Rybí olej Omega-3 HP natural 270 ml

Kód: 56
Značka: Nutraceutica
14 € / ks
Skladom

OBJEDNÁVKY DO ČR -    NEHRAĎTE PŘEDEM!!!  Neváhejte zavolat na : 00421 905345796 (sms, mail)

Vysoko čistený Rybí olej Omega-3 HP natural od Nutraceutica z celých severských tresiek a sardiniek, bez konzervantov, bez príchute.

Je vynikajúcim zdrojom Omega-3 mastných kyselín a je vhodný na dlhodobé denné užívanie bez rizika kumulácie škodlivých látok.
Olej je zároveň dezodorizovaný - už žiaden zápach po rybách.

Detailné informácie

Podrobný popis

Rybí olej Omega - 3 HP natural 270 ml 

Najvyšší stupeň čistoty HP (High Purity) v rybom oleji od spoločnosti Nutraceutica výrazne prevyšuje normy na obsah toxických prímesí stanovené v  Európskom liekopise.

Účinok Omega-3 tukov (aj v rybom oleji) na zdravie:

  • znižujú riziko srdcových ochorení
  • znižujú krvný tlak, obmedzujú nadmernú zrážanlivosť krvi, čím pomáhajú udržiavať “čisté cievy”, pôsobia preventívne proti vzniku aterosklerózy a žilovej trombózy
  • zmierňujú alergické reakcie, atopické ekzémy
  • pôsobia protizápalovo (zmierňujú účinky astmy, artritídy, migrény)
  • pomáhajú pri zelenom očnom zákale a degenerácií žltej škvrny sietnice (starecké starnutie zraku), pri syndróme suchého oka
  • sú prírodným antidepresívom
  • redukujú riziko rakoviny
  • sú základným kameňom našej imunity
  • veľmi dôležité užívať v tehotenstve a počas dojčenia
  • japonské ženy, ktorých jedalníček je prirodzene bohatý na omega-3 tuky a fytoestrogény (v sóji) netrpia tzv. návalmi tepla v období menopauzy

Moderná strava sa spolieha na omega-6 mastné kyseliny. Napríklad, pri výrobe šalátových dresingov, keksov, dobošiek, pečených výrobkov, margarínu, ... Tieto tuky, sú síce pre život nevyhnutné, ale pri nadbytočnej konzumácii a nerovnováhe paradoxne spôsobujú riziko zvýšeného výskytu zápalov, srdcových chorôb, rakoviny a iných ochorení.
Omega-3 mastné kyseliny pôsobia úplne opačne: pomáhajú obnoviť rovnováhu medzi tukmi prijímanými v potrave. Omega-3 môžete získať zvýšenou konzumáciou rýb alebo používajte čistý rybí olej zbavený zápachu, a zaraďte tiež do svojho jedálnička mleté ľanové semienko.

Telo nevie samo vyrábať Omega-3 a preto sa mu musí dodávať prostredníctvom doplnkov stravy.
S narastajúcou ponukou produktov sa stále častejšie objavuje jedna z najkontroverznejších a diskutovaných otázok, akou je kvalita omega-3 produktov a používanie náhrad prirodzených triglyceridových foriem mastných kyselín polosyntetickými etylestermi.
Väčšina kapslí predávaná v EÚ s obsahom koncentrátov rybieho oleja obsahuje etylestery. Len malá časť predávaných koncentrátov sú prirodzené triglyceridy. Je to preto že ďalší výrobný medzistupeň, prevod etylesteru späť na triglycerid je technologicky náročný a zvyšuje cenu výsledného produktu.
Vo väčšine prípadov sa žiaden výrobca touto slabou stránkou svojho výrobku nechváli a etylesterovú formu omega-3 mastných kyselín radšej neuvádza (smernice EÚ to zatiaľ neprikazujú).

Najvyšší stupeň čistoty HP (High Purity) Rybieho oleja omega-3 HP natural od Nutraceutica výrazne prevyšuje normy stanovené v Európskom liekopise. Preto je tento rybí olej vhodný na dlhodobé denné užívanie.

Dávkovanie - vždy spolu s jedlom:
- dospelí preventívne: 1 čajovú lyžičku denne
- dospelí pri ochorení: 1 polievkovú lyžicu denne
- deti od 6 rokov: 1 čajovú lyžičku denne
- deti od 3 rokov: 1/2 kávovej lyžičky denne

Objem: 270 ml (54 dávok pre dospelého - 108 dávok pre dieťa)

Zloženie: 5 ml (4,6 g) obsahuje: 874 mg EPA, 598 mg DHA, 368 mg kyseliny alfa-lipoovej (ALA),
minimálny celkový obsah omega-3: 1840 mg (obsahuje až 40% omega-3 v prirodzenej, ľahko vstrebateľnej forme).

100 g výrobku obsahuje: tuky 100 g, bielkoviny 0 g, cukry 0 g. Energetická hodnota odporúčanej dennej dávky 5 g: 188 kJ / 46 kcal.

Výrobca: Nutraceutica, PharmDr. Jozef Zima, Višňová 26A, 94901 Nitra.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy, nejedná sa o liek.
Nie je určený ako náhrada pestrej stravy.
Neprekračujte odporúčané dávkovanie.
Ukladajte mimo dosahu detí.
Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.