B-komplex forte tablety 200 ks

Kód: 2904
Značka: Naturalpharm
8,90 € / ks
Skladom

B-komplex forte obsahuje všetkých 9 esenciálnych vitamínov skupiny B vrátane kyseliny listovej a vitamínu B12. Vitamíny skupiny B prispievajú k správnej látkovej premene, k správnemu fungovaniu nervového systému, k správnemu udržaniu psychiky...

Detailné informácie

Podrobný popis

B-komplex forte tablety 200 ks

B-komplex obsahuje všetkých 9 esenciálnych vitamínov skupiny B vrátane kyseliny listovej a vitamínu B12. Vitamíny skupiny B obsahujú 9 z 13 vitamínov potrebných pre život. Zoskupujú sa spolu pod názvom B-komplex. Mnohokrát sa vyskytujú v rovnakých potravinách a plnia podobné funkcie.

B8 - inozitol je sacharid s molekulou podobnou glukóze, ktorý sa radí k vitamínom skupiny B. Bežne sa nachádza aj v bunkových membránach nášho organizmu, najmä v mozgu a centrálnom nervovom systéme. V menšom množstve ho môžete nájsť aj v ovocí, semienkach, celozrnnom pečive či orechoch. 

B3 - niacin sa podieľa na správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie. Vďaka tomu má vplyv aj na zníženie vyčerpania a únavy. Medzi jeho ďalšie benefity patrí, že pomáha udržiavať zdravie pokožky a slizníc. Má vplyv aj na správnu funkciu nervovej sústavy a psychiky.

B5 - kyselina pantotenová znižuje pocity únavy a prispieva k zdravej duševnej výkonnosti. Vďaka prítomnosti vápnika sa postará aj o zdravie kostí, zubov a svalov.

B1 - tiamín je pre nás nepostrádateľný, pretože naše telo si ho nevie vyrobiť samo a zároveň patrí medzi vitamíny rozpustné vo vode. Je známy tým, že má podiel na množstve biologických procesov v našom organizme. Prispieva napríklad k správnemu fungovaniu nervového systému a psychiky.

B6 - pyridoxín dôležitý pre správnu činnosť nervového systému. Je veľmi potrebný pri syntéze červených krviniek, podporuje činnosť kardiovaskulárneho systému, celkový imunitný systém a prispieva k regulácii hormonálnej činnosti.

B9 - kyselina listová, ktorej hlavným zdrojom je predovšetkým listová zelenina, ďalej strukoviny, ovocie, orechy, niektoré mliečne výrobky, vajcia, kvasnice, z mäsa najmä pečeň. V malej miere je syntetizovaný črevnými baktériami. Ide o vitamín, ktorý je rozpustný vo vode a je veľmi citlivý na teplo, svetlo a ťažké kovy. Je základným koenzýmom metabolizmu bielkovín. Vitamín B9 patrí do skupiny B-komplexu, čo je po vitamíne C najznámejšou skupinou vitamínov pre laickú verejnosť. Všetky vitamíny skupiny B pomáhajú nášmu telu premieňať jedlo na energiu. Vitamín B9 podporuje funkciu pečene, nervovej sústavy, zdravia kože, vlasov a očíVýznamnú úlohu zohráva pre rýchlosť delenia červených krviniek v kostnej dreni. Nevyhnutný je aj pri syntéze nukleových kyselín. Vitamín B9 je nenahraditeľný pre regulárny vývoj bielych krviniek a normálny spôsob rastu. Dôležité je vedieť, že vitamín B9 má pre naše telo vyšší účinok, pokiaľ spolu s ním konzumujeme aj ďalšie vitamíny skupiny B, ako sú B12 a vitamín B6Dostatočné množstvo vitamínu B9 by mali mať ženy, ktoré túžia otehotnieť a potom udržiavať jeho správnu hladinu počas tehotenstva. Zvlášť v prvých mesiacoch je pre vývoj plodu doslova nepostrádateľný. Vitamín B9 je totiž známy svojimi protektívnymi účinkami v tehotenstve. Znižuje riziko niektorých vývojových porúch plodu. Počas výskumov bolo potvrdené, že má vitamín B9 významný vplyv na zníženie pravdepodobnosti závažných tehotenských komplikácií v neskorších štádiách. Nevyhnutný je pre syntézu dvoch zo štyroch aminokyselín, ktoré tvoria naše gény, DNA a chromozómy. Ďalej je vitamín B9 dôležitým vitamínom pri liečbe obličiek a pre ľudí trpiacich ochorením pečene.

 

Inulín - sladká chuť zdravia. Je to fruktózový polysacharid - rozpustná vláknina rastlinného pôvodu. Je čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium intibus). Inulín je diétna vláknina, ktorá nedokáže byť strávená v zažívacom systéme človeka a teda neposkytne takmer žiadne kalórie. Má však sladkastú chuť, a tak môže byť použitá na prisladenie potravín.

Upozornenie:
Výživový doplnok je nevhodný pre deti do 12 rokov, tehotné a dojčiace ženy! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí!