Chaga huba tablety 100 ks

Kód: 2910
Značka: NaturMedic
13,50 € / ks
Skladom

Chaga alebo rezavec šikmý (väčšinou sa používa ľudový ruský názov Čaga), latínsky Innonotus obliquus, patrí medzi cudzopasné huby - choroše, ktoré rastú na kmeňoch stromov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Chaga tablety 100 ks

Chaga alebo rezavec šikmý (väčšinou sa používa ľudový ruský názov Čaga), latinsky Innonotus obliquus, patrí medzi cudzopasné huby - choroše, ktoré rastú na kmeňoch stromov. Na povrchu je čierna a na reze má hnedasté až ryšavé zafarbenie. Na prvý pohľad ju môžete ľahko prehliadnuť, nakoľko splýva s kmeňom stromu. Rastie predovšetkým v Rusku, konkrétne na Sibíri.

Chaga patrí medzi najsilnejšie antioxidanty na svete, chráni tak bunky proti oxidačnému stresu a predčasnému starnutiu. Výnimočná je aj jej schopnosť podporiť či regulovať imunitu, čo umožňuje jej využitie aj u autoimunitných chorôb. Je nabitá radom vitamínov, minerálnych látok, stopových prvkov a bioaktívnych zlúčenín s širokými účinky na organizmus. Obsahuje antioxidant, ktorý podľa výskumov dokáže stabilizovať rast nádorov, detoxikuje a vyživuje. Ako silný adaptogén pomáha telu vyrovnať so stresom, upokojuje myseľ a zároveň dodáva energiu.

Inulín - sladká chuť zdravia, je doplnok stravy pre podporu riadneho fungovania tráviaceho systému. Zlepšuje črevnú mikroflóru. Je to fruktózový polysacharid - rozpustná vláknina rastlinného pôvodu, ktorá má prebiotické účinky. Je čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium intibus). Čakanka má prirodzene vysoký obsah inulínu v koreni. Inulín je diétna vláknina, ktorá nedokáže byť strávená v zažívacom systéme človeka a teda neposkytne takmer žiadne kalórie. Má však sladkastú chuť, a tak môže byť použitá na prisladenie potravín.

Upozornenie:
Výživový doplnok je nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí!

Zloženie: Chaga (Inonqqus obliquus) extrakt z plodov s obsahom 30 % polysacharidov 175 mg + Inulín, protihrudkujúca látka