Zelený čaj Gunpowder 100 g

Kód: 2317
4,80 € / ks
Skladom

Zelený čaj Gunpowder Special - Zhu Cha 100g

Pýtate sa, prečo ten názov - Gunpowder? :)

Tvar čaju sú malé guličky, ktoré si kedysi dávno jeden anglický úradník poplietol so strelným prachom. Názov "gunpowder" (strelný prach) sa tak ujal a vďaka tomu tetnto zelený čaj rozoná aj úplny začiatočník.

Poctivo formované perličky zeleného čaju sa v horúcej vode rozvinú a vytvoria prírodnú vôňu a výraznú horko- sladkú chuť, ktorá najviac pripomína orechy alebo dub. Čím menšie sú guličky, tým kvalitnejší je čaj.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zelený čaj Gunpowder Special - Zhu Cha 100 g

Príprava čaju: Do 250 ml šálky pridajte 1 polievkovú lyžicu čaju. Lúhujte 5-10 minút.

Čaj vydá niekoľko chutných výluhov. Nepredlžujte dobu lúhovania. Chuť by bola silne natrpklá až horká. U zelených čajov je spravidla najchutnejší 2. nálev, kedy už nie je chuť ovplyvnená kofeínom. Šálka ​​so zeleným čajom sa už nemusí chuťovo dolaďovať. Ale je na každom, čo k čaju pridá. Môže to byť citrón, cukor, med alebo sušené ovocie.
Kanvicu a šálky pred prípravou čaju prehrejte. Teplota vody prvého nálevu by mala byť v rozsahu 65-85 ° C. Ak je čaj nevýrazný, zvýšte trochu teplotu. Je dobré nechať vodu na chvíľku ľahko variť. Potom schlaďte prelievaním alebo doliatím studenej vody.

Zloženie: 100% Gunpowder Special - Zhu Cha

Balenie: 100 g

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie