Ostropestrec mariánsky štandardizovaný extrakt 100 kapsúl

Kód: 150
Tip
21 € / ks
Skladom

Ostropestrec mariánsky známy aj ako Pestrec mariánsky (Silybum marianum) podporuje pečeň, pôsobí ako antioxidant a je odporúčaný pre podporu prirodzeného zdravia srdca. Pestrec mariánsky normalizuje hladinu cukru v krvi, trávenie a prispieva k odolnosti organizmu.

Štandardizovaný extrakt obsahuje 375 mg Ostropestreca mariánskeho v kapsuli. Pre porovnanie ďalší produkt Ostropestreca mariánskeho obsahuje "iba" 290 mg v 1 kapsule.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ostropestrec mariánsky štandardizovaný extrakt 100 kapsúl 

Plody Pestreca mariánskeho sa používajú

  • pri ochoreniach a poškodení pečene, napríklad pri hepatitíde (žltačky typu B a C)
  • pri cirhóze, steatóze (stukovatenie pečene)
  • pri otravách (drogy, alkohol, chemikálie, huby)

Plody bsahujú komplex bioflavonoidov nazývaný silymarín, ktorý je ešte silnejším antioxidantom ako vitamíny C a E, čím chráni pečeňové bunky pred jedovatými látkami vyvolávajúcimi zápal pečene.
Silymarín zvyšuje odolnosť bunkovej membrány proti prenikaniu vírusových toxínov a hepatotoxických látok, má regeneračné účinky na pečeňové bunky, čo súvisí s jeho schopnosťou podporovať proteínovú syntézu.
Obsahuje aj silybín, silydianín, silychristín, menej je taxifolínu, kvercetínu a kempferolu.

Odporúčané dávkovanie kapsúl Pestreca mariánskeho vo forme štandardizovaného extraktu:
Dospelí (počítame s priemernou hmotnosťou 75 kg): 1 kapsula 1× denne. Kapsule pestreca užívame vždy 20 min. pred jedlom.

Deťom od troch rokov odporúčame zredukovať denné množstvo pomerne k ich hmotnosti.

Kapsule sú otvárateľné a preto môžete obsah kapsule vysypať, zmiešať s vodou a vypiť. V čase tehotenstva a dojčenia sa pestrec mariánsky užíva v menších dávkach.

V čom je výhodnejší Pestrec mariánsky vo forme štandardizovaného extraktu?

Bežne používaná technika extrahovania aktívnej látky z nespracovanej rastliny sa volá extrakcia. Výber činidla je pre prípravu extraktov kľúčový. Extrakty sa pripravujú oddelením rozpustných zložiek od rastlinných pletív pomocou vhodného činidla, ako je napr. alkohol, voda alebo éter. Získaná tekutina sa pomocou vyparovania stane koncentrovanejšou, čím získame tekutý extrakt, resp. pri odparení takmer do úplného vyschnutia, získame tuhý extrakt.

Štandardizovaný bylinný extrakt
Je pripravený spôsobom, aby obsahoval určitý vopred stanovený obsah aktívnej zložky. Koncept štandardizácie má obrovský dosah na kvalitu bylinných produktov. Štandardizácia napomáha nastaviť zloženie bylinného prípravku tak, aby obsahoval definovaný obsah s jasne daným pomerom aktívnych zložiek s terapeutickým účinkom.

Najzreteľnejšou výhodou štandardizácie je garantovaný obsah jednej alebo viacerých aktívnych zložiek či zlúčenín. Štandardizácia ale zabezpečí oveľa viac ako len garantovanú úroveň látok. Štandardizácia zabezpečí konzistenciu zloženia a tým aj konzistenciu účinku akéhokoľvek bylinného extraktu. Štandardizované extrakty ponúkajú stály a opakovane dosiahnuteľný terapeutický účinok pri najvyššom možnom stupni bezpečnosti. Štandardizované extrakty poskytujú lepšie klinické výsledky ako nespracované byliny.

Kúra z Pestreca mariánskeho:
Počas pestrecovej kúry dochádza k pozvoľnému naštartovaniu detoxikácie. Drobné čiastočky Pestreca očistia tiež steny čriev. Na regeneráciu pečene a pečeňovej membrány je ideálnou voľbou užívanie plodu, teda semena pestreca. Plod pestreca sa užíva drvený. Každú dávku treba zapiť aspoň 3 dcl vody.
Mnohí si myslia, že pri zistení zlých krvných a pečeňových testov majú poškodenú pečen. Je to síce pravda, ale k poškodeniu dôjde až následne.
Ako prvá sa poškodila pečeňová membrána a až potom je zasiahnutá pečeň samotná.
Pečeň je v skutočnosti zásobárňou látok. Ukladajú sa v nej zložky výživy, ktoré nestačíme v danom čase zúžitkovať a sú v prebytku.
Pri poklese výživných látok v krvi, tieto látky pečeň doplní a udržuje tak krv v optimálnom stave.
Pečeňová membrána je filter uložený v pečeni.
Zachytáva v krvi látky, ktoré sú pre náš organizmus škodlivé a na krvných či pečeňových testoch nám vykazujú zvýšené hodnoty preto, lebo je pečeňová membrána poškodená.
K poškodeniu pečeňovej membrány môže dôjsť kvôli infekcii, nadmerného požívania alkoholu, otrave, ale i rôznym vírusom a baktériám, proti ktorým sa náš organizmus nedokáže brániť.

Prečo kapsule a nie tablety?
Kapsule obsahujú (na rozdiel od tabliet) iba jemne mleté, 100% prírodné semená pestreca - lat. Silybum marianum.
Na rozdiel od kapsúl, ostropestrecové tablety sú zlisované semená doplnené o protihrudkujúce a viažúce látky, ktoré v našich produktoch nenájdete.

Zloženie: 100% Silybum marianum štandardizovaný extrakt, 375 mg / kapsula, obal kapsúl je rastlinného pôvodu - HPMC (hypromelóza) - sú vhodné pre vegetariánov a vegánov.

Balenie: 100 ks kapsúl

Výrobca: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, Žižkov, 130 00 Praha 3

Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Nie je vhodné pre deti do troch rokov. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uschovajte v suchu, tme a mimo dosahu detí.