Himalájska soľ čierna KALA NAMAK 500 g

Kód: 2431
Značka: Wolfberry
2,40 € / ks
Skladom

Himalájska soľ čierna  KALA NAMAK 500 g 

Ide o druh špeciálnej indickej minerálnej soli s výraznou siričitou vôňou. Síce je KALA NAMAK nazvaná ako čierna soľ, bohatá zmes minerálov s vysokým obsahom železa a ďalších prvkov soli dodávajú skôr tmavo bordovú a šedú farbu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Himalájska soľ čierna KALA NAMAK 500 g 

Čierna soľ sa ťaží zo sopečných jazier Pakistánu a Indie a jej chuť a vôňa môže tých, ktorí ju nepoznajú prekvapiť, pretože pripomína uvarené vajíčka na tvrdo. Po tepelnej úprave však získa zemitú arómu.

V oblasti Indie je táto soľ veľmi obľúbená, pretože narozdiel od obyčajnej soli nezvyšuje obsah sodíku v krvi. Práve preto ju veľmi radi využívajú ľudia, ktorí majú vysoký krvný tlak, alebo tí, ktorí majú diétu s nízkym obsahom soli.

Miestni obyvatelia  by si bez čiernej soli nedokázali predstaviť prípravu lahôdok ako je chaats, čatní, raitas alebo prípravu korenia čát masala. V Indii si čiernu soľ dávajú aj na ovocie . Skúste si dať trošku tejto soli na jablko alebo banán a budete príjemne prekvapení novou a zaujímavou chuťou. :)

Chemické rozbory ukázali, že KALA NAMAK obsahuje širokú škálu minerálnych látok a stopových prvkov. Najviac prevládajú - chlorid sodný, chlorid horečnatý, síran sodný, chlorid vápenatý a železo.

Niektoré minerály v 100 g : Vápnik - 340 mg, Mangán - 100 mg, Železo - 105.4 mg

 

Zloženie: 100% himalájska soľ čierna KALA NAMAK. Bez prídavku protihrudkujúcej zmesi.

Krajina pôvodu: Pakistan

Obsah: 500 g