnemovej.

 

Príprava: 1 kávovú lyžičku čajoviny (1,5g) zaliať 2,5 dl vriacej vody a nechať vylúhovať 15 minút. Podľa potreby dochutiť prírodným sladidlom. Čaj sa pije teplý.

Upozornenie: čaj nesmú užívať tehotné a dojčiace ženy. Nie je určený osobám do 20 rokov.

Výrobca: Nutraceutica, PharmDr. Jozef Zima, Višňová 26A, 94901 Nitra.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie