Ašvaganda bezalkoholová tinktúra 50 ml

Kód: 2077
7,80 € / ks
Skladom

Ašvaganda bezalkoholová tinktúra 50 ml 

Ašvaganda - jej korene  sú považované za adaptogén - to znamená, že napomáhajú zvýšiť odolnosť organizmu proti stresovým situáciám - nielen čo sa týka psychického stresu, ale aj fyzických zranení, telesnej únavy a celkovo zmenených podmienok.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ašvaganda bezalkoholová tinktúra 50 ml

Tinktúra s 0% alkoholu uľahčuje užívanie bez toho aby došlo k strate účinných látok, zachováva si chuť a vôňu použitej byliny. Pri výrobe bola použitá unikátna technológia a niekoľkonásobná extrakcia. Je bez farbív a sladidiel.

Ashwagandha (Ašvaganda - Withania opojná - Withania somnifera) je malý, drevnatý ker. Je najobľúbenejšou indickou rastlinou. Považuje sa za prvotriedne prírodné tonikum. Je jednou z najcennejších bylín s históriou používania viac ako 5000 rokov. Zlepšuje schopnosť tela udržať si fyzickú silu a zlepšuje adaptáciu organizmu na rôzne typy stresu.

Ašvaganda sa tiež označuje ako indický ženšen kvôli svojej schopnosti zvyšovať výdrž a jej mimoriadnej účinnosti na potlačenie stresu. Emocionálny, fyzický a chemický stres môže mať škodlivé účinky na mozog a nervový systém. Nedávny výskum preukázal, že Ašvaganda je viac ako protistresový prostriedok, chráni mozog pred degeneráciou a zlepšuje symptómy Alzheimerovej choroby, depresie a úzkosti.

Ashwagandha patrí medzi najčastejšie používané prísady v rôznych omladzovacích sérach. Pomáha udržať správnu výživu tkanív a to najmä svalov a kostí, pričom podporuje správnu činnosť nadobličiek a reprodukčných orgánov. Odstraňuje sexuálne poruchy a neplodnosť, podporuje libido a hormonálnu rovnováhu.

 

Používa sa tiež pri:

  • celkovo oslabenom organizme a únave
  • syndróme chronickej únavy
  • strese, nervozite, nervových zrúteniach
  • neuropatii súvisiacej s diabetom
  • búšeniach srdca (arytmie)
  • strate váhy zapríčinenej rakovinou alebo diabetom, alebo inými dôvodmi
  • spomalenie starnutia
  • ochoreniach pohybového aparátu (artritída, bolesť kĺbov, bolesti nôh)
  • únave svalov a stuhnutosti v oblasti krčnej chrbtice

 

Ashwagandha má vysoký obsah železa a zvyšuje hladinu hemoglobínu. Plody ašvagandy zlepšujú cirkuláciu krvi a absorbciu živín bunkami. V čínskej medicíne sa používajú na podporu činnosti pečene a obličiek.

Ašvaganda posilňuje tkanivá, „čistí“ myseľ, posilňuje nervovú sústavu a podporuje pokojný spánok.

Slúži ako nervové tonikum. Má ukľudňujúci vplyv na našu duševnú stránku hlavne v dobách stresu. Vo vypätom období prispieva k lepšiemu spánku. Napriek tomu nemá tlmiace účinky na CNS behom dňa. Vhodné je jej podávanie v staršom veku.

 

Zloženie: Glycerol, voda, Withania somnifera BIO

Odporúčané dávkovanie: Po pretrepaní užijeme 20 kvapiek 3 x denne. Doporučujeme vložiť do úst a nechať vstrebať cez sliznice. Je možné aj zapiť malým množstvom vody. Tretiu dávku doporučjeme užiť najneskôr do 17 hod.

Balenie: 50 ml

Upozornenie: Jedná sa o doplnok stravy. Doporučujeme pestrú a vyváženú stravu. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte mimo dosahu detí.