Mumio - Shilajit 120 kapsúl

Kód: 1242
24,30 € / ks
Skladom

 

Shilajit je látka podobná asfaltu, ktorá vzniká špecifickou premenou zvyškov rastlín a živočíchov stykom s minerálmi v extrémnych podmienkach ázijských veľhôr. V súčasnej dobe je shilajit používaná najmä na udržanie zdravých kostí a kĺbov, avšak má aj mnohé ďalšie pozitívne účinky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mumio 120 kapsúl

Shilajit - mumio je svojím zložením jedinečná živica, teraz pre ľahké použitie vo forme kapsúl.

 V súčasnej dobe je shilajit používaná najmä na udržanie zdravých kostí a kĺbov.

Je teda vhodný pre ženy, pomáha udržiavať menštruačný komfort. Známe sú účinky na trávenie, metabolizmus sacharidov a lipidov. Shilajit podporuje imunitný systém, uplatňuje sa ako antioxidant a omladzuje. Ovplyvňuje reprodukčné funkcie a prispieva k udržaniu normálnych mentálnych a kognitívnych funkcií. Shilajit sa tiež uplatňuje pri udržiavaní hmotnosti a ovplyvňuje tiež močový systém.

Shilajit je látka podobná asfaltu, ktorá vzniká špecifickou premenou zvyškov rastlín a živočíchov stykom s minerálmi v extrémnych podmienkach ázijských veľhôr. Objavený bol pravdepodobne lovcami, ktorí sledovali zranenú zver, ktorá túto horninu opakovane vyhľadávala a lízala ju. Následne bolo pozorované rýchlejšie uzdravenie týchto zvierat. Na základe týchto skutočností sa stala zaujímavou pre ľudí. Účinky shilajitu sa spomínajú už vo viac ako 3 000 rokov starých textoch. Moderná doba potom podrobila a stále podrobuje novým výskumom jedinečnú látku mumio.

Z chemického hľadiska je Mumio prírodná zmes organických a anorganických látok, ktorá sa skladá z 26 stopových prvkov, 10 oxidov kovov, aminokyselín, steroidov, fosfolipidov, rady vitamínov, éterických olejov a ďalších biologicky aktívnych látok.

Zloženie: 80% Asphaltum punjabianum, 20% maltodextrín, 480 mg / kapsula.

Obal kapsle: HPMC (hypromelóza). Kapsle sú rastlinného pôvodu, vhodné aj pre vegetariánov či vegánov.

Odporúčané dávkovanie: Užívame 1-2 tobolky 1 × denne, 20 min. pred jedlom.

Skladovanie: Uschovajte v suchu a tme mimo dosahu detí.

Upozornenie: Doplnok stravy, nenahrádza pestrú stravu. Nie je vhodný pre deti do 2 rokov a tehotné či dojčiace ženy. Neprekračovať dávkovanie. Pri podávaní lieku nebrať iné prípravky na doplnenie minerálnych látok a predovšetkým železa. Predávkovanie železom sa môže prejaviť stratou farby pleti, hnačkou, vracaním, zlyhaním pečene. Pri akejkoľvek nejasnosti či vedľajších účinkoch sa obráťte na svojho ošetrujúceho lekára.

Mumio sa neodporúča ľuďom s ľadvinovými kameňmi.