Kapucínka väčšia bio výťažok 100 ml

Kód: 512
Značka: AFRA
13,90 € –7 %
kapuc
13,90 € –7 % 12,90 € / ks
Skladom

Kapucínka väčšia je prírodným širokospektrálnym antibiotikom s antivírusovým a antibakteriálnym účinkom. Pôsobí proti všetkým kmeňom stafylokokov, mnohým druhom streptokokov a iným druhom baktérií (Helikobacter Pylori) a vírusov. Neničí prirodzenú mikroflóru zažívacieho traktu a iných slizníc, tak ako chemické antibiotiká. Výborný na boj s akútnymi a predovšetkým chronickými zápalmi močového mechúra, obličiek a močových ciest.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kapucínka - BIO výťažok z kapucínky 100ml

Kapucínka sa z Peru dostala do Európy vďaka španielskym kolonizátorom. Listy aj kvety obsahujú mnoho vitamínu C a majú veľmi pikantnú, ostro korenenú chuť a okrem natrhania do šalátu sa dajú pridávať do nátierok alebo len tak nimi obložiť chlieb s maslom alebo syrom, na zemiaky, či cestoviny a do obložených mís.
Mladé pupene sa dajú nakladať do octu, chutia podobne ako kapary. Semená majú z celej rastliny najpikantnejšiu chuť a na rozdiel od ostatných častí rastliny pôsobia preháňavo, ale aj antiparaziticky.

Už v 16. storočí sa kapucínka používala najskôr ako liek proti vypadávaniu vlasov a až neskôr boli objavené jej nemalé liečivé schopnosti, o ktorých domorodí Indiáni vedeli už od nepamäti.

Dnes vieme, že je prírodným širokospektrálnym antibiotikom a tiež o jej antivírusovom a antibakteriálnom účinku. Hlavnou účinnou látkou je isothyokyanát benzylnatý, radený medzi prírodné antibiotiká. Pôsobí proti všetkým kmeňom stafylokokov, mnohým druhom streptokokov a iným druhom baktérií (Helikobacter Pylori) a vírusov. Isothyokyanát benzylnatý neničí prirodzenú mikroflóru zažívacieho traktu a iných slizníc, tak ako chemické antibiotiká. Ukazuje sa ako výborný prostriedok na boj s akútnymi a predovšetkým chronickými zápalmi močového mechúra, obličiek a močových ciest (vhodné je tiež pridať kapucínku do urologického čaju). Vďaka vylučovaniu pľúcami sa užíva pri zápaloch dýchacích ciest - avšak odporúča sa nebrať pri astme.

Môže pomôcť pri:

  • zápaloch horných ciest dýchacích,chrípke, zápaloch mandlí, močových ciest, obličiek, vaječníkov spôsobených hlavne odolnými kmeňmi zápalových buniek a iných baktérií
  • pri problémoch s prekrvením organizmu
  • pri nepravidelnosti menštruácie
  • proti lupinám
  • pri vypadávaní vlasov
  • funguje aj u zvierat
  • účinok pri infekcii (napríklad pri infekcii močových ciest i obličiek baktériou E coli)

Veľkou výhodou je výborná znášanlivosť a možnosť užívania dlhodobo bez predávkovania.

Ustanovené odporúčané dávkovanie sa nesmie prekračovať. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Ukladať mimo dosah detí. Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.