Gurmar antidiabetický čaj 150 g

Kód: 128
Značka: Nutraceutica
8,90 € –11 %
caj gurmar nutraceutica biolinka
8,90 € –11 % 7,90 € / ks
Skladom

Čaj Gurmar je v indickej medicíne už tisícky rokov známy ako najúčinnejší prírodný prostriedok v liečbe cukrovky. Čaj Gurmar má schopnosť nielen znižovať hladinu cukrov, ale dokáže regenerovať a zvyšovať počet beta buniek pankreasu - a to najmä pri diabete 2. typu.


Odporúčaná denná dávka: 2-3 šálky čaju spolu s jedlom. Jedno balenie vystačí na mesačnú kúru.

Detailné informácie

Podrobný popis

Gurmar antidiabetický čaj 150 g 

Ako čaj Gurmar pôsobí?
Čaj stimuluje tvorbu inzulínu, regeneruje beta-bunky pankreasu a zároveň zvyšuje aktivitu enzýmov zúčastnených na metabolizme glukózy.
V mnohých prípadoch vedie k úplnej kompenzácií oslabenej funkcie pankreasu a k úplnému vyliečeniu.

Čerstvo pripravený čaj obsahuje už rozpustené účinné látky, preto má vyššiu vstrebateľnosť v porovnaní so suchými extraktami v kapsliach.

Užívanie Gurmaru sa dobre znáša s užívaním všetkých liekov proti diabetu, neboli zistené žiadne vedľajšie účinky. Obvykle po 4 až 8 týždňoch užívania je možné znížiť dávky inzulínu a ostatných liekov. Až 25 % užívateľov Gurmaru sa úplne zaobíde bez ďalších liekov. Zníženie či vysadenie liekov po zlepšení výsledkov v súvislosti s užívaním Gurmaru je potrebné konzultovať s lekárom.

Nástup účinku je na rozdiel od iných rastlinných liekov pomalý, prvé zlepšenie nastáva obvykle po 3 až 4 týždňoch užívania, pre rozvinutie liečebného účinku sa odporúča užívať minimálne počas 6 mesiacov.

 

Aké účinné látky Gurmar čaj obsahuje?
Gurmar je indický názov rastliny a v preklade znamená "zabíja cukor". Väčšinu biologicky aktívnych látok tvorí 10 druhov triterpénových saponínov známych pod názvom Kyselina gymnemová. Analýzou týchto indických rastlín sa zistil obsah kyseliny gymnemovej v rozsahu 3,9 - 4,6%.

1 porcia čaju pripravená z 1,5g sušených listov obsahuje priemerne 66mg kyseliny Gymnemovej. Odporúčaná liečebná denná dávka zodpovedá dvom šálkam čaju obsahujúcim spolu 132 mg kyseliny Gymnemovej.

 

Príprava: 1 kávovú lyžičku čajoviny (1,5g) zaliať 2,5 dl vriacej vody a nechať vylúhovať 15 minút. Podľa potreby dochutiť prírodným sladidlom. Čaj sa pije teplý.

Upozornenie: čaj nesmú užívať tehotné a dojčiace ženy. Nie je určený osobám do 20 rokov.

Výrobca: Nutraceutica, PharmDr. Jozef Zima, Višňová 26A, 94901 Nitra.