Kotvičník zemný štandardizovaný extrakt 100 kapslí

Kód: 2808
29,70 € / ks
Skladom

Odporúčaná denná dávka obsahuje 700 mg protodioscínu.

Protodioscín je saponín schopný stimulovať luteinizačný hormón, ktorý je zodpovedný za vylučovanie testosterónu (zvyšuje silu pred cvičením) a tvorbu spermií.

S poklesom luteinizačného hormónu je tiež spojený úbytok svalovej hmoty.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Kotvičník zemný štandardizovaný extrakt 100 kapslí

Kapsule sú vyrobené z extraktu získaného z kotvičníka zemného – Tribulus terrestris. Extrakt je štandardizovaný na účinnú látku protodioscín.

Kotvičník zemný – Tribulus má vplyv na hormonálnu aktivitu a podporuje močové a reprodukčné orgány.

Podporuje imunitný, dýchací a nervový systém, prispieva k udržaniu normálneho stavu pleti a k prečisteniu krvi. Ovplyvňuje energiu tela, uvoľňuje svalové napätie a je odporúčaný na udržanie prirodzeného stavu kardiovaskulárneho zdravia.

Niektoré štúdie poukazujú na pozitívny vplyv protodioscínu na liečbu mužskej neplodnosti. V ľudskom tele zvyšuje konverziu testosterónu na pre telo dôležitý DH-testosterón, ktorý sa podieľa na stimulácii mužskej sexuálnej aktivity a zároveň aj na vývoji kostrovej svaloviny.

Zaujímavosťou je, že prítomnosť ostatných menej účinných saponínov obsiahnutých v kotvičníku posilňuje celkový efekt protodioscínu.

Protodioscín je prospešný nielen pre mužov, ale podľa najnovších klinických štúdií má pozitívny vplyv aj na ženské zdravie. Protodioscín má u žien odlišný mechanický účinok, konkrétne pôsobí na zvýšenie hladiny folikostimulačného hormónu (FSH) a estradiolu. Rovnako u žien pri pravidelnom užívaní dochádza k nárastu libida a ku zmierneniu negatívnych klimakterických príznakov v období prechodu.

Zloženie: 100% Tribulus terrestris štandardizovaný extrakt, 350 mg/tobolka. Jedna kapsula obsahuje 140 mg čistého protodioscínu. Obal kapsule: HPMC (hypromelóza). Kapsule sú rastlinného pôvodu, vhodné aj pre vegetariánov či vegánov.

Odporúčané dávkovanie: Užívame 3–5 toboliek denne, rozdelíme do 2 dávok. Užívame pred jedlom.

Skladovanie: Uchovajte v suchu a tme.

Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí.

 

Prečo nie je uvedené množstvo protodioscínu v % ako u ostatných výrobcov?

Informácia, že kapsula obsahuje extrakt s obsahom 60% protodioscínu, je zavádzajúce. Kapsula samotná obsahuje ďalšie balastné látky, ako mikrokryštalická celulóza, protispekavé látky stearan horečnatý a fosforečnan vápenatý.
Uvádzame teda, že jedna naša kapsula obsahuje 140 mg čistého protodioscínu. Navyše jej obsahom nie sú vyššie uvedené aditíva, tak ako u iných výrobkov na trhu, ale 100% extrakt z Tribulus terrestris.

Skúste si spočítať, koľko mg protodioscínu (a za akú cenu) sa nachádza v iných výrobkoch.