Arónia 120 kapsúl

Kód: 709
17,40 € / ks
Skladom

Arónia čiernoplodá je krík, ktorý kvitne krásnym bielym kvetom. Pochádza zo Severnej Ameriky. Arónia disponuje vysokou antioxidačnou hodnotou (ORAC) 160,2 μmol TE/g. Ovocie má tiež mimoriadne účinky pri doplnkovej liečbe diabetikov. Pomáha predovšetkým pri črevných infekciách, kožných ochoreniach, infekciách močových ciest a pri vysokom krvnom tlaku.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Arónia čierna 120 kapsúl

Arónia obsahuje:

 • antokyaníny
 • bioflavonoidy
 • vitamíny B2, B3, B9, E, C
 • karotény
 • rutín
 • železo, horčík, draslík, zinok
 • bór, flor, mangín, meď, kobalt, molybdén...a až 400 mikrogramov jódu na 100 g 

Antokyániny obsiahnuté v arónii majú schopnosť:

 • chrániť pred vznikom rakoviny
 • sú prevenciou proti vzniku srdcového infarktu a  arteriosklerózy
 • chrániť pred vznikom kardiovaskulárnych chorôb 
 • predchádzať cukrovke
 • predchádzať Alzheimerovej choroby a reumatizmu či artritídy

 

Ľudové liečiteľstvo v Rusku čiernu aróniu už veľmi dlhú dobu využíva takmer „allround”, teda na rôzne neduhy ako domáci liek. Predovšetkým pri črevných infekciách, kožných ochoreniach, infekciách močových ciest a pri vysokom krvnom tlaku.

Polyfenol a flavonoidy, na ktoré je arónia mimoriadne bohatá viažu protizápalové markery (napr. cyklooxygenázu, resp. TNF-alfu). Okrem toho blokujú enzým, ktorý by spôsobil tvorbu kyseliny arachidonovej, ktorá je spúšťačom všetkých zápalových procesov.

Arónia je veľmi odolná rastlina, ktorá prežije aj na Sibíri. Doktor Mičurin s pestovaním Arónie urobil množstvo pokusov. Do východnej Európy sa dostala zo Sovietskeho zväzu, po prevrate sa na ňu jednoducho pozabudlo.

Kríky sú odolné proti mrazom aj suchu. Arónia nevyžaduje takmer žiadnu chemickú ochranu, lebo v prírode neexistujú škodcovia ani choroby, ktoré by kríky ohrozili. Bobule sú tiež veľmi odolné proti hnilobe aj ostatným ochoreniam. Aj keď spadnú na zem, veľmi dlho zostanú zdravé, pretože obsahujú aj protiplesňové a antibakteriálne látky. Obraté vydržia v chlade a tme čerstvé 2 mesiace i dlhšie. 

Plody sú vitamínovou bombou.  

Jedlé čierne plody, síce s nižším obsahom vitamínu C (10 - 60 mg na 100 g), ale s veľkým množstvom ďalších fyziologicky cenných látok. Arónia obsahuje bioflavonoidy vrátane vitamínu P, vitamíny PP, B2, B9, karotény, pektínové látky, rutin (skôr označovaný ako vitamín P), triesloviny. Sorbitu obsahujú až 3,5% - je náhradou cukru pre chorých cukrovkou. Majú značný obsah železa a mikroelementov - ako napr.: bór, fluór, mangán, meď, kobalt, molybdén a další.

Plody bez semien obsahujú až 400 mikrogramov jódu na 100 g
Ide o prvok žiadúci hlavne pre tehotné a kojace ženy a deti. U detí má jód dôležitou roli pri rozvoji mozgu a inteligence, pri prevenci zubného kazu, a s ďalšími obsahovými látkami arónie i na posilnenie imunitného systému. U dospelých i detí je jód dôležitý pre činnosť štítnej žľazy, hormonálnu rovnováhu a ochranu pred rádioaktívnym jódom (vysokým obsahom jódu je toto ovoce blízké plodom kiwi).

Bioflavonoidy podporujú pôsobenie vitamínu C a pôsobia s ním často synergicky. Plody arónie je preto vhodné doplniť vitamínom C v tabletách alebo ovocí s vyšším množstvom vitamínu C hlavne pri spevňovaní kapilár, liečbe hypertenzie, aterosklerózy, nachladenia a zápale pľúc. Konzumácia ovocia s vyšším obsahom bioflavonoidov je veľmi vhodná pri vysokom krvnom tlaku, strese, chronických bolestiach, zápaloch (vrátane zápalu pľúc) a skleróze.

Rutín obsiahnutý v plodoch sa používa k výrobe liečiv.

Prírodné modré a červené pigmenty obsiahnuté v bobulovinách - antokyány - patria do skupiny polyfenolov.

Antokyániny sú bioaktívne látky, ktoré majú vplyv na množstvo procesov prebiehajúcich v ľudskom organizme.
Tieto farbivá sa v poslednej dobe preslávili svojou schopnosťou neutralizovať voľné radikály - okrem iného pomáhajú spomaľovať starnutie buniek. Voľné radikály hromadiace sa v našom tele môžu viesť ku vzniku mutácii a tým spôsobiť rôzne rakovinové ochorenia.

Dávkovanie:
Dospelí dve tobolky 3× denne. Deti od 3 rokov jednu tobolku 2× denne. Užívame 20 min. pred jedlom.

Zloženie: 100% Aronia melanocarpa, 470 mg/tobolka, obal kapsle: HPMC (hypromelosa). Kapsule sú rastlinného pôvodu a sú vhodné i pre vegetariánov či vegánov.

Výrobca: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, Žižkov, 130 00 Praha 3

Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uschovajte v suchu, tme a mimo dosahu detí. Nevhodné pre tehotné a dojčiace  ženy a pre deti do 3 rokov.