Balíček 3x Rybí olej Omega-3 HP natural 270 ml

Kód: 300
Značka: Nutraceutica
29,70 € –4 %
balicek 3x rybi olej hp natural 270ml
29,70 € –4 % 28,44 € / ks
Skladom

3 ks v jednom balení vysoko čisteného Rybieho oleja Omega-3 HP natural od Nutraceutica z celých severských tresiek a sardiniek, bez konzervantov, bez príchute. Je vynikajúcim zdrojom Omega-3 mastných kyselín a je vhodný na dlhodobé denné užívanie bez rizika kumulácie škodlivých látok.
Olej je zároveň dezodorizovaný - už žiaden zápach po rybách.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Balíček 3x Rybí olej Omega-3 HP natural 270 ml

Najvyšší stupeň čistoty HP (High Purity) v rybom oleji od spoločnosti Nutraceutica výrazne prevyšuje normy na obsah toxických prímesí stanovené v  Európskom liekopise.

Účinok Omega-3 tukov (aj v rybom oleji) na zdravie:

 • znižujú riziko srdcových ochorení
 • znižujú krvný tlak, obmedzujú nadmernú zrážanlivosť krvi, čím pomáhajú udržiavať “čisté cievy”, pôsobia preventívne proti vzniku aterosklerózy a žilovej trombózy
 • zmierňujú alergické reakcie, atopické ekzémy
 • pôsobia protizápalovo (zmierňujú účinky astmy, artritídy, migrény)
 • pomáhajú pri zelenom očnom zákale a degenerácií žltej škvrny sietnice (starecké starnutie zraku), pri syndróme suchého oka
 • sú prírodným antidepresívom
 • redukujú riziko rakoviny
 • sú základným kameňom našej imunity
 • veľmi dôležité užívať v tehotenstve a počas dojčenia
 • japonské ženy, ktorých jedalníček je prirodzene bohatý na omega-3 tuky a fytoestrogény (v sóji) netrpia tzv. návalmi tepla v období menopauzy

Moderná strava sa spolieha na omega-6 mastné kyseliny. Napríklad, pri výrobe šalátových dresingov, keksov, dobošiek, pečených výrobkov, margarínu, ... Tieto tuky, sú síce pre život nevyhnutné, ale pri nadbytočnej konzumácii a nerovnováhe paradoxne spôsobujú riziko zvýšeného výskytu zápalov, srdcových chorôb, rakoviny a iných ochorení.
Omega-3 mastné kyseliny pôsobia úplne opačne: pomáhajú obnoviť rovnováhu medzi tukmi prijímanými v potrave. Omega-3 môžete získať zvýšenou konzumáciou rýb alebo používajte čistý rybí olej zbavený zápachu, a zaraďte tiež do svojho jedálnička mleté ľanové semienko.

Telo nevie samo vyrábať Omega-3 a preto sa mu musí dodávať prostredníctvom doplnkov stravy.
S narastajúcou ponukou produktov sa stále častejšie objavuje jedna z najkontroverznejších a diskutovaných otázok, akou je kvalita omega-3 produktov a používanie náhrad prirodzených triglyceridových foriem mastných kyselín polosyntetickými etylestermi.
Väčšina kapslí predávaná v EÚ s obsahom koncentrátov rybieho oleja obsahuje etylestery. Len malá časť predávaných koncentrátov sú prirodzené triglyceridy. Je to preto že ďalší výrobný medzistupeň, prevod etylesteru späť na triglycerid je technologicky náročný a zvyšuje cenu výsledného produktu.
Vo väčšine prípadov sa žiaden výrobca touto slabou stránkou svojho výrobku nechváli a etylesterovú formu omega-3 mastných kyselín radšej neuvádza (smernice EÚ to zatiaľ neprikazujú).

Najvyšší stupeň čistoty HP (High Purity) Rybieho oleja omega-3 HP natural od Nutraceutica výrazne prevyšuje normy stanovené v Európskom liekopise. Preto je tento rybí olej vhodný na dlhodobé denné užívanie.

Dávkovanie - vždy spolu s jedlom:

 • dospelí preventívne: 1 čajovú lyžičku denne
 • dospelí pri ochorení: 1 polievkovú lyžicu denne
 • deti od 6 rokov: 1 čajovú lyžičku denne
 • deti od 3 rokov: 1/2 kávovej lyžičky denne

Objem: 3 balenia po 270 ml (54 dávok pre dospelého - 108 dávok pre dieťa)

Zloženie: 5 ml (4,6 g) obsahuje: 874 mg EPA, 598 mg DHA, 368 mg kyseliny alfa-lipoovej (ALA),
minimálny celkový obsah omega-3: 1840 mg (obsahuje až 40% omega-3 v prirodzenej, ľahko vstrebateľnej forme). 100 g výrobku obsahuje: tuky 100 g, bielkoviny 0 g, cukry 0 g. Energetická hodnota odporúčanej dennej dávky 5 g: 188 kJ / 46 kcal.

Výrobca: Nutraceutica, PharmDr. Jozef Zima, Višňová 26A, 94901 Nitra.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy, nejedná sa o liek.
Nie je určený ako náhrada pestrej stravy.
Neprekračujte odporúčané dávkovanie.
Ukladajte mimo dosahu detí.
Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie