Leuzea šuštivá 120 kapslí

Kód: 2831
18,90 € / ks
Skladom

Leuzea Šuštivá − Maralí koreň − Rhaponticum carthamoides − Leuzea rhapontica

Maral je bylina pochádzajúca z drsných podmienok južnej Sibíri, dorastajúcej do výšky až 180 cm. Miestnymi obyvateľmi je tu považovaná za jednu z popredných, veľmi cenených bylín.

Detailné informácie

Podrobný popis

Leuzea šuštivá 120 kapslí

O mimoriadnych účinkoch leuzei maral verejnosť prvýkrát informoval známy sibírsky etnograf G. N. Potatin na konci 19. storočia. Ako prvý preukazoval účinky tejto rastliny A. A. Saratikov v roku 1947, kedy ju skúšal u pacientov trpiacich všeobecnou mentálnou slabosťou.

  • Leuzea maral osviežuje telo
  •  podporuje imunitný systém.
  • prispieva k udržaniu normálnych funkcií kardiovaskulárneho systému
  •  ovplyvňuje mentálnu kapacitu.

Koreň leuzei šuštivej obsahuje predovšetkým ekdysteroidy, flavonoidy, terpény, alkaloidy, saponíny, triesloviny, silice, minerálne látky a ďalšie.

Ekdysteroidy sú hlavnou účinnou látkou: zvyšujú nešpecifickú odolnosť organizmu, majú teda adaptogénnu aktivitu. Pri ich používaní je organizmus regenerovaný oveľa rýchlejšie. Tieto látky pôsobia stimulačne na centrálny nervový systém. Maralí kořen sa teda radí medzi adaptogény, čiže antistresory, čo sú látky, ktoré umožňujú telu lepšie zvládať stres a životné tempo.

Odporúčané dávkovanie: Užívame 2 kapsuly 2× denne, 20 min. pred jedlom.
Zloženie: 100% Leuzea carthamoides, 355 mg/tobolka. Obal kapsule HPMC (hypromelóza). Kapsule sú rastlinného pôvodu, vhodné aj pre vegetariánov či vegánov. Kapsule obsahujú jemne mletý koreň maralu.

Skladovanie: Uschovajte v suchu a tme, mimo dosahu detí.
Balenie: 120 kapsúl
Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.