Púpava lekárska 120 kapsúl

Kód: 1218
14,40 € / ks
Skladom

Ide o prehistoricky starú a veľmi známu rastlinu, ktorá je rozšírená po celom území Slovenska. Púpavu konzumovali a používali ako liek napríklad americkí Indiáni. Dávno ju využívali v medicíne aj v starovekom Grécku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Púpava lekárska 120 kapsúl

Púpava lekárska je bylina dorastajúca do výšky až 40 cm. Ide o prehistoricky starú a veľmi známu rastlinu, ktorá je rozšírená po celom území Slovenska. Púpavu konzumovali a používali ako liek napríklad americkí Indiáni. Dávno ju využívali v medicíne aj v starovekom Grécku.

V tradičnej medicíne je púpavový koreň veľmi cenený a je vhodný najmä pre udržanie normálnych tráviacich funkcií - pôsobí ako prebiotikum (podporuje rast a aktivitu priateľských baktérií v čreve). Púpava lekárska sa ďalej používa ako účinný antioxidant, podporuje pečeňové a žalúdočné funkcie, je vhodná pre udržanie normálneho stavu močového systému. Užívanie je odporúčané pre podporu tráviaceho traktu. Koreň púpavy lekárskej je často súčasťou bylinných zmesí.

Púpave sa hovorí tiež najslávnejšia burina. O jej listoch je už z dávnej minulosti známe, že čistia krv, pomáhajú pri trávení a bránia tvorbe žlčových kameňov. Listy púpavy totiž obsahujú veľmi dôležité vitamíny a minerály, napríklad vitamín B6, tiamín, riboflavín, vitamín C, železo, vápnik, draslík, kyselinu listovú, horčík alebo mangán. Len malé množstvo listov stačí na na pokrytie dennej dávky vitamínu K alebo A.

Púpava lekárska obsahuje aj flavonoidy (napríklad zeaxantín, cryptoxantín). Obsahuje tiež luteín a zeaxantín - karotenoidy - antioxidanty, ktoré sa nachádzajú v oku vo veľkej koncentrácii. Luteín a zeaxantín podporujú vizuálne zdravie a znižujú riziko makulárnej degenerácie a zákalov.

Pri výrobe bola použitá jedinečná technológia a niekoľkonásobná extrakcia, vďaka ktorej si tinktúra zachováva maximum účinných látok, chuť a vôňu púpavy.

Zloženie: 100% Taraxacum officinale, 375 mg / kapsula, obal kapsule HPMC (hypromelóza). Kapsule sú rastlinného pôvodu, vhodné aj pre vegetariánov či vegánov.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí 2 kapsuly 3 × denne, deti od troch rokov 1 tobolku 2 × denne. Užívame 20 min. pred jedlom.

Výrobca: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, Žižkov, 130 00 Praha 3

Upozornenie: Prípravok nie je určený malým deťom, tehotným a dojčiacim ženám. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Spotrebujte najlepšie do dvoch mesiacov od otvorenia. Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí. Skladujte v tme, suchu a starostlivo uzavierajte! Tinktúru tvoria frakcie, pred užitím silno pretrepte!