Ostropestrec mariánsky - plod drvený 300 g

Kód: 1146
3,90 € / ks
Skladom

Ostropestrec je schopný udržiavať zdravie pečene, kontrolovať cholesterol a podporuje očistu pečene.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ostropestrec mariánsky - plod drvený 300 g

Pestrec mariánsky je jednoročná alebo dvojročná bylina dorastajúca do výšky až 1,5 m. Patrí do čeľade Asteraceae - astrovité. Pôvodom je zo suchých oblastí Stredomoria a juhovýchodnej Ázie. Kvitne koncom júna a jeho purpurovo červené kvety pripomínajú bodliak. Pre fytoterapeutické účely sa zbierajú plody, ktoré sa z kvetov vyvíjajú na konci leta.

Pečeň, ako je známe, je tzv. továrňou a filtrom krvi. Je to najväčší orgán tela, ktorý je schopný spracovať aj 2 l krvi za minútu. Ostropestrec mariánsky je skutočným gigantom v boji s pečeňovými problémami.

Ďalšou schopnosťou ostropestreca mariánskeho je udržiavať normálne zdravie srdca a tráviace zdravie.

Dobré zažívanie je základným predpokladom preto, aby človek bol schopný zužitkovať všetko potrebné získané z potravy. Pestrec má vplyv na žlčník a jeho zdravie - žlčník má za úlohu skladovať a upravovať žlč (žlč je dôležitá pri trávení najmä tukov, medzi jednotlivými jedlami je ukladaná a zahusťovaná práve v žlčníku).

Pestrec mariánsky je antioxidantom, teda látkou napomáhajúcou odbúravať kyslíkové radikály z tela. Ďalším tromfom ostopestreca je schopnosť podporovať prirodzenú obranu a odolnosť organizmu pred vonkajšími, ale i vnútornými vírusmi a baktériami. Ďalej je prospešný pri kontrole hladiny cukru v krvi. Tieto hodnoty udržiava a vyrovnáva do normálu.

Použitie: Na prípravu čaju použijeme jednu lyžicu rozdrvených plodov, zalejeme vriacou vodou a necháme 15 min. lúhovať. Užívame 2-3 × denne.

Iné užívanie:

  • 2 x denne 40-60 minút pred jedlom (aby koncentrácia v žalúdku nebola zriedená potravou)
  • 2 x polievková lyžica priamo do úst a zapiť 3 dl vody
  • Najúčinnejšia dávka je tesne pred spaním
  • Na začiatku kúry je potrebné dávku zdvojnásobiť z dôvodu naštartovania metabolizmu, neskôr stačí čajová lyžička 2x denne
  • Pri závažnejších poškodeniach pečene je nevyhnutná dlhodobá aplikácia vyšších dávok
  • Užívať najlepšie o 15:00 alebo o 20:00 hodine

Drvený ostropestrec sa skladuje v pohári s viečkom, kvôli oxidácii.

Tri mesiace užívania pestreca vás privedú k zdravšej pečeni a vaše krvné testy budú krajšie. V tomto čase pečeň zmenší svoj objem, v črevnom trakte nebudú prebiehať hnilobné procesy, nebude vás nadúvať a zbavíte sa aj vnútorného tuku. Redukciu tuku si všimnete na veľkosti brucha, keďže aj pečeň zbavená tukov sa zmenší.

Pestrec je teda ideálna voľba aj pri chudnutí. Keďže má vysokú nutričnú hodnotu, pri jeho užívaní nepociťujete hlad. Budete síce chudnúť, ale svoj jedálniček nemusíte striktne obmieňať.

Po užití pestreca mariánskeho sa neodporúča piť mlieko min. 1 hodinu, alkoholické nápoje a konzumovať dráždivé jedlá. Neodporúča sa užívať u žien v tehotenstve a pri kojení. Ľudia s vysokým krvným tlakom začínajú užívať pestrec v začiatkoch užívania len na noc, pokiaľ to nie sú pacienti liečení na vysoký krvný tlak.