Ostropestrec mariánsky bezalkoholová tinktúra 50 ml

Kód: 237
5,94 € / ks
Skladom

Ostropestrec mariánsky známy aj ako Pestrec mariánsky (Silybum marianum) vo forme tinktúry:

 • podporuje pečeň
 • pôsobí ako antioxidant 
 • je odporúčaný pre podporu prirodzeného zdravia srdca
 • normalizuje hladinu cukru v krvi
 • normalizuje trávenie
 • prispieva k odolnosti organizmu

Ostropestrecové kvapky sú príjemne sladké a preto ani deťom nevadí ich aplikácia priamo do úst. Vezmite si fľaštičku ostropestrecových kvapiek do vrecka či do kabelky a užívajte dostatočné množstvo byliny pohodlne aj vonku bez zdĺhavých príprav a varenia čajov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ostropestrec mariánsky (Silybum marianum) 

Pri výrobe bola použitá unikátna technológia a niekoľkonásobná extrakcia. Bezalkoholová tinktúra si zachováva maximum účinných látok, chuť a vôňu použitých bylín.

Plody Pestreca mariánskeho sa využívajú pri:

 • ochoreniach a poškodení pečene, napríklad pri hepatitíde (žltačky typu B a C)
 • cirhóze
 • steatóze (stukovatení pečene)
 • pri otravách (drogy, alkohol, chemikálie, huby)

Plody obsahujú komplex bioflavonoidov nazývaný silymarín, ktorý je ešte silnejším antioxidantom ako vitamíny C a E, čím chráni pečeňové bunky pred jedovatými látkami vyvolávajúcimi zápal pečene.
Silymarín zvyšuje odolnosť bunkovej membrány proti prenikaniu vírusových toxínov a hepatotoxických látok, má regeneračné účinky na pečeňové bunky, čo súvisí s jeho schopnosťou podporovať proteínovú syntézu.
Obsahuje aj silybín, silydianín, silychristín, menej je taxifolínu, kvercetínu a kempferolu.

Odporúčané dávkovanie tinktúry Pestreca mariánskeho:
Pred použitím pretrepte!
20 kvapiek 3x denne vložiť do úst a nechať vstrebať cez sliznice. Netreba zapíjať, ak tak len minimom vody.
Odporúčaná denná dávka obsahuje 2220 mg čerstvej rastlinnej hmoty.

 

 • Zaujímavosť: Unikátna technológia výroby bezalkoholových tinktúr je vyvinutá firmou Salvia Paradise®. Najväčšou výhodou bezalkoholových tinktúr je ich široké použitie, a to najmä tam, kde sa nemôže použiť alkohol, napr. vodiči, tehotné a dojčiace ženy, malé deti (s ohľadom na použitú bylinu).

 

 • Kúra z Pestreca mariánskeho:
  Počas pestrecovej kúry dochádza k pozvoľnému naštartovaniu detoxikácie. Drobné čiastočky Pestreca očistia tiež steny čriev. Na regeneráciu pečene a pečeňovej membrány je ideálnou voľbou užívanie plodu, teda semena pestreca. Plod pestreca sa užíva drvený. Každú dávku treba zapiť aspoň 3 dcl vody.
  Mnohí si myslia, že pri zistení zlých krvných a pečeňových testov majú poškodenú pečen. Je to síce pravda, ale k poškodeniu dôjde až následne.
  Ako prvá sa poškodila pečeňová membrána a až potom je zasiahnutá pečeň samotná.
  Pečeň je v skutočnosti zásobárňou látok. Ukladajú sa v nej zložky výživy, ktoré nestačíme v danom čase zúžitkovať a sú v prebytku.
  Pri poklese výživných látok v krvi, tieto látky pečeň doplní a udržuje tak krv v optimálnom stave.
  Pečeňová membrána je filter uložený v pečeni.
  Zachytáva v krvi látky, ktoré sú pre náš organizmus škodlivé a na krvných či pečeňových testoch nám vykazujú zvýšené hodnoty preto, lebo je pečeňová membrána poškodená.
  K poškodeniu pečeňovej membrány môže dôjsť kvôli infekcii, nadmerného požívania alkoholu, otrave, ale i rôznym vírusom a baktériám, proti ktorým sa náš organizmus nedokáže brániť.

 

Zloženie: glycerol; čistená voda, Silybum marianum

Balenie: 50 ml tinktúra

Výrobca: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, Žižkov, 130 00 Praha 3

Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Nie je vhodné pre deti do troch rokov. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uschovajte v suchu, tme a mimo dosahu detí.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie