Vitamín D3 2000 IU 250 tabliet

Kód: 3023
Značka: Naturalpharm
5,40 € / ks
Skladom

Vitamín D sa označuje aj ako slnečný vitamín, pretože sa v pokožke syntetizuje pri vystavení slnečnému žiareniu. Z toho dôvodu je jeho dopĺňanie v jesennom a zimnom období také dôležité.

Aké úlohy má v tele vitamín D3?

  • udržiava správnu štruktúru kostí a zubov
  • podporuje fungovanie imunitného systému
  • udržiava správnu funkciu svalov
  • zabezpečuje správne vstrebávanie vápniku a fosforu

Detailné informácie

Podrobný popis

Vitamín D3 2000 IU 250 tabliet

Vitamín D je úplne rozdielny od akéhokoľvek iného vitamínu, pretože to vlastne ani nie je vitamín. Vitamín D je prohormón, ktorý naše telo produkuje z cholesterolu. Bez adekvátnej hladiny tohto hormónu by sme mohli zomrieť. Je to nevyhnutná živina pre náš imunitný systém, pretože umožňuje nášmu organizmu produkovať viac ako 200 antimikrobiálnych peptidov, ktorú sú nepostrádateľné v boji proti širokému spektru infekcií.

Keď naše orgány premenia vitamín D v krvnom obehu na calcitriol (hormonálna alebo aktíva verzia vitamínu D), môžu ho potom použiť k oprave bunkových poškodení, vrátane poškodení súvisiacich s rakovinovými bunkami a nádormi.

Vitamín D má v skutočnosti 2 formy. Vitamín D2 a D3. Vitamín D2 (ergocalciferol) je jeho syntetická forma. Táto forma však nie je vhodná a nevykazuje veľké pozitívne účinky. Tejto forme by sme sa mali zďaleka vyhnúť.

Na druhej strane je tu vitamín D3 (cholecalciferol), ktorý je prirodzenou formou vitamínu D.
Naše telo ho tvorí po vystavení sa slnku, ale dá sa prijať aj z iných zdrojov ako sú vaječné žĺtka, orgánové mäsá, živočíšne tuky(surové mlieko), olej z treščej pečene a ryby (losos, makrela, tuniak a sardinky).

Zaujímavosťou je, že 90% vitamínu D3 je produkovaných prostredníctvom opaľovania. Z potravinových zdrojov môžeme získať asi 200-400 IU vitamínu D denne, čo je výrazne málo oproti minimálnej dennej potrebe 600 až 1000 IU.

Vitamín D3 prispieva:

- k správnemu vstrebávaniu vápnika a fosforu
- k normálnej hladine vápnika v krv
- k udržaniu zdravých kostí, správneho fungovania svalov, zdravých zubov
- k správnemu fungovaniu imunitného systému

Inulín - doplnok stravy pre podporu riadneho fungovania tráviaceho systému. Zlepšuje črevnú mikroflóru. Je to fruktózový polysacharid - rozpustná vláknina rastlinného pôvodu, ktorá má prebiotické účinky. Je čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium intibus). Čakanka má prirodzene vysoký obsah inulínu v koreni. Inulín je diétna vláknina, ktorá nedokáže byť strávená v zažívacom systéme človeka a teda neposkytne takmer žiadne kalórie. Má však sladkastú chuť, a tak môže byť použitá na prisladenie potravín.

Zloženie (1 tableta – 300 mg):

Inulín 298,45 mg, Protihrudkujúca látka - Stearan horečnatý 1,5 mg, Vitamín D3 (cholekalciferol) 0,05 mg (1000% *)

* DDD - denná doporučená dávka

Schválenie ÚVZ SR č. 5759/2019

Dávkovanie: Odporúča sa konzumovať 1 tabletu denne, najlepšie po jedle. Neprekračujte odporúčané dávkovanie.

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Skladuje na suchom mieste pri izbovej teplote, v dobre uzavretej nádobe.