Mumio Shilajit tablety 100 ks

Kód: 2895
Značka: TRIX
11,90 € / ks
Skladom

Mumio Shilajit je živica, ktorá vzniká špecifickou premenou zvyškov rastlín a živočíchov stykom s minerálmi v extrémnych podmienkach ázijských veľhôr.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mumio Shilajit tablety 100 ks

Aktívne látky: Mumio Shilajit extract 50 % 275 mg  

Shilajit - mumio je svojím zložením jedinečná živica, teraz pre ľahké použitie vo forme kapsúl.

Pomocné látky: inulín, protihrudkujúca látka: stearan horečnatý

V súčasnej dobe je shilajit používaná najmä na udržanie zdravých kostí a kĺbov.

Je teda vhodný pre ženy, pomáha udržiavať menštruačný komfort. Známe sú účinky na trávenie, metabolizmus sacharidov a lipidov. Shilajit podporuje imunitný systém, uplatňuje sa ako antioxidant a omladzuje. Ovplyvňuje reprodukčné funkcie a prispieva k udržaniu normálnych mentálnych a kognitívnych funkcií. Shilajit sa tiež uplatňuje pri udržiavaní hmotnosti a ovplyvňuje tiež močový systém.

Shilajit je látka podobná asfaltu, ktorá vzniká špecifickou premenou zvyškov rastlín a živočíchov stykom s minerálmi v extrémnych podmienkach ázijských veľhôr. Objavený bol pravdepodobne lovcami, ktorí sledovali zranenú zver, ktorá túto horninu opakovane vyhľadávala a lízala ju. Následne bolo pozorované rýchlejšie uzdravenie týchto zvierat. Na základe týchto skutočností sa stala zaujímavou pre ľudí. Účinky shilajitu sa spomínajú už vo viac ako 3 000 rokov starých textoch. Moderná doba potom podrobila a stále podrobuje novým výskumom jedinečnú látku mumio.

Z chemického hľadiska je Mumio prírodná zmes organických a anorganických látok, ktorá sa skladá z 26 stopových prvkov, 10 oxidov kovov, aminokyselín, steroidov, fosfolipidov, rady vitamínov, éterických olejov a ďalších biologicky aktívnych látok.

Odporúčané dávkovanie: 2 tablety 1 krát denne, zapiť dostatočným množstvom vody.

Zloženie: (1 tableta - 700 mg)

Inulín - sladká chuť zdravia, je doplnok stravy pre podporu riadneho fungovania tráviaceho systému. Zlepšuje črevnú mikroflóru. Je to fruktózový polysacharid - rozpustná vláknina rastlinného pôvodu, ktorá má prebiotické účinky. Je čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium intibus). Čakanka má prirodzene vysoký obsah inulínu v koreni. Inulín je diétna vláknina, ktorá nedokáže byť strávená v zažívacom systéme človeka a teda neposkytne takmer žiadne kalórie. Má však sladkastú chuť, a tak môže byť použitá na prisladenie potravín.

Upozornenie:
Výživový doplnok je nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí!