Sóda bikarbóna tablety 200 ks

Kód: 3053
Značka: NaturPort
6,90 € / ks
Skladom

Sóda bikarbóna, známa aj ako jedlá sóda, je z chemického hľadiska zlúčenina s názvom hydrogénuhličitan sodný. Ide o bielu práškovú látku so zásaditou chuťou. Jedlá sóda bikarbóna je perfektnou látkou na neutralizovanie kyselín, čo sa často využíva napríklad pri prekyslení žalúdka a pálení záhy. Jej všestranné využitie ľudstvo objavilo už naozaj dávno. Ešte v starom Egypte využívali jej pozitívne účinky pri liečení mnohých zdravotných neduhov a dokonca aj pre skrášľovanie tela.

Detailné informácie

Podrobný popis

Sóda bikarbóna tablety 200 ks

Sóda bikarbóna má v našich kuchyniach nezastupiteľné miesto od nepamäti. Nepoužíva sa totiž len ako prísada do pečených maškŕt, ale aj ako prvá pomoc pri množstve zdravotných problémov. Jedlá sóda – hydrogenuhličitan sodný (alebo tiež sóda bikarbóna) je známa ako kypriaci prášok do pečiva. Po zmiešaní s kyselinou reaguje za vzniku oxidu uhličitého, čo spôsobí nafúknutie cesta pri pečení. Vo svojej prirodzenej forme je sóda známa ako minerál natrón. Už v minulosti ho Egypťania používali ako mydlo na účely čistenia.

Inulín - sladká chuť zdravia, je doplnok stravy pre podporu riadneho fungovania tráviaceho systému. Zlepšuje črevnú mikroflóru. Je to fruktózový polysacharid - rozpustná vláknina rastlinného pôvodu, ktorá má prebiotické účinky. Je čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium intibus). Čakanka má prirodzene vysoký obsah inulínu v koreni. Inulín je diétna vláknina, ktorá nedokáže byť strávená v zažívacom systéme človeka a teda neposkytne takmer žiadne kalórie. Má však sladkastú chuť, a tak môže byť použitá na prisladenie potravín.

Upozornenie:
Výživový doplnok je nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí!