Selén Lalmin® 90 kapsúl

Kód: 3071
Značka: GreenFood
7,50 € / ks
Skladom

Selén Lalmin® (kanadská surovina certifikovaná Kosher a Halal) patrí medzi najprirodzenejšie a najefektívnejšie spôsoby príjmu selénu. Jedná sa o prírodný komplex kvasiniek v sušenej podobe s organicky viazaným selénom.

Ako vzniká? Prírodný materiál kvasinka je kŕmený selénom. Tým dochádza k obohacovaniu kvasinky o selén a pre ľudské telo tak vzniká skvele využiteľná forma tohto minerálu. Selén Lalmin® tak vzniká prirodzeným fermentačným procesom kvasinky, ktorá je počas procesu pasterizovaná, sušená, rozomletá. Pri reakcii s kvasinkami vznikajú efektívne podmienky na maximálne zachovanie potrebných účinných látok. Selén Lalmin® je vhodný aj pre vegánov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Selén Lalmin® 90 kapsúl

Selén pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom.
Selén prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému.
Selén prispieva k správnemu fungovaniu štítnej žľazy.
Selén prispieva k udržaniu zdravých vlasov a nechtov.

Selén Lalmin® prispieva k:
- Normálnej spermatogenézi
- Udržaniu normálneho stavu vlasov
- Normálnej funkcii imunitného systému
- Normálnej činnosti štítnej žľazy
- Ochrane buniek pred oxidatívnym stresom
- Udržaniu normálneho stavu nechtov

Strava bohatá na selén môže pomôcť udržať tvoje srdce zdravé, pretože nízka hladina selénu sa spája so zvýšeným rizikom srdcových ochorení. V analýze 25 pozorovacích štúdií sa zistilo, že zvýšenie hladiny selénu v krvi o 50 % bolo spojené s 24 % znížením rizika srdcových ochorení.

Selén môže tiež znižovať markery zápalu v tele - jeden z hlavných rizikových faktorov srdcových ochorení. Napríklad prehľad 16 kontrolovaných štúdií, ktoré zahŕňali viac ako 433 000 ľudí so srdcovými ochoreniami, ukázal, že užívanie selénu znižuje hladinu zápalového markera C-reaktívneho proteínu (CRP). To naznačuje, že selén môže pomôcť znížiť riziko srdcových ochorení tým, že znižuje zápal a oxidačný stres v tele. Oxidačný stres a zápal sú spojené s aterosklerózou alebo hromadením plaku v tepnách.
Antioxidačná aktivita selénu môže pomôcť znížiť riziko poklesu kognitívnych funkcií súvisiacich s vekom aj porúch, ktoré sú dôsledkom ochorení, ako je Alzheimerova choroba. Podobne ako v prípade zdravia srdca, aj miera vplyvu selénu na pokles kognitívnych funkcií sa stále skúma.

Ateroskleróza môže viesť k nebezpečným zdravotným problémom, ako sú mŕtvica, infarkt a srdcové ochorenia. Zaradenie potravín bohatých na selén do stravy je skvelý spôsob, ako udržať úroveň oxidačného stresu a zápalu na minimálnej úrovni.

Selén je základná živina a hrá dôležitú úlohu pri vývoji a fungovaní živých buniek v našom tele.

Zloženie: plnidlo (ryžová múka), rastlinná kapsula z hypromelózy (hydroxypropylmetylcelulóza), Lalmin® Se2000 (neaktívne kvasnice - 1g obsahuje 2-2,4 mg selénu), protihrudkujúce látky (stearát horečnatý, oxid kremičitý).

Upozornenie: Výživový doplnok. Nevhodné pre deti do 12 rokov, užívanie pre tehotné a dojčiace ženy sa odporúča konzultovať s lekárom. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Skladujte v suchu a tme, pri teplote do 25 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Minimálna trvanlivosť do konca dátumu uvedeného na obale.

Celý výrobný proces je certifikovaný podľa IFS Food.
IFS Food je celosvetovo uznávaná certifikácia bezpečnosti a kvality potravinových produktov určená pre audity kvality výrobných procesov a produktov. Jednotný medzinárodne uznávaný potravinový štandard umožňuje zaistiť celosvetovo uznávanú konzistentnú bezpečnosť a najvyššiu možnú kvalitu potravín. Na tvorbe štandardov IFS sa podieľali nemecké (HDE), francúzske (FCD) a talianske (ANCC, ANCD) maloobchodné zväzy v spolupráci s výrobcami.

O čom vypovedá IFS certifikácia?

o vysokej kvalite použitých surovín
o vysokom štandarde skladovania surovín
o maximálnej kvalite celého procesu výroby
celosvetovo zvyšuje dôveryhodnosť produktov a značiek

 Selén je esenciálny minerál v našom tele. Výskumy ukazujú, že nedostatok selénu priamo súvisí so zdravím. Výskyt porúch nedostatku selénu bol vyšší v oblastiach s nižšou dostupnosťou selénu v pôde. Preto je pre optimálne zdravie nevyhnutné dostatočné množstvo tohto stopového prvku.

  Aký je rozsah dennej dávky pre horný bezpečnostný limit?

 Denná hodnota selénu pre mužov a ženy je 100-200 μg/deň

Zvýšená potreba selénu vzniká pri zvýšenej fyzickej záťaži, vyššom príjme tukov, fajčení a pri infekčných ochoreniach.

 Za hornú hranicu selénu sa považuje asi 400 μg/deň.