Cordyceps - housenice standardizovaný extrakt kapsle 100 ks

Kód: 2796
31,80 € / ks
Objednané

Odporúčaná denná dávka obsahuje 600 mg polysacharidov a 180 mg cordycepsovej kyseliny.
Kapsule sú vyrobené zo štandardizovaného extraktu z huby húsenice čínskej - Cordyceps sinensis. Extrakt je štandardizovaný na obsah polysacharidov a cordycepsovej kyseliny (D-manitol).

Detailné informácie

Podrobný popis

Cordyceps - housenice standardizovaný extrakt kapsle 100 ks

Cordyceps patrí medzi parazitické huby čeľade Ophiocordycipitaceae napadajúce hmyz alebo iné článkonožce. Má veľmi dlhý vývojový proces, ktorý môže trvať až šesť rokov.

Dopyt po prírodnom cordycepse je v súčasnej dobe tak vysoký, že sa na produkciu doplnkov stravy začal využívať umelo pestovaný kmeň, ktorý nesie označenie CS-4. Tento kmeň má veľmi podobné účinky ako prirodzene sa vyskytujúca huba.

Cordyceps je využívaný ako účinný prostriedok ako v tradičnej čínskej, tak aj v tradičnej tibetskej medicíne, kde sa spomína ako jedna zo základných surovín. V Cordycepse je prítomné veľké množstvo bioaktívnych zložiek, ako sú proteíny, tuky, esenciálne aminokyseliny, prchavé oleje, karotenoidy, fenolové zlúčeniny, flavonoidy, minerály (Fe, Ca, Mg, Ni, Sr, Na, Ti, Pi, Se, Mn , Zn, Al, Si, K, Cr, Ga, V a Zr), vitamíny (B1, B2, B12, E a K) a tiež rôzne druhy sacharidov, ako sú monosacharidy, oligosacharidy, polysacharidy, steroly, nukleozidy atď.

Cordyceps je aj známy tým, že zlepšuje fungovanie dýchania a je obzvlášť vhodný pre tých, ktorí trpia na kašeľ, astmu, alebo bronchitídu, pretože relaxuje bronchiálnu stenu a pomáha pri zápale.

Ustanovenie nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o pozitívnych účinkoch tejto huby na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím vyhľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Zloženie: 100% Cordyceps sinensis štandardizovaný extrakt (50% polysacharidov, 15% cordycepsovej kyseliny), 300 mg/kapsula. Obal kapsule: HPMC (hypromelóza). Kapsule sú rastlinného pôvodu, vhodné aj pre vegetariánov či vegánov.

Odporúčané dávkovanie: Užívame 1–2 kapsuly 2× denne, 20 min. pred jedlom.

Obsah: 100 ks

Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí. Skladujte v tme a suchu.