Vitamín K2 MK7 + D3 200 tabliet

Kód: 3026
Značka: Naturalpharm
7,80 € / ks
Skladom

Čo je vitamín K2 - MK-7?

Je to menachinón, MK-7 s dlhým reťazcom, ktorý obsahuje biologicky najúčinnejšiu formu prírodného vitamínu K2. Získava sa z natto - tradičnej japonskej potraviny, získanej z fermentovaných sójových bôbov. 100 g natto obsahuje 10 g najlepšieho prírodného vitamínu K2, ktorý zaisťuje správnu distribúciu iónov vápnika do príslušných tkanív.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vitamín K2 MK7 +D3 200 tabliet 

Vitamín K2 pomáha pri udržiavaní zdravých kostí a prispieva k normálnemu zrážaniu krvi.

Účinky nedostatku vitamínu K2: Proces mineralizácie kostí je narušený a vápnik sa začína hromadiť v krvných cievach (čo vedie k riziku embólie).

Príčiny nedostatku vitamínu K2 v tele:

 • žiadna pestrá strava
 • nadmerná konzumácia tukov (stužené rastlinné oleje),
 • potraviny vyrobené pomocou pesticídov a chemických hnojív
 • príliš veľa jesť nezdravé a mrazené potraviny
 • pre vysoký príjem umelých a prázdnych kalórií
 • nadmerné používanie antibiotík ľuďmi, ako aj antibiotikami vyskytujúcimi sa v chove zvierat
 • použitie antikoagulancií
 • Odporúča sa:

  - Vitamíny K2 MK7 a D3 prispievajú k udržaniu zdravých kostí.
  - Vitamín D3 prispieva k normálnej hladine vápnika.
  - Vitamín D3 prispieva k udržaniu správneho fungovania svalov.

  Vitamín D3  je najlepšie využiteľná forma vitamínu D, známa aj pod názvom cholekalciferol. Podporuje imunitný systém, zdravie kostí a zubov či správne fungovanie svalov. Príjem vitamínu D tak ocenia nielen športovci, ale tiež každý, kto chce maximálne podporiť svoje zdravie. 
  Samotný vitamín D3 má vplyv na množstvo biologických procesov v našom organizme. Podporuje správne fungovanie imunitného systému a prispieva k správnemu vstrebávaniu fosforu a vápnika, ktoré zas samé o sebe podporujú ďalšie dôležité biologické procesy. Zároveň má vplyv na normálnu hladinu vápnika v krvi a rovnako ako on aj vitamín D3: 

 • podporuje zdravie kostí, čo môžu oceniť športovci, ktorí ich nadmerne zaťažujú, ale aj ľudia vo vyššom veku.

 • podporuje správne fungovanie svalov, dôležité nielen pre športovcov, ale aj pre každodenné fungovanie.

 • podieľa sa aj na udržaní zdravých zubov. 

 • pozitívny vplyv vitamínu D uzatvára fakt, že zohráva úlohu v procese delenia buniek. Z tých je zas zložená každá časť nášho organizmu.

  Inulín  je doplnok stravy pre podporu riadneho fungovania tráviaceho systému. Zlepšuje črevnú mikroflóru. Je to fruktózový polysacharid - rozpustná vláknina rastlinného pôvodu, ktorá má prebiotické účinky. Je čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium intibus). Čakanka má prirodzene vysoký obsah inulínu v koreni. Inulín je diétna vláknina, ktorá nedokáže byť strávená v zažívacom systéme človeka a teda neposkytne takmer žiadne kalórie. Má však sladkastú chuť, a tak môže byť použitá na prisladenie potravín.

Zloženie (1 tableta – 300 mg):

Inulín 296,89 mg, Protihrudkujúca látka - Stearan horečnatý 3 mg, Vitamín K (menachinón-7/vitamín K2) 0,1 mg (133%*), Vitamín D3 (cholekalciferol) 25 μg (500 %* - 1000 I.U.)

* DDD - denná doporučená dávka

Dávkovanie: 1 tableta, sa má konzumovať jedenkrát denne, výhodne po jedle.

Upozornenie: Doplnky výživy sa nemôžu používať ako náhrada pestrej stravy. Pamätajte, že iba zdravý životný štýl a vyvážená strava zabezpečujú správne fungovanie tela a udržiavajú dobrý stav. Neprekračujte odporúčané dávky na spotrebu počas dňa. Výrobok nemôžu používať ľudia, ktorí sú alergickí na ktorúkoľvek z jeho zložiek.