Rakytník rešetliakový 120 kapsúl

Kód: 584
15,30 € / ks
Skladom

Rakytníkové plody, sú cenené predovšetkým pre vysoký obsah vitamínu C. Ďalej v tejto rastline nájdeme vitamíny B, PP, E, F, A, K a D. Rakytník významne podporuje imunitný systém a výborné vplýva na tráviace ústrojenstvo.

Detailné informácie

Podrobný popis

Rakytník rešetliakový 120 kapsúl

Extra veľké balenie - 120 bylinných kapslí rakytníku rešetliakového pre pohodlné užívanie!

Rakytník rešetliakovitý je ker, ktorý pochádza z Ázie, kde ho oddávna využívali v tradičnej medicíne, rozšíril sa však po celej Európe a darí sa mu aj v našich podmienkach, napriek tomu ho v našich záhradách často nenájdeme.

Rakytníkové plody, sú cenené predovšetkým pre vysoký obsah vitamínu CĎalej v tejto rastline nájdeme vitamíny B, PP, E, F, A, K a D.

Dôležitou zložkou rakytníka sú i organické kyseliny, glykosid quarcetín a aromatické zložky.

Aj keby sme s ich pomocou nechceli vôbec nič liečiť, poslúžia nám aspoň na celkovú regeneráciu organizmu alebo len ako chutný nápoj či kompót. Plody a kôra obsahujú serotonín, tzv. hormón šťastia, ktorý má dôležitú funkciu na normálnu funkciu nervového systému.

Rakytník významne podporuje imunitný systém, prispieva k prirodzenej obranyschopnosti organizmu. Je vhodný pre vyťažených ľudí - športovcov, školákov i starších ľudí - i k dlhodobému užívaniu. 

Rakytník výborné vplýva na tráviace ústrojenstvoPrispieva tiež k normálnemu fungovaniu kardiovaskulárneho systému. Prospieva i koži, zlepšuje perilstatiku čriev a priaznivo pôsobí pri hemoroidoch. Je vhodný na užívanie i v tehotenstve - je netoxický, nedráždivý.

Doporučné dávkovanie:

  • Dospelí: 2 tobolky 2x denne
  • Deti: od 3 rokov 1 tobolku 2x denne 20 minút pred jedlom

Zloženie: 100% Hnippophae rhamoides fructus, 300mg/tobolka

Výrobok neslúži ako náhrada pestrej stravy.