Dračia krv kvapky 25 ml

Kód: 3069
Novinka
13,80 € / ks
Skladom

Dračia krv je pre svoje analgetické a antivirotické účinky užitočná pri rôznych druhoch poranení. Urýchľuje podporu hojenia a zacelenie rán (popáleniny, preležaniny). Zároveň chráni pred vniknutím infekcie. Veľmi dobrá je odozva pri potieraní, vyplachovanie alebo kloktanie v prípade napadnutia mandlí či pri zanietení ústnej dutiny, pri ekzémoch, zápalovom akné, bolestiach zubov a pod. Dobré skúsenosti sú s reakciou aj u bradavíc a herpesov, ktoré zvonka potierame. Uľaví po bolestivom bodnutí hmyzom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Dračia krv - kvapky 25 ml 

Sangre de Drago (Dračia krv) je čistý kvapalný latex z peruánskeho stromu Croton lechleri, ktorý domorodci v Peru a iných častiach Južnej Ameriky používajú ako riešenie napríklad kožných problémov. Spektrum použitia dračej krvi je však oveľa širšie.

Latex je zbieraný za úsvitu, vyteká pri poranení stromu. Miazgu strom vylučuje na svoju obranu a k hojeniu, čo objavili aj tamojší domorodci a v tomto zmysle ju začali užívať. Možno ju užívať zvonka aj vnútorne.

Dračia krv vytvára na ranách funkčný tekutý obväz, ktorý zastavuje krvácanie, chráni pred infekciami a niekoľkonásobne urýchľuje samotné procesy bunkových opráv (hojenie). Latexová konzistencia živice rýchlo schne a vytvára funkčnú tekutú náplasť, ktorá zastavuje krvácanie rezných rán, predchádza vzniku infekcií a vďaka obsahu taspinu a dimetylcedruzínu výrazne urýchľuje hojenie. 
V domorodej medicíne sa často podáva pri úplavici, črevnej horúčke, žalúdočných vredoch, hemoroidoch, ale aj pri vaginálnych kúpeľoch pred pôrodom a na zastavenie krvácania po pôrode, pri kožných ťažkostiach aj svrbení po uštipnutí hmyzom.

Vnútorne užívanie: 15 kvapiek rozpustíme v 100 ml vody a užívame 3 × denne.  Po troch týždňoch užívania nasleduje 1 týždeň prestávka.
Ako u všetkých prírodných látok, aj u dračej krvi môže vzniknúť alergická reakcia, preto sa odporúča na max. dávkovanie 15 kvapiek 3× denne prejsť postupne a pred užívaním si urobiť test znášanlivosti. Dve kvapky dračej krvi rozotrieme na zápästie alebo lakeť, pokiaľ miesto nezačne svrbieť či sa neobjaví alergická reakcia, môžeme bez obáv užívať.

Vonkajšie užívanie:
Na výplach úst a kloktanie použijeme 30 kvapiek a kloktáme 3-5 × denne. Pri napadnutí či zápale mandlí nanesieme na vatovú tyčinku a mandle potierame.
Bradavice prelepíme nasiaknutou náplasťou a necháme úplne vstrebať. Opakujeme 1-3 dni. Bradavica by sa mala sama vylúpnuť. Pri rezných poraneniach, škrabancoch a pri ďalších kožných problémoch aplikujeme priamo na postihnuté miesto. Po troch týždňoch prerušíme podávania.
Herpes jemne potrieme opakovane vatovou  tyčinkou.
Afty jemne potrieť (skôr priložiť vatovú štetôčku nasiaknutú dračou krvou + kloktanie.
Parodontóza, krvácanie ďasien, zvýšená kazivosť zubov : vyskúšajte kloktanie, prípadne nakvapkajte na zubnú pastu pri večernom čistení zubov.
Pri poranení aplikovať priamo na ranu. 

Zloženie: 100% miazga zo stromu Croton lechleri, bez alkoholu či iných aditív

Pôvod: Peru

Balenie: 25 ml v sklenej fľaštičke s kvapátkom

Výrobca: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, Žižkov, 130 00 Praha 3

Upozornenie: Nie je vhodné užívať v čase tehotenstva a v období, keď chcú ženy otehotnieť. Rovnako nie je vhodné užívať spolu s liekmi znižujúcimi imunitnú odpoveď (imunosupresíva). Výživové doplnky nie sú určené na používanie ako náhrada pestrej stravy.