Kolagén Peptan™ Collango hovädzí hydrolyzovaný FRA jahoda 330 g

Kód: 278
Značka: Rousselot
14,40 € –6 %
kolagen collango peptan jahoda 330g
14,40 € –6 % 13,50 € / ks
Skladom

Peptan je čistý, enzymaticky štiepený kolagén označovaný ako plastika zvnútra. Kolagén je najrozšírenejším proteínom v našom tele.

 • Zabezpečuje súdržnosť, pružnosť, elasticitu a regeneráciu pokožky.
 • Je hlavnou organickou zložkou chrupaviek, šliach, kĺbov a kostí.
 • Nachádza sa tiež v nechtoch či vlasoch.

Telo si dokáže vytvárať vlastný kolagén, vekom však stráca na účinnosti. Preto sa začnú vytvárať vrásky, kĺby neznesú takú námahu ako v mladosti, a kosti sú lámavejšie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kolagén Peptan - Collango hovädzí hydrolyzovaný FRA - jahoda 330 g

Kolagén je nevyhnutnou bielkovinou tela všetkých cicavcov. Jeho dostatočné množstvo zaisťuje správnu funkciu väzív, kĺbov, chrupaviek, elasticitu pokožky aj perfektný stav nechtov, vlasov a čiastočne aj zubov.

Peptan je enzymaticky hydrolyzovaný kolagén od francúzskej firmy Rousselot. Peptan je unikátny výbornou rozpustnosťou a tým, že je takmer neutrálnej chuti.
Účinky Peptanu boli súčasťou mnohých klinických štúdií, o ktorých sa môžete dočítať na stránke www.peptan.com.

 • Krása zvnútra
  Kolagén je hlavnou zložkou pokožky. Podporuje jej štruktúru a zabezpečuje jej elasticitu, pružnosť a hydratáciu. Ukázalo sa, že pravidelný denný príjem Peptanu vylepší štruktúru pokožky a jej vzhľad už za jeden mesiac.
  Osteoartritída je ochorenie kĺbov charakterizované degeneratívnym poškodením kĺbovej chrupavky. Podľa WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) až 10 % mužov a 18 % žien po päťdesiatke trpí osteoartritídou. Významné zlepšenie zdravia kĺbov po pravidelnom užívaní Peptanu bolo dokázané klinickými testami (Jiang et al. 2014).Osteopénia sa používa na označenie nízkej hustoty kostnej hmoty, čo zvyšuje riziko aj náhodných zlomenín. Osteopénia je začiatočným štádiom osteoporózy. Vedeli ste, že až 90 % organickej hmoty kostí tvorí kolagén? Peptan stimuluje v kostiach produkciu kolagénu kostnými bunkami osteoblastami, čo vedie k rastu nového kostného tkaniva. Tento účinok sa prejaví pri pravidelnom užívani 8 – 10 g Peptanu denne (Guillerminet et al. 2010, 2012). Konzumácia adekvátneho množstva proteínov je kľúčovou pri potláčaní sarcopenie. Sarcopenia je strata svalovej hmoty podmienená vekom a je spojená s nárastom tukového tkaniva a stratou sily.

 

 • Chudnutie
  Peptan je čistý proteín (bielkovina), obsahuje 0 % tuku a 0 % sacharidov. Proteíny sú známe tým, že zvyšujú pocit nasýtenia, čím pomáhajú znížiť príjem potravy. Štúdie ukázali, že Peptan je z tohoto pohľadu ešte účinnejší ako proteíny z iných zdrojov (kazeín, sója alebo srvátkový proteín). Peptan môže mať významný dopad na kontrolu apetítu, hlavne keď je kombinovaný s inými proteínmi a zníženým príjmom tukov a cukrov.

 

Odporúčané dávkovanie Kolegénu Peptan FRA:
11 g denne (1 polievková lyžica) - odporúča sa ženám aj mužom v zrelom veku - je vhodné užívať ho počas 4 až 8 týždňov. Kolagén možno užívať dlhodobo, ide o celkom prírodnú, pre ľudskú výživu prirodzenú látku.

Zloženie: hovädzí hydrolyzovaný kolagén Peptan™, FRA, vitamín C vo forme kyseliny askorbovej, sodík, bielkoviny

Energetická hodnota: 328 kcal /1373,3 kJ (v 100g výrobku)
Tuky: 0 g
Soľ: 0 g
Bielkoviny: 82 g
Sacharidy: 0 g, z toho cukor: 0 g
Vitamín C (ako kyselina L-askorbová): 4545 mg
Zinok: 136 mg
Sodík: 1136 mg


Denná dávka obsahuje:

10.000 mg hovädzieho kolagénu Peptan™
500 mg kyseliny askorbovej (vitamínu C)
125 mg sodíka
10 mg bielkovín
20 kalórií

Balenie: 330 g prášku s praktickou odmerkou

Vyrába: Rousselot, Francúzsko