Lipozomálny Vitamín C 250 ml Natural Pharm

Kód: 3047
Značka: NaturPort
11,40 € / ks
Skladom

Vitamín C, známy tiež ako kyselina askorbová, ovplyvňuje normálny priebeh biochemických reakcií v tele.

Ide napríklad o detoxikačné reakcie v pečeni, tvorbu kolagénu, vstrebávanie železa či metabolizmus tukov. Vitamín zodpovedá aj za rast a obnovu tkanív, teda hojenie rán a jaziev.

Detailné informácie

Podrobný popis

Lipozomálny Vitamín C 250 ml Natural Pharm

 

Vitamín C má mnoho účinkov na ľudský organizmus. Napríklad môže:

- znížiť riziko vzniku chronických ochorení,
- pomôcť upraviť vysoký krvný tlak,
- znížiť riziko vzniku srdcovo-cievnych ochorení ,
- znižovať hladinu kyseliny močovej v krvi,
- pomôcť predchádzať nedostatku železa,
- posilňovať imunitu,
- ochraňovať pamäť a myseľ.

Vitamín C je látka, bez ktorej naše telo nedokáže normálne fungovať, ale nedokáže si ho samo vytvoriť. Zdrojom vitamínu C sú naše potraviny alebo výživové doplnky. Najväčším nedostatkom klasických foriem vitamínu C ako sú tabletky, prášky alebo nápoje je, že sa prevažná časť vitamínu C znehodnotí už v tráviacom trakte a na miesto určenia v našom tele sa dostane iba zlomok množstva uvedeného na obale výživového doplnku.

Lipozmálny vitamín C má na rozdiel od klasických foriem vyššiu vstrebateľnosť v porovnaní s inými formami vitamínu C. Je to dané tým, že tekutý vitamín C je obalený fosfolipidovými nanobublinkami tzv. lipozómami. Lipozomálny obal chráni vitamín C pred degradáciou, umožňuje rýchlejšie a účinnejšie vstrebávanie, ako aj lepší prestup do vnútra buniek. Výsledkom je takmer 100%-né vstrebanie vitamínu C do krvného obehu a následne takmer 100%-ný prestup do buniek ľudského tela vrátane imunitných buniek.

Zloženie (v prepočte na odporúčanú dennú dávku – 5 ml):

Voda 3,7 ml, Vitamín C (kyselina L-askorbová) 500 mg (625% *), sójový lecitín 500 mg, hydrogenuhličitan sodný (sóda bikarbona) 250 mg, Acesulfam K 10 mg, Sorban draselný 0,75 mg, Aróma citrón 0,005 ml

Obsahuje alergény: sójový lecitín

Odporúčané dávkovanie:

Dospelí: 5 ml denne, zapiť dostatočným množstvom vody alebo rozriediť v 2 dl vody. Prípadná usadenina je prirodzená. Pred použitím pretrepať.

Skladovanie:

Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 2 mesiacov. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí.

Upozornenie:

Výživový doplnok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom. Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z vyššie uvedených látok.

Schválenie ÚVZ SR VD 5622/2019