Rybí olej Omega-3 HP natural pre deti 50 ml

Kód: 102
Značka: Nutraceutica
9,80 € / ks
Skladom

Detský rybí olej Omega-3 HP natural od Nutraceutica je vysoko čistený z celých severských tresiek pre deti do 2 rokov. Absolútna čistota, čerstvosť, neutrálna chuť umožňuje podávať olej najmenším deťom po kvapkách priamo do úst alebo primiešať do obľúbeného nápoja, pokrmu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Rybí olej Omega - 3 HP natural pre deti 50 ml 

Detský rybí olej je vyrábaný na Islande a zaručuje nielen najvyššiu kvalitu, ale aj prirodzený najvyšší obsah Omega-3 mastných kyselín.

Podávanie rybieho oleja s prirodzenými protizápalovými účinkami chráni imunitný systém dieťaťa, znižuje riziko závažných autoimunitných reakcií následkom častých, intenzívnych (polyvalentných) vakcinácií.

Biologická využiteľnosť Omega-3 mastných kyselín podľa vedeckých zistení je najvyššia pri podávaní v prirodzenej, triglyceridovej forme, čiže vo forme prírodného rybieho oleja.

Deti vo veku do 6 rokov nemajú rozvinutú schopnosť metabolickej premeny rastlinných Omega-3 (ALA), preto je nesmierne dôležité zabezpečenie príjmu takzvaných "hotových omega-3" EPA a DHA (ryby, rybí olej) ktoré sa priamo zapájajú do tvorby prostaglandínov riadiacich imunitu bez nutnosti premeny.

Rybí olej Omega-3 HP natural baby je odporúčaný hlavným pediatrom SR, schválený ÚVZSR (OHVBPKV3107/2011).

Výhody Rybieho oleja Omega-3 HP natural pre deti:

 • Koncentrácia a pamäť
  Omega-3 si naše telo nevie vytvoriť - nachádza sa iba v strave. Väčšina dnešných jedál však Omega-3 neobsahuje. Viaceré štúdie dokázali pozitívny vplyv pri pravidelnom podávaní rybieho oleja. Jedným z nich je zlepšená koncentrácia u detí, čo tiež znamená zlepšenie vzdelávania a výrazné zlepšenie správania detí.

 

 • Hyperaktivita (ADHD)
  ADHD je neschopnosť sústrediť sa na dlhší čas, alebo sústrediť sa na jednu konkrétnu úlohu. Vyše 40% detí trpiacich ADHD má veľmi nízku úroveň esenciálnych mastných kyselín DHA a EPA. DHA je jeden z najdôležitejších tukov, ktoré sa nachádzajú v mozgu. Rybí olej obsahuje viac DHA a EPA, než akékoľvek jedlo, ktoré môžeme prijať. Sústredenosť detí sa pri dlhodobom užívaní rybieho oleja značne zlepší, deti sú pokojnejšie, menej impulzívne. Zlepšuje sa ich schopnosť učiť sa. Štúdia u detí s ADHD prebiehala v Austrálii bez akýchkoľvek iných chemických liekov. Neboli hlásené žiadne nežiaduce účinky.

 

 • Vývoj oka
  Od narodenia do troch rokov prechádza oko dieťaťa obrovskými zmenami. Rozvoj zraku zahŕňa aj koordináciu oko-ruka. Hlavne očná sietnica potrebuje veľké množstvo omega-3 tuku DHA (kyseliny dokosahexaenovej). Z tohto hľadiska je materské mlieko (za prepokladu, že matka prijíma dostatok DHA) pre dieťa to najlepšie. Deti, ktorých matky nemôžu z rôznych dôvodov dojčiť - môžu získať DHA z rybieho oleja, čo im zabezpečí ostré videnie. Biologická využiteľnosť Omega-3 podľa vedeckých zistení je najvyššia pri podávaní v prirodzenej forme - prírodného rybieho oleja. Najbohatším prirodzeným zdrojom je rybí olej z celých tresiek - obsahuje až 40% omega-3. Olej sa jednoducho dávkuje - nie je problém s prehĺtaním.

 

 • Alergia
  Jednou z hlavných výhod Omega-3 sú protizápalové účinky. Zmierňujú príznaky sennej nádchy, infekcie dutín, kožných alergických prejavov a astmy.

 

 • Reumatoidná artritída -chronické zápalové ochorenie, primárne napáda kĺby, ale môže sa objaviť aj v iných častiach tela. Rybí tuk je veľmi efektívny pri znižovaní zápalu v tele.

 

 • Autizmus
  Duševná porucha, ktorá postihuje deti už od ranného detstva. Je to choroba, ktorá sa prejavuje špecifickými príznakmi, v ktorých dominuje uzavretosť jedinca v jeho vlastnom svete a neschopnosť vnímať a chápať pre zdravých ľudí bežné vnemy. Preto tieto deti boli doteraz označované za nevzdelávateľné, čo je však v príkrom rozpore s praktickými, mnoho desaťročí známymi poznatkami vo vyspelom zahraničí. Tieto deti potrebujú špeciálny typ starostlivosti a vzdelávania, vďaka ktorej sú schopné z veľkej časti vrátiť sa do “nášho sveta” a sú schopné plnohodnotného života.

 

Dávkovanie:
deti do 10 kg - 10 kvapiek
deti do 10-15 kg - 20 kvapiek
deti nad 15 kg - 1/2 kávovej lyžičky (1 ml)

Obsah balenia: 50 ml (1500 kvapiek) - 50 denných dávok po 30 kvapiek.

Najvyšší stupeň čistoty HP (High Purity) v rybom oleji od spoločnosti Nutraceutica výrazne prevyšuje normy na obsah toxických prímesí stanovené v  Európskom liekopise.

Výrobca: Nutraceutica, PharmDr. Jozef Zima, Višňová 26A, 94901 Nitra.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy, nejedná sa o liek. Nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie.
Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.