Brezový cukor Xylitol, 1 kg

Kód: 2566
Značka: ViVio
9,60 € –18 %
xylitol brezovy cukor
9,60 € –18 % 7,80 € / ks
Skladom

Brezový cukor Xylitol, 1 kg

Xylitol je biely, sladký, kryštalický druh prírodného "cukru". Chuťovo a sladivosťou sa vyrovná klasickému repnému alebo trstinovému cukru, ale jeho fyziologický vplyv na ľudský organizmus je presne opačný. Môžeme ho používať všade tam, kde používame štandardný cukor.

Detailné informácie

Podrobný popis

Brezový cukor Xylitol, 1 kg

Xylitol je čoraz obľúbenejšie sladidlo, ktoré dodá vašim pokrmom sladkosť a príliš nezvýši ich kalorickú hodnotu. Odporúča sa diabetikom a ľuďom s nízkokalorickou diétou. Jeho výhodou je, že glykémiu zvyšuje veľmi pomaly. Jeho metabolizmus prebieha takmer bez inzulínu. Získava sa z kôry fínskej brezy.

1g xylitolu nám dodá 2,4 kcal, pre porovnanie - 1g cukru má 4 kcal. Glykemický index xylitolu je len 8, zatiaľ čo cukor ho má až 70. Pomáha nielen redukovať kalórie v strave, ale má dobrý vplyv aj na zuby – brzdí aktivitu baktérií a posilňuje sklovinu .

Pôvodne sa vyrábal z brezovej kôry, a preto sa často nazýva brezový cukor, v súčasnosti sa čoraz častejšie získava z kukurice. Prirodzene sa nachádza aj v niektorých druhoch ovocia a húb.

Zloženie: fínsky xylitol

Využitie: Na sladenie nápojov, pečiva, zákuskov a zaváranín. Kedže má brezový cukor xylitol výrazné antibakteriálne účinky, nezabezpečuje vhodnú pôdu pre kvasinky ani pre droždie. Nie je teda vhodný na prípravu kysnutého cesta.

Balenie: 1kg

Skladujte na suchom mieste v tesne uzavretých nádobách.