Alojzia trojlistá verbena vňať 60 g

Kód: 605
3,72 € / ks
Skladom

Alojzia trojlistá verbena vňať 60 g

Detailné informácie

Podrobný popis

ALOJZIA TROJLISTÁ alebo Verbena citrónová (Aloysia triphylla), je ker pochádza ALOJZIA z Južnej Ameriky. Do Európy bola Španielmi privezená v 17.storočí.
Ker má krásnu citrónovú vôňu. Môže dorásť až do výšky 5 metrov, nie však v našich podmienkach. U nás tak 50-100 centimetrov. VERBENA má rada svetlo a vlhko.

protipliesňové, antidepresívne, antivirózne, antibakteriálne, relaxačné a detoxikačné účinky. 

A je podporným prostriedkom počas migrény a stresovej záťaže.
Podporuje trávenie, zmierňuje nadúvanie, pomáha aj pri prieduškových ochoreniach. 
Vyskúšajte čajík z alojzie trojlistej. Má harmonizujúce účinky. Pôsobí ako životabudič, upokojuje migrénu a žalúdočnú nervozitu, mierni nervové vyčerpanie.


Čaj z ALOJZIE podporuje laktáciuobmedzuje aj množenie plesní Candida albicans, ktoré často postihujú dojčiace ženy.
Alojziatrojlistá je nápomocnou pri odvodňovaní organizmu, prispívá k normálnej činnosti kĺboveho aparátu a udržuje premenstruačný a menopauzálny komfortPodporuje prirozenou obranyschopnosť a odolnosť organizmu. Pôsobí ako antioxidant, má blahodárny vplyp na spánok a  podporuje relaxáciu.

PRÍPRAVA:
Jednu čajovú lyžičku sušenej vňati prelejeme 250 ml horúcej vody a prikryté necháme 10 min. lúhovať. Takto pripravený čaj užívame až 3× denne. Po troch týždňoch užívania nasleduje 1 týždeň pauza. Sušená vňať je vhodná i ako dochucujúca prísada do iných, bylinných čajov.