Balíček 3x rybí olej Omega-3 HP natural orange 270 ml

Kód: 301
Značka: Nutraceutica
29,70 € –7 %
balicek 3x rybi olej hp orange 270ml
29,70 € –7 % 27,72 € / ks
Skladom

Balíček 3x vysoko čisteného rybieho oleja orange Omega-3 HP natural od Nutraceutica z celých severských tresiek a sardiniek, bez konzervantov, s pomarančovou príchuťou. Olej je zároveň dezodorizovaný - už žiaden zápach po rybách, len príjemný svieži pocit.

Účinok Omega-3 tukov (aj v rybom oleji) na zdravie:

 • znižujú riziko srdcových ochorení
 • znižujú krvný tlak, obmedzujú nadmernú zrážanlivosť krvi, čím pomáhajú udržiavať “čisté cievy”, pôsobia preventívne proti vzniku aterosklerózy a žilovej trombózy
 • zmierňujú alergické reakcie, atopické ekzémy
 • pôsobia protizápalovo (zmierňujú účinky astmy, artritídy, migrény)
 • pomáhajú pri zelenom očnom zákale a degenerácií žltej škvrny sietnice (starecké starnutie zraku), pri syndróme suchého oka
 • sú prírodným antidepresívom
 • redukujú riziko rakoviny
 • sú základným kameňom našej imunity
 • veľmi dôležité užívať v tehotenstve a počas dojčenia
 • japonské ženy, ktorých jedálniček je prirodzene bohatý na Omega-3 tuky a fytoestrogény (v sóji) netrpia tzv. návalmi tepla v období menopauzy

Detailné informácie

Podrobný popis

Balíček 3 ks rybieho oleja orange Omega-3 HP natural - chuť pomaranča

Moderná strava sa spolieha na omega-6 mastné kyseliny. Napríklad, pri výrobe šalátových dresingov, keksov, dobošiek, pečených výrobkov, margarínu, ... Tieto tuky, sú síce pre život nevyhnutné, ale pri nadbytočnej konzumácii a nerovnováhe paradoxne spôsobujú riziko zvýšeného výskytu zápalov, srdcových chorôb, rakoviny a iných ochorení.

Omega-3 mastné kyseliny pôsobia úplne opačne: pomáhajú obnoviť rovnováhu medzi tukmi prijímanými v potrave. Omega-3 môžete získať zvýšenou konzumáciou rýb alebo používajte čistý rybí olej zbavený zápachu, a zaraďte tiež do svojho jedálnička mleté ľanové semienko.

Telo nevie samo vyrábať Omega-3 a preto sa mu musí dodávať prostredníctvom doplnkov stravy.
S narastajúcou ponukou produktov sa stále častejšie objavuje jedna z najkontroverznejších a diskutovaných otázok, akou je kvalita Omega-3 produktov a používanie náhrad prirodzených triglyceridových foriem mastných kyselín polosyntetickými etylestermi.
Väčšina kapslí predávaná v EÚ s obsahom koncentrátov rybieho oleja obsahuje etylestery. Len malá časť predávaných koncentrátov sú prirodzené triglyceridy. Je to preto že ďalší výrobný medzistupeň, prevod etylesteru späť na triglycerid je technologicky náročný a zvyšuje cenu výsledného produktu.
Vo väčšine prípadov sa žiaden výrobca touto slabou stránkou svojho výrobku nechváli a etylesterovú formu Omega-3 mastných kyselín radšej neuvádza (smernice EÚ to zatiaľ neprikazujú).

Najvyšší stupeň čistoty HP (High Purity) Rybieho oleja orange Omega-3 HP natural od Nutraceutica výrazne prevyšuje normy stanovené v Európskom liekopise. Preto je tento rybí olej vhodný na dlhodobé denné užívanie.

Dávkovanie - vždy spolu s jedlom:

 • dospelí preventívne: 1 čajovú lyžičku denne
 • dospelí pri ochorení: 1 polievkovú lyžicu denne
 • deti od 6 rokov: 1 čajovú lyžičku denne
 • deti od 3 rokov: 1/2 kávovej lyžičky denne

Objem: v balení 3 ks po 270 ml (54 dávok pre dospelého - 108 dávok pre dieťa)

Zloženie: 5 ml (4,6 g) obsahuje: 874 mg EPA, 598 mg DHA, 368 mg kyseliny alfa-lipoovej (ALA),
minimálny celkový obsah omega-3: 1840 mg (obsahuje až 40% omega-3 v prirodzenej, ľahko vstrebateľnej forme). 100 g výrobku obsahuje: tuky 100 g, bielkoviny 0 g, cukry 0 g. Energetická hodnota odporúčanej dennej dávky 5 g: 188 kJ / 46 kcal.

Výrobca: Nutraceutica, PharmDr. Jozef Zima, Višňová 26A, 94901 Nitra.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy, nejedná sa o liek.
Nie je určený ako náhrada pestrej stravy.
Neprekračujte odporúčané dávkovanie.
Ukladajte mimo dosahu detí.
Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.