Ženšen pravý 6ročný BIO bezalkoholová tinktúra 50 ml

Kód: 3003
Novinka
13,90 € / ks
Skladom

Označenie AF znamená Alcohol Free – prípravok s 0% obsahom alkoholu. Pri výrobe bola použitá unikátna technológia a niekoľkonásobná extrakcia. AF tinktúry si zachovávajú maximum účinných látok, chuť a vôňu použitej byliny.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ženšen pravý 6ročný BIO bezalkoholová tinktúra 50 ml

AF tinktúra je vyrobená z BIO ženšenu bieleho 6-ročného, kedy dosahuje najvyššiu zrelosť. Jedná sa o vysokohorský ženšen z pohoria Čchang-Paj.

Ženšen je bylinou pôvodom z Číny, kde má tisícročnú tradíciu užívania. Objavený bol prvýkrát v horách Mandžuska, čo je v súčasnosti spoločne s niektorými miestami Severnej Kórey posledné miesto, kde by sme voľne rastúci ženšen ešte našli. Postupne bol s rastúcim ohlasom pre veľký dopyt z voľnej prírody vyťažený. V dvadsiatom storočí sa začal už komerčne pestovať, predovšetkým v Kórei.

Používa sa najmä na udržanie mentálnej a fyzickej výkonnosti. Má pozitívny vplyv na kognitívne funkcie, udržanie koncentrácie. Známy je ako antioxidant, ktorý osviežuje telo a prispieva k vytrvalosti, čulosti (ostražitosti) a vitalite. Odporúča sa užívať pri únave a strese. Stabilizuje hladinu cukru v krvi. Ženšenu sú prisudzované pozitívne účinky na správnu funkciu imunitného systému - prispieva k prirodzenej obranyschopnosti organizmu. Podporuje sexuálne zdravie a erekciu.

Ženšen - Panax ginseng BIO má významný povzbudzujúci účinok. Pri odbúraní únavy a zvýšení fyzickej i mentálnej aktivity si telo stále zachováva možnosť bez problémov zaspať (niekoľko hodín po užití, samozrejme neužívame bezprostredne pred spaním). Ženšen nemá vedľajšie účinky a nevzniká u neho tolerancia (nie je potrebné zvyšovať dávky na dosiahnutie rovnakého účinku).
Ženšen pravý v kombinácii s ginkgo bilobou pozitívne pôsobí na kognitívne funkcie a krvný obeh, spoločne podporujú výkon mozgu.

Tinktúra neobsahuje žiadny alkohol, farbivá ani sladidlá.

Tradičné použitie: Po pretrepaní užívame 22 kvapiek 3× denne. Odporúčame vložiť do úst a nechať vstrebať cez sliznice. Je možné zapiť malým množstvom vody. Odporúčaná denná dávka obsahuje výťažok zodpovedajúci 4 000 mg čerstvej rastlinnej hmoty.

Zloženie: glycerol; voda; Panax ginseng BIO
Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí. Skladujte v tme, suchu a starostlivo uzatvárajte!