Xilovit zubná pasta bez fluóru s aloe vera a príchuťou mäty 100 ml

Kód: 3009
4,80 € / ks
Skladom

Zubná pasta Xilovit obsahuje xylitol, ktorý pomáha udržiavať zdravé prostredie ústnej dutiny.

Detailné informácie

Podrobný popis

Xilovit zubná pasta bez fluóru s aloe vera a príchuťou mäty 100 ml

Zubná pasta Xilovit je vhodná na každodenné umývanie ústnej dutiny. Výhodou je, že neobsahuje fluór a môžu ju používať aj deti od dvoch rokov. V ústach zanecháva príjemnú mentolovú chuť a odstraňuje zápach. Nepodporuje rast mikroorganizmov a preto udržiava ústnu dutinu dlho sviežu a čistú.

Prítomné mikroorganizmy nedokážu xylitol spotrebovať a preto nie je pre nich živnou pôdou. Vzhľadom k tomu sa netvorí zubný povlak a kameň. Zároveň sa udržuje prirodzené pH a nedochádza k porušeniu skloviny, čo by uvoľnilo priestor baktériám k prieniku do vnútorných priestorov zubov.

Zloženie: voda, xylitol, hydrated silica, sorbitol, glycerin, sodium methyl cocoyl taurate, aroma, sodium benzoate, šťava z listov aloe vera, olej zo semien petržlenu, výťažok z listov stévie, calcium glycerophosphate, sodium lauroyl sarcosinate, titanium dioxide, celulózová guma, kokosový olej, calcium gluconate, potassium sorbate, sodium sulfite, calcium lactate, limonene, cinnamal, eugenol.

Použitie: Umyte si zuby aspoň dvakrát denne po jedle alebo podľa pokynov zubného lekára.

Zubná pasta neobsahuje fluór. Môžu ju používať dospelí a deti staršie ako dva roky.

Xylitol je prirodzené sladidlo, ktoré svojím mimoriadne nízkym glykemickým indexom (GI), pomáha udržiavať nízku a stabilnú hladinu krvného cukru. Vďaka svojmu GI s hodnotou 7 pomáha udržiavať normálnu hladinu glukózy, na rozdiel od obyčajného cukru, ktorý má hodnotu GI 68.
Čistý xylitol je biely kryštalický prášok s výzorom, chuťou a sladivosťou ako cukor. Je známy aj pod názvom „brezový cukor“. Má pozitívny vplyv na tráviace procesy v organizme. A pretože má o 40% menej kalórií ako cukor, uľahčuje znižovanie telesnej hmotnosti. Xylitol sa priemyselne vyrába z kukuričných klasov a dreva.
Ako a kedy bol objavený?
Xylitol je vo vede známy už 115 rokov. Za objaviteľov sa nezávisle na sebe pokladajú Emil HermanFisher a Rudolf Stahel v Nemecku a vo Francúzsku M.G. Bertran. Xylitol bol ako alternatívne sladidlo vynájdené počas II.svetovej vojny z dôvodu nedostatku cukru. Po skončení vojny prestal byť nedostatok cukru a záujem o xylitol prudko klesol. Dôvodom boli aj vysoké náklady na jeho výrobu. Začiatkom 60-tych rokov, vďaka objaveniu mnohých pozitívnych využití vlastností xylitolu, záujem oň vzrástol.
Prvé xylitolové žuvačky boli vyrobené vo Fínsku a neskôr v USA v roku 1975.