Zelený čaj Gunpowder 100 g

Kód: 2317
5,40 € / ks
Skladom

Zelený čaj Gunpowder Special - Zhu Cha 100g

Pýtate sa, prečo ten názov - Gunpowder? :)

Tvar čaju sú malé guličky, ktoré si kedysi dávno jeden anglický úradník poplietol so strelným prachom. Názov "gunpowder" (strelný prach) sa tak ujal a vďaka tomu tetnto zelený čaj rozoná aj úplny začiatočník.

Poctivo formované perličky zeleného čaju sa v horúcej vode rozvinú a vytvoria prírodnú vôňu a výraznú horko- sladkú chuť, ktorá najviac pripomína orechy alebo dub. Čím menšie sú guličky, tým kvalitnejší je čaj.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zelený čaj Gunpowder Special - Zhu Cha 100 g

Príprava čaju: Do 250 ml šálky pridajte 1 polievkovú lyžicu čaju. Lúhujte 5-10 minút.

Čaj vydá niekoľko chutných výluhov. Nepredlžujte dobu lúhovania. Chuť by bola silne natrpklá až horká. U zelených čajov je spravidla najchutnejší 2. nálev, kedy už nie je chuť ovplyvnená kofeínom. Šálka ​​so zeleným čajom sa už nemusí chuťovo dolaďovať. Ale je na každom, čo k čaju pridá. Môže to byť citrón, cukor, med alebo sušené ovocie.
Kanvicu a šálky pred prípravou čaju prehrejte. Teplota vody prvého nálevu by mala byť v rozsahu 65-85 ° C. Ak je čaj nevýrazný, zvýšte trochu teplotu. Je dobré nechať vodu na chvíľku ľahko variť. Potom schlaďte prelievaním alebo doliatím studenej vody.

Zloženie: 100% Gunpowder Special - Zhu Cha

Balenie: 100 g