Rybí olej Omega-3 HP natural pre deti 50 ml

Kód: 102
Značka: Nutraceutica
8,90 € –11 %
omega 3 hp natural baby biolinka
8,90 € –11 % 7,92 € / ks
Skladom

Detský rybí olej Omega-3 HP natural od Nutraceutica je vysoko čistený z celých severských tresiek vhodný pre deti od 6 mesiacov. Absolútna čistota, čerstvosť, neutrálna chuť umožňuje podávať olej najmenším deťom po kvapkách priamo do úst alebo primiešať do obľúbeného nápoja, pokrmu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Rybí olej Omega - 3 HP natural pre deti 50 ml 

Detský rybí olej je vyrábaný na Islande a zaručuje nielen najvyššiu kvalitu, ale aj prirodzený najvyšší obsah Omega-3 mastných kyselín.

Podávanie rybieho oleja s prirodzenými protizápalovými účinkami chráni imunitný systém dieťaťa, znižuje riziko závažných autoimunitných reakcií následkom častých, intenzívnych (polyvalentných) vakcinácií.

Biologická využiteľnosť Omega-3 mastných kyselín podľa vedeckých zistení je najvyššia pri podávaní v prirodzenej, triglyceridovej forme, čiže vo forme prírodného rybieho oleja.

Deti vo veku do 6 rokov nemajú rozvinutú schopnosť metabolickej premeny rastlinných Omega-3 (ALA), preto je nesmierne dôležité zabezpečenie príjmu takzvaných "hotových omega-3" EPA a DHA (ryby, rybí olej) ktoré sa priamo zapájajú do tvorby prostaglandínov riadiacich imunitu bez nutnosti premeny.

Rybí olej Omega-3 HP natural baby je odporúčaný hlavným pediatrom SR, schválený ÚVZSR (OHVBPKV3107/2011).

Výhody Rybieho oleja Omega-3 HP natural pre deti:

 • Koncentrácia a pamäť
  Omega-3 si naše telo nevie vytvoriť - nachádza sa iba v strave. Väčšina dnešných jedál však Omega-3 neobsahuje. Viaceré štúdie dokázali pozitívny vplyv pri pravidelnom podávaní rybieho oleja. Jedným z nich je zlepšená koncentrácia u detí, čo tiež znamená zlepšenie vzdelávania a výrazné zlepšenie správania detí.

 

 • Hyperaktivita (ADHD)
  ADHD je neschopnosť sústrediť sa na dlhší čas, alebo sústrediť sa na jednu konkrétnu úlohu. Vyše 40% detí trpiacich ADHD má veľmi nízku úroveň esenciálnych mastných kyselín DHA a EPA. DHA je jeden z najdôležitejších tukov, ktoré sa nachádzajú v mozgu. Rybí olej obsahuje viac DHA a EPA, než akékoľvek jedlo, ktoré môžeme prijať. Sústredenosť detí sa pri dlhodobom užívaní rybieho oleja značne zlepší, deti sú pokojnejšie, menej impulzívne. Zlepšuje sa ich schopnosť učiť sa. Štúdia u detí s ADHD prebiehala v Austrálii bez akýchkoľvek iných chemických liekov. Neboli hlásené žiadne nežiaduce účinky.

 

 • Vývoj oka
  Od narodenia do troch rokov prechádza oko dieťaťa obrovskými zmenami. Rozvoj zraku zahŕňa aj koordináciu oko-ruka. Hlavne očná sietnica potrebuje veľké množstvo omega-3 tuku DHA (kyseliny dokosahexaenovej). Z tohto hľadiska je materské mlieko (za prepokladu, že matka prijíma dostatok DHA) pre dieťa to najlepšie. Deti, ktorých matky nemôžu z rôznych dôvodov dojčiť - môžu získať DHA z rybieho oleja, čo im zabezpečí ostré videnie. Biologická využiteľnosť Omega-3 podľa vedeckých zistení je najvyššia pri podávaní v prirodzenej forme - prírodného rybieho oleja. Najbohatším prirodzeným zdrojom je rybí olej z celých tresiek - obsahuje až 40% omega-3. Olej sa jednoducho dávkuje - nie je problém s prehĺtaním.

 

 • Alergia
  Jednou z hlavných výhod Omega-3 sú protizápalové účinky. Zmierňujú príznaky sennej nádchy, infekcie dutín, kožných alergických prejavov a astmy.

 

 • Reumatoidná artritída -chronické zápalové ochorenie, primárne napáda kĺby, ale môže sa objaviť aj v iných častiach tela. Rybí tuk je veľmi efektívny pri znižovaní zápalu v tele.

 

 • Autizmus
  Duševná porucha, ktorá postihuje deti už od ranného detstva. Je to choroba, ktorá sa prejavuje špecifickými príznakmi, v ktorých dominuje uzavretosť jedinca v jeho vlastnom svete a neschopnosť vnímať a chápať pre zdravých ľudí bežné vnemy. Preto tieto deti boli doteraz označované za nevzdelávateľné, čo je však v príkrom rozpore s praktickými, mnoho desaťročí známymi poznatkami vo vyspelom zahraničí. Tieto deti potrebujú špeciálny typ starostlivosti a vzdelávania, vďaka ktorej sú schopné z veľkej časti vrátiť sa do “nášho sveta” a sú schopné plnohodnotného života.

 

Dávkovanie:
deti do 10 kg - 10 kvapiek
deti do 10-15 kg - 20 kvapiek
deti nad 15 kg - 1/2 kávovej lyžičky (1 ml)

Obsah balenia: 50 ml (1500 kvapiek) - 50 denných dávok po 30 kvapiek.

Najvyšší stupeň čistoty HP (High Purity) v rybom oleji od spoločnosti Nutraceutica výrazne prevyšuje normy na obsah toxických prímesí stanovené v  Európskom liekopise.

Výrobca: Nutraceutica, PharmDr. Jozef Zima, Višňová 26A, 94901 Nitra.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy, nejedná sa o liek. Nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie.
Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie