Rooibos čaj sypaný 100 g

Kód: 3096
Novinka
Značka: Sonnentor
4,50 € / ks
Skladom

Tento lahodný nápoj v sebe skrýva mnohé pozitívne účinky na naše zdravie. Má krásnu sýtu farbu. Rooibos neobsahuje kofeín, napriek tomu má povzbudivé účinky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Rooibos čaj sypaný 100 g

Tento lahodný nápoj v sebe skrýva mnohé pozitívne účinky na naše zdravie. Má krásnu sýtu farbu. Rooibos neobsahuje kofeín, napriek tomu má povzbudivé účinky.

Čaj Rooibos obsahuje najmä stopové prvky železa, zinku, draslíka, horčíka..., veľké množstvo flavonoidov a pomerne málo tanínu.

Flavonoidy sú chemické látky a vyskytujú sa iba v zelených rastlinách, kde hrajú určitú úlohu pri fotosyntéze. Pre nás sú zaujímavé tým, že pôsobia ako antioxidant –  čo pre nás znamená, že pôsobia proti srdcovo cievnym chorobám a starnutiu organizmu. Pomáhajú tiež v boji proti účinkom voľných radikálov a znižujú tým riziko rozmnoženia nádorových buniek.

Rooibos čaj účinky:

  • pomáha pri depresiách a stavoch úzkosti a zlepšuje trávenie a je vhodný pre ľudí, ktorí bojujú s nadváhou
  • močopudné účinky, čím vplýva na lepšie spaľovanie tukov v organizme a ovplyvňuje mozgové centrum hladu
  • vďaka vysokému obsahu fluóru chráni zuby pred zubným kazom, má priaznivé účinky na pleť, protialergické účinky a zmierňuje kŕče
  • posilňuje činnosť imunitného systému

 Keďže neobsahuje kofeín, môže sa používať ako podporný čajík pri rôznych kožných ochoreniach.

Okrem toho: 

  • blahodarne vplýva na pečeň a znižuje hladinu cukru v krvi
  • Majú vaše deti alergiu na mlieko alebo neznášanlivosť laktózy? Rooibos sa môže využiť ako náhrada za mlieko u dospievajúcich detí vďaka stopovým prvkom, ktorých zloženie je aj množstvom podobné ako v mlieku.

Vedeli ste, že ak trochu rooibosu pridáte do mlieka, môžete tým predísť detskej kolike u najmenších? 

Rooibos pôsobí aj protizápalovo, pomáha s hojením rôznych ekzémov a vyrážok. Hodí sa aj k ošetreniu citlivej detskej pokožky. Možno si z neho tiež pripraviť rooibosový kúpeľ.

Príprava: lyžičku Rooibosu zaliať 200 ml horúcej vody - lúhovať 2-3 minútky zakrytý - neuniknú vám silice, ktoré dodávajú čaju neopakovateľnú arómu. Je možné ho piť samotný alebo doň pridať mlieko a smotanu. Ochutiť ho možno cukrom, medom alebo citrónom – ako má kto rád.

Balenie: 100 g