Ostropestrec mariánsky bezalkoholová tinktúra 50 ml

Kód: 237
5,58 € / ks
Skladom

Ostropestrec mariánsky známy aj ako Pestrec mariánsky (Silybum marianum) vo forme tinktúry podporuje pečeň, pôsobí ako antioxidant a je odporúčaný pre podporu prirodzeného zdravia srdca. Pestrec mariánsky normalizuje hladinu cukru v krvi, trávenie a prispieva k odolnosti organizmu.

Ostropestrecové kvapky sú príjemne sladké a preto ani deťom nevadí ich aplikácia priamo do úst. Vezmite si fľaštičku ostropestrecových kvapiek do vrecka či do kabelky a užívajte dostatočné množstvo byliny pohodlne aj vonku bez zdĺhavých príprav a varenia čajov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ostropestrec mariánsky (Silybum marianum)

Pri výrobe bola použitá unikátna technológia a niekoľkonásobná extrakcia. Bezalkoholová tinktúra si zachováva maximum účinných látok, chuť a vôňu použitých bylín.

Plody Pestreca mariánskeho sa využívajú pri ochoreniach a poškodení pečene, napríklad pri hepatitíde (žltačky typu B a C), pri cirhóze, steatóze (stukovatení pečene), pri otravách (drogy, alkohol, chemikálie, huby). Plody obsahujú komplex bioflavonoidov nazývaný silymarín, ktorý je ešte silnejším antioxidantom ako vitamíny C a E, čím chráni pečeňové bunky pred jedovatými látkami vyvolávajúcimi zápal pečene.
Silymarín zvyšuje odolnosť bunkovej membrány proti prenikaniu vírusových toxínov a hepatotoxických látok, má regeneračné účinky na pečeňové bunky, čo súvisí s jeho schopnosťou podporovať proteínovú syntézu.
Obsahuje aj silybín, silydianín, silychristín, menej je taxifolínu, kvercetínu a kempferolu.

Odporúčané dávkovanie tinktúry Pestreca mariánskeho

Pred použitím pretrepte!
20 kvapiek 3x denne vložiť do úst a nechať vstrebať cez sliznice. Netreba zapíjať, ak tak len minimom vody.
Odporúčaná denná dávka obsahuje 2220 mg čerstvej rastlinnej hmoty.

Zaujímavosť: Unikátna technológia výroby bezalkoholových tinktúr je vyvinutá firmou Salvia Paradise®. Najväčšou výhodou bezalkoholových tinktúr je ich široké použitie, a to najmä tam, kde sa nemôže použiť alkohol, napr. vodiči, tehotné a dojčiace ženy, malé deti (s ohľadom na použitú bylinu).

Kúra z Pestreca mariánskeho

Počas pestrecovej kúry dochádza k pozvoľnému naštartovaniu detoxikácie. Drobné čiastočky Pestreca očistia tiež steny čriev. Na regeneráciu pečene a pečeňovej membrány je ideálnou voľbou užívanie plodu, teda semena pestreca. Plod pestreca sa užíva drvený. Každú dávku treba zapiť aspoň 3 dcl vody.
Mnohí si myslia, že pri zistení zlých krvných a pečeňových testov majú poškodenú pečen. Je to síce pravda, ale k poškodeniu dôjde až následne.
Ako prvá sa poškodila pečeňová membrána a až potom je zasiahnutá pečeň samotná.
Pečeň je v skutočnosti zásobárňou látok. Ukladajú sa v nej zložky výživy, ktoré nestačíme v danom čase zúžitkovať a sú v prebytku.
Pri poklese výživných látok v krvi, tieto látky pečeň doplní a udržuje tak krv v optimálnom stave.
Pečeňová membrána je filter uložený v pečeni.
Zachytáva v krvi látky, ktoré sú pre náš organizmus škodlivé a na krvných či pečeňových testoch nám vykazujú zvýšené hodnoty preto, lebo je pečeňová membrána poškodená.
K poškodeniu pečeňovej membrány môže dôjsť kvôli infekcii, nadmerného požívania alkoholu, otrave, ale i rôznym vírusom a baktériám, proti ktorým sa náš organizmus nedokáže brániť.

Zloženie: glycerol; čistená voda, Silybum marianum

Balenie: 50 ml tinktúra

Výrobca: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, Žižkov, 130 00 Praha 3

Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Nie je vhodné pre deti do troch rokov. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uschovajte v suchu, tme a mimo dosahu detí.