Hloh obecný 50 ml bezalkoholová tinktúra

Kód: 2876
8,40 € / ks
Skladom

Hloh obyčajný priaznivo pôsobí na normálne funkcie nervovej a obehovej sústavy. Užívanie hlohu má relaxačné účinky a napomáha zaspávaniu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hloh obecný 50 ml bezalkoholová tinktúra

Pri výrobe bola použitá unikátna technológia a niekoľkonásobná extrakcia. AF (alcohol free) tinktúry si zachovávajú maximum účinných látok, chuť a vôňu použitých bylín.

Hloh obyčajný je opadavá listnatá drevina. Jedná sa o tŕnistý ker alebo malý strom, dorastajúci do výšky až 8 m. Domovinou mu je Európa a severná Afrika. Kvety hlohu, ktoré sú hlavným predmetom zberu, sú päťpočetné, bielej farby s červenými prašníkmi, rastú v chocholíkoch po piatich až desiatich.

Pomôcť môže pri začínajúcej srdcovej nedostatočnosti vo vyššom veku, ktorá ešte nevyžaduje liečbu kardiotonikami. Pomáha tiež pri ľahších formách ischemickej choroby srdca, poruchách srdcového rytmu rôzneho pôvodu, srdcovej slabosti po infekčných chorobách, počiatočných štádiách esenciálnej hypertenzie (vysoký krvný tlak) alebo pri poruchách krvného zásobenia mozgu a ateroskleróze.

Tinktúra neobsahuje žiadny alkohol, farbivá ani sladidlá.

Tradičné použitie: po pretrepaní užívame 20 kvapiek 3× denne. Odporúčame vložiť do úst a nechať vstrebať cez sliznice. Je možné zapiť malým množstvom vody. Odporúčaná denná dávka obsahuje výťažok zodpovedajúci 675 mg sušenej rastlinnej hmoty.

Zloženie: rastlinný glycerol; voda; Crataegus laevigata

Balenie: 50 ml

Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí. Skladujte v tme, suchu a starostlivo uzatvárajte!