Echinacea koreň v tobolkách - 120 kapsúl

Kód: 1547
17,40 € / ks
Skladom

Echinacea podporuje imunitný systém, má vplyv na prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Echinacea napomáha udržiavať normálne zdravie dolných
močových ciest. Tradične sa používa pre podporu zdravia horných ciest dýchacích, normalizuje respiračný systém. Užívanie sa odporúča najmä v rizikových obdobiach jesene či zimy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Echinacea koreň v tobolkách - 120 kapsúl

Echinacea purpurová obsahuje hneď niekoľko účinných látok. Najvýznamnejšiu úlohu v zložení echinacei hrajú echinacín a polysacharidy. Majú silný vplyv na štart tvorby imunitných buniek, čím dokážu neuveriteľne posilniť obranyschopnosť celého organizmu.

Najväčšie zastúpenie majú tieto látky:

Echinacín je látka, vďaka ktorej dochádza k posilneniu imunitného systému. Okrem toho podporuje aj lymfatický systém, aby fungoval správne a odvádzal škodliviny von z tela. Echinacín rovnako dokáže rýchlejšie hojiť povrchové zranenia.

Polysacharidy rovnako ako echinacín, napomáhajú správnej funkcii imunitného systému. Polysacharidy sú pre telo zdrojom energie, preto je možné, že po užití echinacei pocítite viac sily na vykonávanie každodenných aktivít.

Flavonoidy sú považované za rastlinné antibiotiká. Chránia pred škodlivými účinkami voľných radikálov z prostredia, majú protizápalový a antibakteriálny účinok.

Triesloviny alebo inak nazývané aj taníny, majú antioxidačný účinok proti voľným radikálom a zvyšujú tak obranyschopnosť organizmu. V tráviacej sústave pôsobia detoxikačne proti baktériám a vírusom. Aktuálne sú taníny skúmané pre svoje možné účinky proti rakovinovým bunkám.

Najbohatší obsah týchto látok má koreň rastliny, no nájdeme ich aj v ostatných častiach.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí 1 kapsulu 2 × denne, deti od troch rokov 1 tobolku 1 × denne, 20 min. pred jedlom.

Zloženie: 100% Echinacea purpurea radix, 300 mg / kapsula. Obal kapsule HPMC (hypromelóza). Kapsule sú rastlinného pôvodu, vhodné aj pre vegetariánov či vegánov.

Skladovanie: Uschovajte v suchu a tme, mimo dosahu detí.

Balenie: 120 kapsúl

Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Nie je vhodné pre deti do troch rokov. Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte v tme a suchu.