Muňa wira antigrip 70 g

Kód: 650
7,80 € / ks
Skladom

Muňa a Wira (Muňa-Muňa – lat. Minthostachys setosa a Wira-Wira – lat. Gnaphalium graveolens) sú perly medzi peruánskymi bylinami pôsobiacimi na vírusové ochorenia. Obe byliny sa dajú na tento účel používať samostatne, zmiešaním v pomere 50:50 sú však doslova prírodným antibiotikom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Muňa wira antigrip 70 g

Chrípka je vysoko nákazlivé infekčné ochorenie, ktoré postihuje všetky vekové skupiny. Môže vyvolať epidémie až pandémie. Ľudské ochorenie chrípkou najčastejšie spôsobujú chrípkové vírusy typu A a B a len ojedinele i typ C. Vírusy chrípky každoročne podliehajú miernym genetickým mutáciam. Chrípka sa ako sezónne ochorenie najčastejšie vyskytuje v zimných alebo skorých jarných mesiacoch.
 
Zdrojom chrípky je nakazený človek alebo zviera. Prenáša sa kvapôčkovým spôsobom, t.j. hovorením, kašlaním, kýchaním a podobne.

Chrípka je prudký zápal dýchacích ciest, ktorý sa uplynutím inkubačnej doby, t.j. priemerne po 1-2 dňoch ( v rozmedzí 18 hodín - 7 dní), prejaví rýchlym nástupom horúčky, zimnicou, veľkými bolesťami hlavy, svalov, kĺbov a pocitom ťažkej únavy.

Niektorí nakazení majú nutkanie na vracanie (najmä deti), chorí tiež často trpia spavosťou, možné sú aj poruchy vedomia až halucinácie (niekedy preto býva vyslovené podozrenie na zápal mozgových blán). Typický je suchý, dráždivý kašeľ, poprípade tiež bolesť za hrudnou kosťou.

Komplikácie chrípky: K najčastejším komplikáciám patrí zápal pľúc, zápal vedľajších nosových dutín a zápal stredného ucha. K vzácnym komplikáciám patrí zápal CNS alebo zápal srdca. Najohrozenejšou skupinou sú seniori a malé deti, a to práve z dôvodu komplikácií.

Prevencia:

  • Vitamín C
  • Vitamín D
  • Anýz
  • Zázvor
  • Badyán - obsahuje shikimovú kyselinu - protivírusový efekt
  • Cesnak, Chilli, chren - uvoľňujú hlieny
  • Slepačí vývar - uvoľňuje upchatý nos
  • Dostatočný prísun tekutín - voda, šípkový čaj, mätový čaj, zelený čaj
  • Dostatočný spánok a odpočinok
  • Otužovanie

Muňa a Wira (Muňa-Muňa – lat. Minthostachys setosa a Wira-Wira – lat. Gnaphalium graveolens) sú perly medzi peruánskymi bylinami pôsobiacimi na vírusové ochorenia. Obe byliny sa dajú na tento účel používať samostatne, zmiešaním v pomere 50:50 sú však doslova prírodným antibiotikom.

Muna-Wira obsahujú látky priamo pôsobiace proti vírusom a dokonca niekoľko druhov prírodných antibiotík ako aj analgetiká.

Kombináciu Muna-Wira je vhodné použiť od prvých príznakov chrípky, či virózy. K úľave dochádza už po vypití prvej šálky. Bylinky tiež podporujú prirodzenú reakciu imunitného systému. Bylinnú zmes je možné použiť i v čase chrípkovej sezóny ako prevenciu.

Tradičné použitie: Do 1l vody pridáme 2 vrchovaté lyžice kombinácie Muna-Wira. Privedieme do varu. Varíme 10 minút. Vznikne tak dávka pre jedného na celý deň. Nálev si takt pripravíme ešte 2-3 x. Na 4. deň už bude stačiť len polovičná dávka. V prípade silnej infekcie - sa nálev pije 3-4 dni a potom ešte 3 dni polovičná dávka. Ak už viróza trvá viac ako 14 dní, znamená to, že imunitný systém je oslabený. Potom je nutné kombináciu Muna-Wira piť až do úplného vyliečenia. Byliny je možné piť vkuse 3 týždne - v prípade pre podporu imunitného systému - a následne je nutná 10 dňová prestávka.

Balenie vystačí na dva stredne silné ataky alebo 5 podchytených na začiatku.

Upozornenie: Nie je vhodné pre tehotné ženy alebo malé deti. Nenahrádza predpísanú liečbu. 

Ďalšie informácie si môžete dohľadať na dostupných stránkach na internete.