Púpava lekárska bezalkoholová tinktúra 50 ml

Kód: 239
6 € / ks
Skladom

Púpava lekárska je vhodná najmä na podporu tráviaceho traktu - pôsobí ako prebiotikum (podporuje rast a aktivitu priateľských baktérií v čreve).

Púpava lekárska sa ďalej používa :

  • ako účinný antioxidant
  • podporuje pečeňové a žalúdočné funkcie
  • je vhodná pre udržanie normálneho stavu močového systému

Detailné informácie

Podrobný popis

Púpava lekárska (Taraxacum officinale) bezalkoholová tinktúra 50 ml 

Púpava lekárska je bylina dorastajúca do výšky až 40 cm. Ide o prehistoricky starú a veľmi známu rastlinu, ktorá je rozšírená po celom území Slovenska. Púpavu konzumovali a používali ako liek napríklad americkí Indiáni. Dávno ju využívali v medicíne aj v starovekom Grécku.

 

V tradičnej medicíne je púpavový koreň veľmi cenený a je vhodný najmä pre:

  • udržanie normálnych tráviacich funkcií - pôsobí ako prebiotikum (podporuje rast a aktivitu priateľských baktérií v čreve).
  • pečeňové a žalúdočné funkcie
  • udržanie normálneho stavu močového systému.

Púpava lekárska sa ďalej používa ako účinný antioxidant. Koreň púpavy lekárskej je často súčasťou bylinných zmesí.

Púpave sa hovorí tiež najslávnejšia burina. O jej listoch je už z dávnej minulosti známe, že čistia krv, pomáhajú pri trávení a bránia tvorbe žlčových kameňov. Listy púpavy totiž obsahujú veľmi dôležité vitamíny a minerály, napríklad vitamín B6, tiamín, riboflavín, vitamín C, železo, vápnik, draslík, kyselinu listovú, horčík alebo mangán. Len malé množstvo listov stačí na na pokrytie dennej dávky vitamínu K alebo A.

Púpava lekárska obsahuje aj flavonoidy (napríklad zeaxantín, cryptoxantín). Obsahuje tiež luteín a zeaxantín - karotenoidy - antioxidanty, ktoré sa nachádzajú v oku vo veľkej koncentrácii. Luteín a zeaxantín podporujú vizuálne zdravie a znižujú riziko makulárnej degenerácie a zákalov.

Pri výrobe bola použitá jedinečná technológia a niekoľkonásobná extrakcia, vďaka ktorej si tinktúra zachováva maximum účinných látok, chuť a vôňu púpavy.

Odporúčané dávkovanie tinktúry Púpavy lekárskej:
Pred použitím pretrepte!
Po pretrepaní užívame 15 kvapiek 3× denne. Odporúčame vložiť do úst a nechať vstrebať cez sliznice. Je možné zapiť malým množstvom vody. Odporúčaná denná dávka obsahuje 8 460 mg čerstvej rastlinnej hmoty.

  • Zaujímavosť: Unikátna technológia výroby bezalkoholových tinktúr je vyvinutá firmou Salvia Paradise®. Najväčšou výhodou bezalkoholových tinktúr je ich široké použitie, a to najmä tam, kde sa nemôže použiť alkohol, napr. vodiči, tehotné a dojčiace ženy, malé deti (s ohľadom na použitú bylinu).

 
Zloženie: Glycerol; čistená voda; Taraxacum officinale.

Balenie: 50 ml

Výrobca: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, Žižkov, 130 00 Praha 3

Upozornenie: Prípravok nie je určený malým deťom, tehotným a dojčiacim ženám. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Spotrebujte najlepšie do dvoch mesiacov od otvorenia. Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí. Skladujte v tme, suchu a starostlivo uzavierajte! Tinktúru tvoria frakcie, pred užitím silno pretrepte!

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie