Karnozín TokoMax dvojbalenie 90 kapsúl

Kód: 2991
Značka: Nutraceutica
83,80 € –4 %
Karnozín TokoMax dvojbalenie 90 kapsúl
83,80 € –4 % 79,80 € / ks
Skladom

 Výhodná cena dvojbalenia!

Karnozín ako výživový doplnok, v kombinácii s prírodným vitamínom E úplného spektra, je prezývaný tiež ako "molekula dlhovekosti". Môže byť nápomocný pri:

  • autizme: dokázaný pozitívny efekt u detí s poruchami autistického spektra (PAS) - viac info nižšie
  • diabete: chráni cievy diabetikov pred poškodením a prispieva k normalizácii hladiny krvného cukru
  • poruchách srdca: plní kľúčovú úlohu v ochrane pred poškodením svaloviny srdca pri nedostatku kyslíka, znižuje únavnosť pacientov
  • detoxe: vychytáva z organizmu ťažké kovy - olovo, zinok, meď, ortuť, hliník
  • športe: zvyšuje silu a vytrvalosť svalov, pôsobí proti prekysleniu svalov - neutralizuje kyselinu mliečnu vo svaloch
  • starnutí: napomáha regeneračným schopnostiam tkanív, zlepšuje koncentráciu, pamäť a logické myslenie, pomáha v boji proti stareckej demencii a iným ochoreniam mozgu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Karnozín TokoMax dvojbalenie 90 kapsúl 

Karnozín sa prirodzene nachádza v tele - najviac v srdci, mozgu a vo svaloch. Karnozín TokoMax sa vyrába biofermentáciou, vďaka čomu sa najviac približuje prírodnej forme.

Zloženie:

  • Karnozín 450 mg
  • Vitamín E 20 mg (8 prírodných E vitamínov)


Všetky účinné zložky sú prírodného pôvodu. Neobsahuje aditíva. Kapsula je vegetariánska.


Dávkovanie: 1-3 kapsuly denne (90 kapsúl v balení)

Zaujímavosti o karnozíne:
- Prelomom vo výskume karnozínu a jeho účinkov vo vzťahu k autizmu bola štúdia* z roku 2002, v ktorej sa Dr. Michael G. Chez zameral na využitie karnozínu pri starostlivosti o deti s diagnózou porúch autistického spektra (PAS). V štúdii sa uvádza, že karnozín pozitívne ovplyvnil porozumenie a produkciu reči, sluch, socializáciu, uvedomovanie si okolia, plánovanie jemnej motoriky. V priebehu štúdie sa nezaznamenali žiadne vedľajšie účinky karnozínu.
* originál výsledkov štúdie: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12585724?dopt=Abstract
  článok v Nutrition Review (tiež v angličtine): https://nutritionreview.org/2013/04/lcarnosine-autism/

- Vitamín E obsiahnutý v Karnozíne TokoMax je prírodnou zmesou tokoferolov a tokotrienolov (nenasýtené formy vitamínu E). Tokotrienoly sú jednou z najsilnejších zbraní v boji proti stareckej demencii, Alzheimer a iným ochoreniam mozgu. Tokotrienoly poskytujú 40-60x účinnejšiu ochranu pred voľnými radikálmi v porovnaní s tokoferolmi.

- Karnozín je látka nachádzajúca sa prirodzene v našom organizme. Možno ho však prijať aj zo stravy, jeho hlavným zdrojom je mäso. Vstrebateľnosť karnozínu zo stravy je 30 až 70%, ovplyvniť ju môže zloženie aminokyselín v jedle. Pri podaní čistého karnozínu sa do organizmu dokáže vstrebať až 70%, pričom sa tak deje v hornej časti tenkého čreva. Odtiaľ sa karnozín distribuuje krvou priamo do svalov, srdca, mozgu a ďalších orgánov.

- Karnozín objavil ruský vedec Vladimír Sergejevič Gulevič začiatkom 20. storočia. Odvtedy sa stal predmetom záujmu mnohých vedcov po celom svete a v súčasnosti je zmienka o ňom vo vyše 900 štúdiách a odborných publikáciách. Zistilo sa totiž, že karnozín ovplyvňuje zásadné procesy prebiehajúce v našom tele na všetkých úrovniach, od molekulárnej až po ochranu centrálneho nervového systému.
- Karnozín sa tiež označuje ako L-Karnozín, Karnozin, Carnosin, L-Carnosine.

Balenie: 90 kapsúl 

Výrobca: Nutraceutica, PharmDr. Jozef Zima, Višňová 26A, 94901 Nitra

Upozornenie:
Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Neprekračujte denné odporúčané dávkovanie. Nevhodné pre deti, tehotné ženy. Doplnky by nemali byť považované za náhradu vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte na suchom a tmavom mieste.