Púpava lekárska bezalkoholová tinktúra 50 ml

Kód: 239
7,80 € / ks
Skladom

Púpava lekárska je vhodná najmä na podporu tráviaceho traktu - pôsobí ako prebiotikum (podporuje rast a aktivitu priateľských baktérií v čreve).

Púpava lekárska sa ďalej používa :

  • ako účinný antioxidant
  • podporuje pečeňové a žalúdočné funkcie
  • je vhodná pre udržanie normálneho stavu močového systému

Detailné informácie

Podrobný popis

Púpava lekárska (Taraxacum officinale) bezalkoholová tinktúra 50 ml 

Púpava lekárska je bylina dorastajúca do výšky až 40 cm. Ide o prehistoricky starú a veľmi známu rastlinu, ktorá je rozšírená po celom území Slovenska. Púpavu konzumovali a používali ako liek napríklad americkí Indiáni. Dávno ju využívali v medicíne aj v starovekom Grécku.

 

V tradičnej medicíne je púpavový koreň veľmi cenený a je vhodný najmä pre:

  • udržanie normálnych tráviacich funkcií - pôsobí ako prebiotikum (podporuje rast a aktivitu priateľských baktérií v čreve).
  • pečeňové a žalúdočné funkcie
  • udržanie normálneho stavu močového systému.

Púpava lekárska sa ďalej používa ako účinný antioxidant. Koreň púpavy lekárskej je často súčasťou bylinných zmesí.

Púpave sa hovorí tiež najslávnejšia burina. O jej listoch je už z dávnej minulosti známe, že čistia krv, pomáhajú pri trávení a bránia tvorbe žlčových kameňov. Listy púpavy totiž obsahujú veľmi dôležité vitamíny a minerály, napríklad vitamín B6, tiamín, riboflavín, vitamín C, železo, vápnik, draslík, kyselinu listovú, horčík alebo mangán. Len malé množstvo listov stačí na na pokrytie dennej dávky vitamínu K alebo A.

Púpava lekárska obsahuje aj flavonoidy (napríklad zeaxantín, cryptoxantín). Obsahuje tiež luteín a zeaxantín - karotenoidy - antioxidanty, ktoré sa nachádzajú v oku vo veľkej koncentrácii. Luteín a zeaxantín podporujú vizuálne zdravie a znižujú riziko makulárnej degenerácie a zákalov.

Pri výrobe bola použitá jedinečná technológia a niekoľkonásobná extrakcia, vďaka ktorej si tinktúra zachováva maximum účinných látok, chuť a vôňu púpavy.

Odporúčané dávkovanie tinktúry Púpavy lekárskej:
Pred použitím pretrepte!
Po pretrepaní užívame 15 kvapiek 3× denne. Odporúčame vložiť do úst a nechať vstrebať cez sliznice. Je možné zapiť malým množstvom vody. Odporúčaná denná dávka obsahuje 8 460 mg čerstvej rastlinnej hmoty.

  • Zaujímavosť: Unikátna technológia výroby bezalkoholových tinktúr je vyvinutá firmou Salvia Paradise®. Najväčšou výhodou bezalkoholových tinktúr je ich široké použitie, a to najmä tam, kde sa nemôže použiť alkohol, napr. vodiči, tehotné a dojčiace ženy, malé deti (s ohľadom na použitú bylinu).

 
Zloženie: Glycerol; čistená voda; Taraxacum officinale.

Balenie: 50 ml

Výrobca: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, Žižkov, 130 00 Praha 3

Upozornenie: Prípravok nie je určený malým deťom, tehotným a dojčiacim ženám. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Spotrebujte najlepšie do dvoch mesiacov od otvorenia. Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí. Skladujte v tme, suchu a starostlivo uzavierajte! Tinktúru tvoria frakcie, pred užitím silno pretrepte!