Alchemilka žltozelená vňať 100 g

Kód: 609
4,50 € / ks
Skladom

Alchemilka je rastlina ako stvorená pre ženy, lebo jedinečne pôsobí na všetky ženské choroby a ťažkosti.

Detailné informácie

Podrobný popis

Alchemilka žltozelená vňať 100 g

Alchemilka žltozelená je známa aj pod týmito názvami: Kontryhel, Ženský plášť, Divý muškát, Husia nôžka, Rosička, Rakovie zelie, Alchemilla, Lady’s Mantle, Gelbgriner Frauenmantel...

Jej najdôležitejšími účinnými látkami sú triesloviny (najmä tanín so sťahujúcimi účinkami), horčiny, silice, organické kyseliny, kyselina salicylová, fytosteroly, falovonoidy, flavony, isoflavony a minerálne látky. Je vynikajúcim zdrojom fytohormónov.

Alchemilka blahodárne pôsobí nielen pri menštruačných poruchách, výtoku, pri ochorení podbrušia a nevoľnostiach v prechode, ale pomáha tiež v začínajúcej puberte a spolu s rebríčkom obyčajným (myší chvost obyčajný) priaznivo ovplyvňuje menštruáciu. 

Tradičné užitie: 1 polievkovú lyžicu sušenej byliny zalejeme 250 ml vriacej vody. Necháme 10 minút vylúhovať, scedíme a môžeme piť 1-4 šálky denne.

Ustanovenie nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach nám nedovoľuje informovať Vás o účinkoch tejto byliny na Váš organizmus. Informácie o pôsobení dohľadáte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.