Schizandra bylinné kapsule 120 ks

Kód: 1212
19,80 € / ks
Skladom

Schizandra čínska čiže klanopraška čínska (Schizandra chinensis) pochádza z Číny, Japonska a južného Sachalinu. V tradičnej čínskej medicíne sú jej plody pre výnimočne koncentrovaný obsah zdraviu prospešných látok používané už tisícky rokov. Hlavnou účinnou látkou rastliny je látka zvaná Schizandrin a Gomisin A. Výnimočná pri únave, depresii, nočnom potení a astme.

Detailné informácie

Podrobný popis

Schizandra bylinné kapsule 120 ks

Schizandra čínska čiže klanopraška čínska (Schizandra chinensis) pochádza z Číny, Japonska a južného Sachalinu. V tradičnej čínskej medicíne sú jej plody pre výnimočne koncentrovaný obsah zdraviu prospešných látok používané už tisícky rokov. Hlavnou účinnou látkou rastliny je látka zvaná Schizandrin a Gomisin A.

Schizandra je bylina prvého poriadku tradičnej čínskej medicíny - patrí medzi najcennejšie adaptogény a antioxidanty.

Užívanie je vhodné pri zvýšenej námahe, únave či vypätia organizmu. Účinok pretrváva 1-6 hodín.

Schizandra je využívaná ako tonikum pre podporu mentálnej pohody. Má vplyv na respiračné zdravie, prispieva tiež k správnej funkcii, zdravie a čistenie pečene.

Vlastnosti schizandry:

 • pôsobí ako adaptogén a tonikum srdcovej činnosti vrátane podpory dýchania
 • pri dlhodobom užívaní pomáha zlepšovať ostrosť zraku a citlivosť videnia
 • ​zvyšuje očnú adaptáciu v podmienkach tmy
 • účinne pomáha pri regenerácii pečeňového tkaniva, liečbe poškodenia pečene a obličiek
 • znižuje bolesti chrbta, napätie ramien a svalov v oblasti krčnej chrbtice
 • účinné látky majú vplyv na centrálnu nervovú sústavu, stimulujú kardiovaskulárny systém a dýchacie centrum, rozširujú periférne cievy 
 • je tiež účinná pri liečbe asténie, depresívnych stavov a normalizuje krvný tlak
 • schizandra býva používaná aj na liečbu impotencie, obličkových chorôb, hypoglykémia, posilňuje činnosť srdca a maternice
 • ochraňuje pečeň a podporuje normálnu funkciu pečene vrátane produkcie žlče
 • napomáha odbúravanie toxínov a zvyšovaniu prietoku krvi
 • používa sa tiež pri bolestiach svalov v oblasti ramenných kĺbov a krčnej chrbtice
 • pri nervovom vyčerpaní, diabetu (znižuje cukor), vodnateľnosti
 • pri nočnom potení a astme
 • zlepšuje činnosť svalovej práce, koordináciu pohybov a odstraňuje pocity únavy - používa sa aj pri chronickej únave

Schizandrin ovplyvňuje činnosť CNS predovšetkým pôsobením na dopamínový systém - zo štúdií vyplýva, že sa jedná o zvýšenie metabolického obratu dopamínu, bez priameho ovplyvnenia dopamínových receptorov. U Gomisinu A bol zistený antitusický účinok na dráždivý kašeľ. To potvrdzujúci už dávnej skúsenosti japonského a čínskeho liečiteľstva.

Rad lignanov Schizandry má schopnosť pôsobiť protizápalovo. Schizandrin a Gomisin A, H, J a N vykazujú antipyretické účinky. Analgetické účinky boli zistené u Gomisinu A a Schizandrinu.

Gomisin A a Schizandrin pôsobia vo vyšších dávkach myorelaxačne (uvoľnujú svalstvo), takže uvoľňujú napätie svalov v hornej časti chrbtice Schizandra má vysoký obsah koenzýmu Q.

Schizandra sa často využíva aj na podporu duševnej pohody. Na dosiahnutie tohto účinku je potrebné dávkovanie znížiť a rozdeliť do niekoľkých dávok.

Všetky uvedené informácie a skutočnosti slúžia výlučne pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom. Údaje a informácie sú prevzaté z dostupných overených zdrojov na internete.

Zloženie: 100% Schisandra chinensis fructus, 300 mg/tobolka
Obal kapsule: HPMC (hypromelóza). Kapsule sú rastlinného pôvodu, vhodné aj pre vegetariánov či vegánov.
Balenie: 120 kapsúl
Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Ukladajte na bezpečné miesto mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte v tme a suchu.
Odporúčané dávkovanie: Užívame 1 tobolku 2× denne, 20 min. pred jedlom.